Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 77
  1. #1

    Подразбиране ДРЕБНИ СЛАДКИ







    1. Пандишпанови бисквитки
    _____________________________
    2 яйца
    почти 100г захар
    120г брашно
    лъжичка канела
    *** Пекат се на 160- 170*Ц до пясъчен цвят. ***


    2.Бадемови пръчици
    _____________________________
    50 г чисто масло
    100 г захар
    2 яйца (едно по едно)
    160 г брашно
    160 г смлени бадеми
    *** Пекат се на 180*Ц 12' ***


    3. "Мериленд"
    _____________________________
    125 г масло
    70 г захар
    70 г кафява захар
    2 яйца (1х1)
    150 г брашно
    75 г едро натрошени орехи
    100 г тъмен шоколад натрошен на парченца
    *** Пекат се на 185*Ц 12' ***


    4.Звездички с мед
    ______________________________
    150 г мед
    500 г брашно
    70 г пудра захар
    120 г чисто масло
    2 яйца
    ванилия, бакпулвер, кора от лимон
    мaрмелад за слепване
    *** Пекат се на 180*Ц до златисто. ***


    5. "Fattigmann"
    ______________________________
    5 жълтъка
    5 с.л. захар
    5 с.л. сметана
    1 с.л. коняк
    1/4 ч. л. канела
    1/4 ч. л. смлян кардамон(кардемомме)
    1 белтък
    200 г брашно, отделно 100-150 г за разточване

    Разбий жълтъците и захарта и смеси с разбитата отделно сметана.
    Добави ароматозаторите.
    Разбий белтъка , прибави го към сместа, прибави и брашното.
    Остави тестото да почива на хладно до следващия ден.
    Точи по мъничко от тестото, с колкото може по-малко брашно.
    Изрежи ромбове, направи в центъра им разрез и промуши едното връхче през отвора.
    *** Изпържи в олио с умерена температура ***


    6. Шприц-бисквити
    ______________________________
    125 г чисто масло
    60 г пудра захар
    1 яйце
    150 г брашно
    *** Пекат се на 180*Ц до златиcто ***



    7. ”Sirupsnipper”
    ______________________________
    150 г сироп (=мед)
    150 г захар
    1,5 дл незаквасена сметана
    100 г чисто масло
    450 г брашно
    по 1/4 ч.л. смлян пипер, джинджифил, анасон и канела
    по 3/4 ч.л. амонячна и хлебна сода

    Възвари сиропа, захарта и сметаната.
    Прибави маслото и охлади до хладко.
    Прибави сухите съставки.
    Остави да престои една нощ на хладно.
    Разточи на тънък лист и изрежи ромбчета, постави по половин обелен бадем в средата им
    *** изпечи на около 160*Ц ***


    8. Кокоски
    ______________________________
    2 белтъка
    100 г захар
    135 г кокос
    шепа стафиди
    *** Пекат се на 175*Ц 7-8' ***


    9. "Карирани" бисквитки
    _______________________________
    40 г чисто масло
    1 дл(децилитър) захар
    2 яйца
    кора от 1 лимон
    100 г брашно
    75 г шоколад за гарниране.
    *** Пекат се на 185*Ц 6-8' ***


    10. Пурички със сушени сливи
    ______________________________
    100 г чисто масло
    1 дл захар
    1 яйце
    1,5 дл мляко
    6 дл брашно
    3 ч.л. бакпулвер
    ванилия

    Разточената кора се реже на правоъгълничета и се завива на руло, като в единия край се поставят резенчета/парченца предварително накиснати сушени сливи.
    *** Пекат се на 220*Ц 12' ***



    11. ”Amaretti” (Бадемовки)
    _____________________________
    3 белтъка
    300(250) г захар
    300г смлени бадеми
    10 сушени кайсии, нарязани на малки парченца
    *** Пекат се на 175*Ц 10-ина минути ***


    12.” Bordstabelbakkels”
    ______________________________
    1 жълтък
    0,5 лъжица сметана
    60 г захар
    125 г брашно
    125 г масло
    Пълнеж:
    2 белтъка
    120г пудра захар
    120 г белени и смлени бадеми
    *** Пекат се на 165*Ц до златисто ***



    13. Целувки от жълтък (В центъра на подноса)
    ______________________________
    2 жълтъка
    по-малко от 1 с.л. вода
    150 г пудра захар
    1/2 ч.л. амонячна сода
    ванилия
    счукан орех/бадем за наръсване

    Разбий жълтъците с водата, добави постепенно захарта и бий до получаване на кремообразна маса, прибави и останалите съставки.
    *** Пекат се на 150*Ц 18-20' ***

  2. #2

    Подразбиране

    БРАВО Нели,


    Какви са боите ти, страхотни цветове, тук с нашите бои не можеш да докараш такива цветове. Веднъж само бях попаднала на страхотни цветове и повече не се повтори.

  3. #3

    Подразбиране

    Нелка, приказни са!!!
    Запазих си и рецептите, и снимките, за които много ти благодаря. Имам си отделен файл на ПС-то, където си запазвам специални рецепти, каквито са твоите. В твое лице винаги съм имала добър учител, за което съм много щастлива. Може и да нямаме достатъчно материали в БГ, но не мисля, че е само това. За да направиш нещо красиво, трябва да ти идва отвътре, както е при тебе. Нелка, аз съвсем забравих, че съм в кулинарен свят!

  4. #4

    Подразбиране

    Браво НЕЛКА както винаги си направила много красиви неща. Вие с Dgemma ме стимулирахте и аз да започна да се подготвям за Коледа. Направила съм меденките на Djemma и станаха много хубави и приготвям продукти за другите сладки и сега в събота и неделя отварям сладкарския цех и аз.
    Благодаря Ви че Ви има момичета. Откакто открих сайта влизам всеки ден и се радвам на Вашите творения.Шия гоблени от 15 години, но нямам много време.Това ме правя щастлива.

  5. #5

    Подразбиране

    Мила Алис!

    Как е възможно с толкова малкото налични средства във форума да постигнеш толкова голям ефект в постингите си?
    Ти буквално създаваш радост и настроение с онова, което пишеш и мисля че не съм единствената, която има да ти каже едно БЛАГОДАРЯ за присъствието ти.

    *********************************

    Джемма,

    Бои4ките ми са съвсем обикновени, калпави бои от "бакалина".
    Случвало ми се е няколко пъти да се навъртам край хубавите такива на "Какас", но все ми се свиди да платя сумата. Което е глупаво, защото знам че са много икономични, но досега все отлагам.
    Тези са много водни, но са единствената алтернатива.I sa samo 3 vida. 4-jat izob6to ne stava.

    *********************************
    На Мери-

    Много успех с ароматния цех в неделя!!
    Някога под блока имахме тъкмо сладкарница. По няколко пъти отдолу нагоре се носеше дъх на печени сладички неща! М! Друго би било, наистина, ако въпросното помещение беше кебапчийница, но в нашия случай имахме късмет!

    Приятна!

  6. #6

    Подразбиране

    Може би последният ми пост за тая година
    Момичета вие искрено ме веселите всеки ден Много ще ми липсвате

    Нелка, сладките са прекрасни, как само съжалявам, 4е не мога да ги опитам

    А за Алис и аз съм съгласна - наистина си свж полъх сред нас, мила

  7. #7

    Подразбиране

    Ducky,

    Лек път и много приятни дни в самия край на годината!

    Тежичко без
    но сигурно ще свикнеш за няколко дни. Макар че... Лятото изкарах един месец без машина и май не може да се каже че беше съвсем безпроблемно. Но след като се прибрах, си дадох сметка че ваканцията ми не би била същата ако и по време на нея висях пред екрана.

    Много добро! До скоро!

  8. #8

    Подразбиране

    Нелка,страхотна си
    От утре започвам една,по една да правя рецептите.Сладките ти изглеждат превъзходно.
    Благодаря,че сподели рецептите с нас!
    Ето защо тези дни не навестяваш форума.

  9. #9

    Подразбиране

    Скарлет,

    Верно е че два дни основно се въртях из кухнята и не остана време за клуба.
    А иначе обикновено се събуждам и веднага слизам да седна тук пред екрана: това ми е разсънването...................................... .................

    Нека да допълня нещо по сладките:
    Тестото за ромбчетата с половиния бадем в средата, при забъркване става не тесто за точене, а гъста каша. Така трябва да е.
    След като престои в хладилника, на другия ден е студено и кораво. Но тъй като трябва да се точи на доста тънко, съответно и бързо се затопля.
    Затова вземай само по малко от общата маса и работи колкото може по-бързо, но и с колкото може по-малко брашно в процеса на точене.
    Това се отнася и за другите два типа норвежки бисквитки (разбира се от имената им кои са).


    Това е уред, с който се изрязват другите сладки: онези, които се пържат. Аз нямам такъв, но ти показвам снимката за да видиш как изглежда самата форма. Едното връхче се промушва през разреза в центъра и се издърпва леко преди да се пусне в мазннината.

  10. #10

    Подразбиране

    Nelka, немога да повярвам на очите си.
    Още вчера видях темата, но не съм я поглеждала. Явно подсъзнателно съм знаела, че ако я отворя и ще получа тотално чувство за малоценност. Вече ме е срам даже, че си показах грозните меденки. На фона на това, което си показала, моите са като плашигости.
    Сега ако ми кажеш и как си направила тази глазура на звездичките... Така и така ми останаха малко неукрасени меденки бих се поупражнявала върху тях с удоволствие. Е, разбира се ми е ясно, че резултата няма как да е същия, но к'во да се прави...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #11

    Подразбиране

    Бамби, ще се опитам да те успокоя. Ненапразно написах по-горе, че съм щастлива да имам учител като Нелка. Ако я приемеш като такава, то чувството ти за малоценност ще се изпари на мига. Не е ли хубаво, че можем да се стремим към красивото в кулинарията, под ръководството на някой, определено по-добър от нас в тази област? Когато за пръв път видях една от тортите на Нелка, ама не онези недостижимо красивите, а една по-обикновена, си направих труда да открия кой я е направил. Така открих Нелка. Опитах се да направя тортата - резултатът беше една много вкусна торта, чиято красота беше около 30% от оригинала. Но... аз бях неизразимо горда с този резултат

  12. #12

    Подразбиране

    Нелка, формата на сладки №5 ми напомнят за моите любими сладки.

  13. #13

    Подразбиране

    Здравей, Бамби!

    Благодаря ти за думите, но ми е още по-важно да ти кажа че нямаш никаква причина за малоценност и каквото и да е лошо самочувствие. Напротив, толкова ми е радостно когато видя някой да се занимава из кухнята и да доставя радост на своите! Много са ти хубави бисквитките: помисли само колко усмивки са и ще са свързани с тях през следващите дни!

    За глазурата не си сбъркала нищо: тя съхне дълго време. До пълното и' в твърдяване: така че да не остават белези по нея при натиск, минават часове, не се притеснявай, това е нормално (времето зависи донякъде и от самата гъстота).

    На шарените бисквитки глазурата не е нищо друго освен пудра захар+вода+оцветител. Отделно съм налепила дребни бонбонки и перли.
    Ако боичките ти са много водни(както моите), слагаш съответно по-малко вода в захарта защото после като добавиш няколко капки боя, сместа става още по-течна.
    Успех!

  14. #14

    Подразбиране

    Alys,

    Всичко това, което си написала...Бих желала да отговоря, а няма да успея и не е време, което не ми достига.
    Мисля по-скоро мястото не би ми стигнало за благодарността!
    Огромна благодарност!

    Много хубав ден ти желая (и още повече утешния!!)

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Nelka, ще пробвам тази вече да направя такава глазура на останалите ми меденки и ако се получи задоволително направо утре ще забъркам още тесто и ще направя още една доза пък дано да успеем да ги изядем.
    А я кажете целувките как ги правите, че синът ми много ги обича и май и такова ще му направя. Брей, че е заразно тука... А когато правите целувки, жълтъците за какво ги използвате?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •