Показване на 1 до 15 от 15
  1. #1

    Подразбиране малко помощ за една блуза от последния брой на Галерия-Бродерия

    Здравейте! от списанието Галерия - Бродерия, от месец Февруари има една блузка "празнина дантелна блуза", на която трябва да се изплетат опреден брой части на една кука, но после нещо обяснението не са го довършили изплетох ги всичките, заших ги и до там.... незнам как да ги съединя под мишницата и да оформя ръкава....... мислехме с мама нали и двете сме плетачки но............... никаква идея не ни дойде, ако някой има идеи по такива случаи моля да помага след малко ще приложа и картинката
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  2. #2

    Подразбиране

    ами аз мисля че на схема 3 е нарисувано как да се съединят и да се оформи ръкава той ще се оформи като нанижете бримки за ластиците
    ръкава е прилеп

  3. #3

    Подразбиране

    Да GILDA, но въпроса ми е как да се зашият ето тези части които съм оградила с червено, получават се т.нар. шестоъгълници които точно където трябва да се зашият не пасват както трябва
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  4. #4

    Подразбиране

    пробвай със игличка да ги прехваниш но без ръб дори и да не е съвсем плътно тя блузката е рехава така че това не трябва да те притеснява
    срещни ги кръгче със кръгче помежду нека си остане дупчици

  5. #5

    Подразбиране

    благодаря, но да ти кажа и аз така реших, до преди малко ги въртях наляво надясно и вкраина сметка реших да оставя като трябжа и по голени дупки. то се пара точно на сидйирчета да се зашиват(от схема 1) така че там ще ги хвана а и надолу реших че ще е по добре да оплета още няколко мотива и да не плета на две куки ластик, мисля че пак ще е оригинално и ще стои добре, ще покажа резултата после. благодаря ти още веднъж. Просто снощи бях забила съвсем как ли не ги въртяхме с мам, е не става и не става, даже бах решила да плета още да да мога да ги свържа както трябва


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  6. #6

    Подразбиране

    Искрено ме разсмяхте.Случайно да обърнахте внимание,че има и схема 2.Това са половинки на този шесткоъгълник,които трябва да се зашият на тези места.Тогава линията на ръкава ще пасне и много лесно ще се оформи прилепа.

  7. #7

    Подразбиране

    да но в обяснението пише че те са 4тири на брой и на схема 3 е показано къде стоят точно. така че нещо редактора на списанието не го е обмислил или наистина се зашиват по странен начин който не е описан никъде


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  8. #8

    Подразбиране

    а и там има по две страни останали да се зашият половинките, а те имат по три така че Sanita идеята пак не става, тъй като половинките ще стоят на една страна
    Благодаря все пак за идеята :P


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  9. #9

    Подразбиране

    а и там има по две страни останали да се зашият половинките, а те имат по три така че Sanita идеята пак не става, тъй като половинките ще стоят на една страна
    Благодаря все пак за идеята :P


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  10. #10

    Подразбиране

    Лориа какво стана с блузката покажи я ако имаш възможност

  11. #11

    Подразбиране

    GILDA за съжаление отсъствах известно време и не съм напреднала но мисля за 7ми да е готова! така че в най - скоро време ще я покажа!


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  12. #12

    Подразбиране

    , В такива случаи най-добре е предварително да си направиш кройката по размерите, дадени в списанието на някаква по-проста хартия, например вестник. Изрязваш и след това сгъваш и асо нещо не е ясно ще ти просветне. Пиши ми, много ме интересува тази блузка, защото голямата дъщеря иска да я изплета, от каква прежда я изплете, как изглежда и т.н.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от галюшка Виж мнение
    , В такива случаи най-добре е предварително да си направиш кройката по размерите, дадени в списанието на някаква по-проста хартия, например вестник. Изрязваш и след това сгъваш и асо нещо не е ясно ще ти просветне. Пиши ми, много ме интересува тази блузка, защото голямата дъщеря иска да я изплета, от каква прежда я изплете, как изглежда и т.н.
    ами утре ще я снимам и ще ти пратя повече обяснения че сега вече е късничко


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  14. #14

    Подразбиране как изглежда блузата

    Loria, аз имам въпросното списание с блузата, интересът ми е насочен към преждата, с която си я изплела. Тънка ли е, с какъв състав, как стои на тялото и най най-накрая - успя ли да съшиеш отделните части?

  15. #15

    Подразбиране бял топ

    Реклама:
    Ако състоянието ни на майка на седмокласничка с предстоящи изпити позволи, по-късно ще ви пиша за един бял топ, който намерих в последния брой на Модерно ръкоделие. Засега съм изплела едната половина и става добре, даже много добре.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •