Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Помощ и за мен

    Здравейте момичета!
    Имам една схема, но не мога да разгадая номер 1 на DMC какъв цвят е?
    На шведски пише vit
    На финландски valkoinen
    На норвежки hvit
    На датски hvid


    Не разбирам от тези езици нищо и затова не мога да разгадая какъв е цвета.Ако някой знае, моля да помогне!

  2. #2

    Подразбиране

    Мисля, че трябва да е бял цвят. Провери по схемата и по картинката, която имаш дали съвпада цвета.

  3. #3

    Smile

    Здравей!

    Цвета е "ecru". Намерох го ето в този сайт, който на мен лично е много полезен!

    http://www.cyberstitchers.com/Stitch...?processForm=0

    Като въведеш да ти преобразува номера на цвета (в случея 1) от ДМЦ към ДМЦ и натоснеш бутона "Convert To >>" ще ти го покаже.

    Съвсем наскоро си купувах чиле с този цвят. То няма номер, на чилето си пише "ecru".

    Дано съм била полезна!

  4. #4

    Подразбиране

    Най-вероятно 1 не е каталожния номер на конеца, а обозначените в схемата конци - 1 , 2 , 3 и т.н., защото до колкото знам valkoinen значи бял

  5. #5

    Подразбиране

    и аз така си мисля...
    Не съм чувала да има номер 1 на DMC, а от гоблените на vervaco съм срещала "vit" и знам, че отговаря на бяло.
    tita, прикачи картинката с ключа, който имаш за да не гадаем.

  6. #6

    Подразбиране

    точно на vervaco е гоблена.
    А за срам мой да си призная, не знам как да прикача картинката с ключа.Но според мен цвета трябва да е бял също, точно както повечето от вас мислят.
    Много благодаря на всички ви!

  7. #7

    Подразбиране

    rostso ,токущо изпробвах таблицата, която си предложила и цвета е много ,много бледо синкаво-сивкаво бяло.А това, което шия е една метална обърната кофа (това е точно фрагмента, за където ми трябва цвета) и всъщност това е най-светлия нюанс от кофата.Може би , наистина няма да е снежно бяло, а този въпросният цвят.

  8. #8

    Подразбиране

    Прикачих част от един ключ на Vervaco.
    Тук се вижда, че "VIT" е бяло, а "ecru" е съвсем различен цвят.
    Според мен може да използваш BLANC или 3865, ако не искаш да бъде снежно бяло (B5200).
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 8.jpg‎ (9.3 KB, 12 показвания)

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    да, много ти благодаря! Ще реша кое да ползвам.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •