Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 393
  1. #151

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lenao Виж мнение
    Здравейте!
    Исках да ушия гоблен ,при който са дадени конци Anchor , прегледах всички сайтове за корвертиране ,ноникъде не намерих такъв номер.Номерът е 1096 на Anchor.
    Защо така се получава? Моделът е от списание или анй - вероятно от комплект и затова не може дае грешка.дори да са го спряли от производство поне да пишат на кой номер съответства.Вие как постъпвате в такива случаи?
    писах ти на лични но ти разгледай и това което си качила вчера там го има твоят номер как не си го видяла цветът е сив малко бие на сиво синьо
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

  2. #152

  3. #153

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от puxito Виж мнение
    писах ти на лични но ти разгледай и това което си качила вчера там го има твоят номер как не си го видяла цветът е сив малко бие на сиво синьо
    Не обясних добре- номерът го намерих в сайта ,който качих ,но конвертиране/ на номера от една марка конци към др марка конци/ в случая DMC / наистина не намерих конкретния номер от Anchor и нямаше как да си купя DMC.Но вече си купих Anchor.
    .Проблемът обаче едва ли засяга само мен.Може др път пак подобно нещо да се получи.
    Puxito , благодаря ти , вече се получи със сайта ,който ми прати.


  4. #154

    Подразбиране

    Някои може ли да каже от къде дА СИ НАМЕРЯ СРАВНИТЕЛНА ТАБЛИЦА НА КРАФТ КЪМ ДМЦ И АНХОР

  5. #155

  6. #156

    Подразбиране

    nqura,тази програма дава възможност директно да си конвертираш конците в палитрата.Влизаш в tools,избираш palette tools convert palete colours.
    А ако не разполагаш с програмата,тук има много конвертори:

    http://www.needlepointers.com/ShowAr...spx?NavID=1558

    http://needlecraft.biz/conversion_index.htm
    Редактирано от tdm13 : 24.04.2010 в 20:00.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  7. #157

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Конвертор ДМЦ-Ариадна стара и нова номерация

    http://dox.bg/files/dw?a=bd8b8e5e9f
    Празните графи в края на таблицата означават ли,че тези номера в DMC нямат съответствие в ARIADNA?

  8. #158

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Frezia Виж мнение
    Празните графи в края на таблицата означават ли,че тези номера в DMC нямат съответствие в ARIADNA?
    Да точно това означават. Не искам да правя реклама, но аз вече не конвертирам ДМЦ-Ариадна. Има нови конци китайски /тези китайци, какво ли не направиха вече/и знам защо/, които са в повечето си номера 1:1 с ДМЦ-то, казват се "Розаче" /надявам се да е правилно и се извинявам, че го пиша на български/.Преди да си купя от въпросните китайски конци, направих запитване до форума и ми беше достатъчно, че ми отговориха някои от наистиа майсторите във форума. А разликата, забележете ДМЦ 0,90 лв.до 1,00 лв - "Розаче" - 0,55 лв до 0,60 лв. По мое мнение, конците са по-добри от Ариадната /ако не ги развалят/. Купувала съм и съм изпращала на съфорумки от провинцията и знам, че и те много ги харесват

  9. #159

    Подразбиране

    А , къде в София може да се купи това китайско ДМС?

  10. #160

    Подразбиране

    Можеш да си ги поръчаш кото позвъниш по тел в сайта на Шехерезада.Изпращат по пощата или с куриер.

  11. #161

    Подразбиране

    Има ли сравнителни таблици ДМС-Росаче или номерата им са еднакви?
    Зад облаците небето винаги е синьо!!!

  12. #162

    Подразбиране

    Достатъчно е да умножиш номера на ДМС по две и ще получиш номера на Росаче

  13. #163

    Подразбиране

    Ванчето МОД,
    Аз всъщност не съм фенка на Ариадна,но са ми останали едни конци и мисля да си ги оползотворя.Благодаря ти за информацията,не бях и чувала за тези китайски конци.Но ето че и днешният ми ден не е минал напразно-научих нещо ново от теб.
    Хубав и слънчев ден желая на всички.

  14. #164

    Подразбиране За китайските Розаче и Шехерезада

    Аз си купих от Шехерезада в последните дни на декември м.г. и бяха много точни и бързи -за по-малко от 24 ч пристигнаха.А конците на мен ми харесват някои са малко тънки ,но като цветове отговарят на Дмц
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от sanita Виж мнение
    Достатъчно е да умножиш номера на ДМС по две и ще получиш номера на Росаче
    Точно така.Но не съм виждала тези конци по другите магазини, освен в магазина на "Христо Ботев" И въпреки, че темата е за конци, да ви кажа, че там има и Аида 14, 16, 18 и 20 каунт, различни цветове и представете си - 10 лв е метъра/двойна ширина.

Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •