Показване на 1 до 11 от 11

Тема: MARCIPAN

  1. #1

    Подразбиране MARCIPAN

    Знам че в магазините няма, освен може би в големите градове, но въпреки това тук има няколко хубави видео-рецепти, сигурно ще ви е интересно да ги погледнете.
    Вдясно от екранчето има табела с "Video opskrifter", с няколко падащи менюта в нея.
    По реда на поддреждане:

    Нова година
    __________________
    Марципан на скарата
    _________________
    Коледа
    __________________
    Пролет/лято

    http://www.odense-marcipan.dk/Default.aspx?ID=311

    .......................

  2. #2

    Подразбиране

    Нелка в къщи ме скъсаха от бъзик.................гледам като теле, казаха ако им готвя такива неща ( защото много от продуктите не можах да ги разпозная ) щяли да са на диета Това определено хареса на децата .......... особинно едно прасенце - хаха отивам да бъркам тесто :wink:

  3. #3

    Подразбиране

    Mile,

    Просто не знам какво да отговоря... :? То си е право че човек като не разбира езика няма да сhване всичко, но нали става дума за производител на марципан, та съответно всичко по някакав начин се върти край него.
    Мислех си може да са ви полезни някои идеи именно за фигурки, както и някои "трикове" при приготвянето им.

    Обаче това за диетата ми се видя интересно! :wink:
    Така както от вчера насам правя по три вида курабийки на ден, точно би ми дошла добре.

  4. #4

    Подразбиране

    Ей Нелка опасна си, много ми хареса сайта и наистина има доста интересни идеи А относно диетата ........имам голяма нужда от нея обаче щом си помисля за диета и така започва да ми се яде.....че предпочитам да не си мисля такива неща :wink:

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Ох, ами знам ли?-Току-що проверих, работи си нормално.
    Ама аз съм по-близо до тях. :wink:

  7. #7

    Подразбиране

    И аз като Мили гледах умно видеото за марципана и мигах на парцали ... У нас има ли такъв марципан? Идейките ги бива и не изглежда много трудно, когато има кой да ти покаже .
    Нелка, мерси за сайта! И честита Коледа!


    *
    ***
    *****
    *******
    **

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря, честита и на теб, Алис!

    Ако нещо те заинтересува по-специално, не се притеснявай да запиташ, ще ти преведа рецептата и ще ти обясна начина на работа.

    Доскоро у нас нямаше марципан, не знам дали през последната година няма нещо ново по въпроса. :?

  9. #9

    Подразбиране

    Не ми стана ясно какво тесто пекат и има ли в него от рекламирания марципан. Виждам, че пакетчетата са с различни надписи и предполагам, че се продава готова смес/тесто за печене :? Или марципанът е няколко вида, или може да се пече, а може да не се пече. Тези марципани какви са на вкус, т.е. приличат ли на шоколад или ... какво е всъщност? Ще проверя в по-големите магазини, но все си мисля, че щяхме да знаем, ако у нас имаше подобни неща (най-малкото щяха да им дръпнат порядъчна реклама по ТВ-то).

  10. #10

    Подразбиране

    Алис,

    У нас от едно време навярно е останало погрешно впечатление че марципан е дна мазна кафява маса с неопределен вкус на...няма да дам воля на надигащата се вълна от епитети у мен.

    Марципан се приготвя от бадеми, пудра захар и белтък.
    Марципанът се дели на класи/качества според количеството бадеми, което съдържа. Нормалият/обикновен марципан в магазините е с около 30%, докато този от лилавата опаковка е "истински" с 50% съдържание на бадеми. (Дано не бъркам процентите, не съм гледала филмчетата отново, говоря по памет).
    В родината на марципана- Любек/Германия се приготвя марципан, в който съдържанието на ядки достига до 90%.
    А най-голямият световен производител е именно Оденсе/Денмарк.

    Марципанът може и да се пече, дори тук често правят това. На мен този вкус не ми допада твърде, затова видя ли че една рецепта съдържа нещо подбно, веднага губя интерес към нея.
    Но ето една "торта", която е типично норвежка, приготвя се от марципанова маса, която маса може да е купена, може и да е домашно направена (тя е ОК на вкус):

    ...............

    Най-широката употреба на марципана обаче е в сурова форма: за облицоване и декорация на торти, както и за пълнеж на бонбони и за различни фигурки във връзка с големите празници.

    Освен това във филмчетата към сайта има показани и едни златни пакетчета, съдържащи "Bløt nougat"- това с тъмния цвят.Това е специален пълнеж на базата на лешници, той не се пече. Ползва се именно за пълнеж на бонбони и други подобни сладкиши.

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Нелка, сега вече ми се изясни ЩО Е ТО марципан, мерси Вярвам, че и у нас ще има (или има, но аз не знам).

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •