Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 74

Тема: пачуърк

  1. #31

    Подразбиране Браво на Диана и Ана

    Момичета, браво, невероятни сте Може ли да ни опишете по-подробно етапите по време на шиене? По разни Бурди имам схеми, но само съм въздишала по тях. Какви материали се изпозват за обемност и т.н. На витрината на един скъп магазин видях шит на ръка юрган пачуърк, с бродерии с ленти. Направо нвероятно! Ако може, дайте повече подробности, много ми хареса. Бих ушила юрганчета на децата, защото миличките се завиват с 10-годишни ветерани.

  2. #32

    Подразбиране

    Заповядайте един адрес с модели за пачуърк! Заплетоха ми се пръстите докато го напиша

    ЦЪК

  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от diana ivanova Виж мнение
    Искам да ви покажа едно от моите произведения. Надявам се да ви хареса и да споделите мнението си за този вид изкуство.
    Това е страхотно!!
    Има ли специален подход при избирора на платовете? или е достатъчно да има човек въображение


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #34

    Подразбиране

    По книгите пише, че платовете трябва да са еднотипни, твърди и т.н. и сигурно е така, но аз ползвам каквото имам, важното е цветовете да си подхождат. В другите държави има магазини, в които продават нарязани парчета плат за пачуърк, но тук няма такива екстри. Практиката показва, че най-подходящите платове за пачуърк са тези, които са сръвнително твърди и нееластични, като памучните например, обаче в крайна сметка ти няма да правиш масово производство, а ще се забавляваш. Така че експериментирай и ще останеш доволна.

  5. #35

    Подразбиране

    От къде може да се купи комплект с "блокчета" за пачуърк ....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  6. #36

    Подразбиране

    rodich виж тук има доста изчерпателна инфорация според мен http://www.coatsbulgaria.bg/Crafts/S...work+quilt.htm
    Предполагам, че има и други продавачи

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  7. #37

    Подразбиране

    rodich Пробваи отначало първия го направих от стари дрехи които не ги обличаме,памучни или ямболенима и копринени парчета

  8. #38

    Подразбиране

    ето
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 12.jpg‎ (574.8 KB, 68 показвания)
    • Тип на файла: jpg 11.jpg‎ (519.8 KB, 69 показвания)

  9. #39

    Подразбиране

    ь тези са вълнени новипарчета плат само дето не са довършени
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 7.jpg‎ (481.1 KB, 34 показвания)
    • Тип на файла: jpg 8.jpg‎ (471.5 KB, 26 показвания)
    • Тип на файла: jpg 9.jpg‎ (426.5 KB, 37 показвания)
    • Тип на файла: jpg 10.jpg‎ (9.9 KB, 31 показвания)

  10. #40

    Подразбиране

    Здравейте
    Знаех си,че ще намеря местенце и за мен тук!
    С куилт се занимавам почти от 3 години-резултат от подарък,който получих за Великден 2006-шевна машина на Пфаф,която с моите слаби немски знания и хиляди възможности на машината ми изглеждашена чуждоземна.Гледах я,чудех и се и тогава съпругът ми каза,че има организиран курс в градче на около 200 км от нас.Мястото било много красиво, ще си го направим като мини почивка за края на седмицата...Попитах го,няма ли да скучае,а той ми отговори:"Има ли къде да се разхождам и пийна биричка,няма проблеми!Не се притеснявай за мен,важното е за теб да е добре!"
    И така се започна,отидохме в Кам ,курса за който се бях записала(пак като маймунка)се оказа креативен-трябваше да изработим собствена картинка,от платове,вата и конци .Имаше модели и много веща инструкторка.Почти не разбирах какво ни говори,но инстинктивно схващах нещата.Така се роди моята прева творба"Планини и полета".Кпгато се науча да боравя с качването на снимки,ще я кача.
    Не съм супер специалист,но вече имам познания и с удоволствие бих помагала на всеки,имащ желание да се занимава с куилт.
    [IMG][/IMG]
    Редактирано от kafqwoochka : 25.08.2009 в 12:24. Причина: добавяне на снимка
    Една добра дума,прави света по-добър!

    http://diva-edel-art.blogspot.com/

  11. #41

    Подразбиране

    От майка ми имам събрани всякакви парчета плат и прибирани изрезки. Винаги съм се чудила каво да ги правя. Особено сега, когато би могло всичко да си намериш по магазините. Казвах си " все ще потрябват за нещо". Сега ми хрумват страшно много идеи...
    Всяко пътуване започва с една единствена крачка...

  12. #42

    Подразбиране

    Може би така си е с всеки?
    На една определена възраст ,никой не мисли,че един ден нещо ,което е било непрекъснато пред погледа му,може в бъдеще да се превърне в негово занимание или-хоби.Като си помисля баба ми на колко народ дрехи шиеше и колко материал за пана е изхвърлила....Между впрочем и аз се препитавах като студентка, а и 3-4 години след това с плетиво и шев,докато не открих в 4 -ти курс Депо"Надежда" и Депо"Малашевци"Тогава парите от шева се оказаха смешни,пред тези,които изкарвах в чистене на вагони или автобуси.И после ги харчех за книги ,прежди и сладоледени мелби на "Магурата"...
    Отвлякох се!
    Та,сега,имаш възможност,да използваш рационално и ефектно при това твоите парченца и да направиш дома си различен или някой приятел-щастлив!

    Облечи идеята в реална дрешка,ако имаш въпроси,ще помагам!
    Една добра дума,прави света по-добър!

    http://diva-edel-art.blogspot.com/

  13. #43

    Подразбиране

    Gingham Girls

    Формат: jpg
    Размер: 2.13 Mb
    Страниц: 11
    Язык: English
    Скачать


    Gingham Girls

    Формат: jpg
    Размер: 1.66 Mb
    Страниц: 12
    Язык: English
    Скачать

  14. #44

    Подразбиране

    Homespun

    Формат: jpg
    Размер:37.6 Mb
    Язык: English
    Страниц: 93
    Скачать

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте!
    Тази тема ми е особено интересна.Сън не ме хваща и много ми се занимава с това.Имам куп идеи,почнала съм даже да си събирам и платове ,парченца и т.н.
    ООбаче,имам голям проблем.Нямам шевна машина,а на ръка не ми се хваща,страхувам се че ще изгубя търпение,имам ама пък чак толкова.
    С голям интерес разглеждам и се въсхищавам.
    Поздравления на всички които са се захванали с това,имате страхотни творби.
    Ще се радвам и аз един ден да покажа и моите.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •