Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 393

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Miro, все още няма, но в който и магазин да отидеш, трябва да имат новия каталог на Ариадна, на кой от старите отговаря новия номер. Поне тук в София, /под колоните е така/. Ако там при теб няма такова нещо, просто ми пиши на ЛС, кои номера те интересуват - Ще отида и ще проверя.

  2. #2

    Подразбиране

    Конвертор ДМЦ-Ариадна стара и нова номерация

    http://dox.bg/files/dw?a=bd8b8e5e9f

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Конвертор ДМЦ-Ариадна стара и нова номерация

    http://dox.bg/files/dw?a=bd8b8e5e9f
    Празните графи в края на таблицата означават ли,че тези номера в DMC нямат съответствие в ARIADNA?

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Frezia Виж мнение
    Празните графи в края на таблицата означават ли,че тези номера в DMC нямат съответствие в ARIADNA?
    Да точно това означават. Не искам да правя реклама, но аз вече не конвертирам ДМЦ-Ариадна. Има нови конци китайски /тези китайци, какво ли не направиха вече/и знам защо/, които са в повечето си номера 1:1 с ДМЦ-то, казват се "Розаче" /надявам се да е правилно и се извинявам, че го пиша на български/.Преди да си купя от въпросните китайски конци, направих запитване до форума и ми беше достатъчно, че ми отговориха някои от наистиа майсторите във форума. А разликата, забележете ДМЦ 0,90 лв.до 1,00 лв - "Розаче" - 0,55 лв до 0,60 лв. По мое мнение, конците са по-добри от Ариадната /ако не ги развалят/. Купувала съм и съм изпращала на съфорумки от провинцията и знам, че и те много ги харесват

  5. #5

    Подразбиране

    А , къде в София може да се купи това китайско ДМС?

  6. #6

    Подразбиране

    Можеш да си ги поръчаш кото позвъниш по тел в сайта на Шехерезада.Изпращат по пощата или с куриер.

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Някои може ли да каже от къде дА СИ НАМЕРЯ СРАВНИТЕЛНА ТАБЛИЦА НА КРАФТ КЪМ ДМЦ И АНХОР

  9. #9

  10. #10

    Подразбиране

    nqura,тази програма дава възможност директно да си конвертираш конците в палитрата.Влизаш в tools,избираш palette tools convert palete colours.
    А ако не разполагаш с програмата,тук има много конвертори:

    http://www.needlepointers.com/ShowAr...spx?NavID=1558

    http://needlecraft.biz/conversion_index.htm
    Редактирано от tdm13 : 24.04.2010 в 20:00.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  11. #11

    Подразбиране

    Има ли сравнителни таблици ДМС-Росаче или номерата им са еднакви?
    Зад облаците небето винаги е синьо!!!

  12. #12

    Подразбиране

    Достатъчно е да умножиш номера на ДМС по две и ще получиш номера на Росаче

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sanita Виж мнение
    Достатъчно е да умножиш номера на ДМС по две и ще получиш номера на Росаче
    Точно така.Но не съм виждала тези конци по другите магазини, освен в магазина на "Христо Ботев" И въпреки, че темата е за конци, да ви кажа, че там има и Аида 14, 16, 18 и 20 каунт, различни цветове и представете си - 10 лв е метъра/двойна ширина.

  14. #14

    Подразбиране

    МНОГО ВИ МОЛЯ КАЖЕТЕ ТАЗИ ПАНАМА- ПРИ ИЗПИРАНЕ
    КОЛКО см СЕ СВИВА И В КАКВА ПОСОКА
    - по дължина или ширина?Панамата от 10 лв е българса!!!!!!!
    Благодаря ви предварително!
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от i.p.stamenova Виж мнение
    МНОГО ВИ МОЛЯ КАЖЕТЕ ТАЗИ ПАНАМА- ПРИ ИЗПИРАНЕ
    КОЛКО см СЕ СВИВА И В КАКВА ПОСОКА
    - по дължина или ширина?Панамата от 10 лв е българса!!!!!!!
    Благодаря ви предварително!

    свива се по дължината /м/у двете иви/ на 1 м - 1-2 см, както е и при всички останали платове. Знам го защото си шия и дрехи. / Е , има платове, които не се свиват /изкуствените материи//

Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •