Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 45
  1. #1

    Подразбиране Боядисване на яйца

    Момичета, знам че повечето от вас си имат тайни и магийки при багренето на яйцата, затова ако нямате нищо против - дайте да обменим малко идеи На пазара вече има толкова много бои, че човек се чуди какво да си вземе ! Кажете от кои сте доволни и кои не стават за нищо, какви трикове прилагате и на какво са ви научили бабите ви До четвъртък има достатъчно време, макар че аз лично ще правя моите в събота, така че давайте идеи
    Да ви кажа честно, от толкова много шарения, тази година се замислям дали да не си направя само и единствено червени яйца - и без това все те отиват първи! Ама като се започне боядисването и все си викам "Абе я да опитам това как ще стане " и сигурно няма да издържа и пак ще нашаря пейзажа
    А при вас как е ?

  2. #2

    Подразбиране

    Боядисваш например яйцето в жълта боя,след това го накапваш с восък,да стане на точици и след това отново в боята,но друг цвят.Стават много красиви

  3. #3

    Подразбиране

    toteva,много интересно предложение,тази година ще го пробвам!

    Повечето яйца боядисвам,като върху памук капя от всички бои и увивам яйцето.Последните две години тази процедура се изпълнява от децата,така хем те доволни и оклепани до уши,хем моите ръце са чисти.....

  4. #4

    Подразбиране

    Идеи има,дал Господ!И аз ще прибавя една.Ако капнеш в боята капка-две олио и я разбъркаш,яйцата ще се нашарят,като напръскани с четка.Там където близне олиото,боята не хваща и това е ефекта.Ние у дома си го харесваме и аз винаги правя по няколко яйчица така накрая.

  5. #5

    Подразбиране

    Момичета кажете каква боя да си купя.В магазините ги гледам , ама нещо все не ми харесват.

    Аз миналата година ги боядисвах и после ги налепих с цветен ориз.Станаха супер
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  6. #6

    Подразбиране

    Аз съм доволна от боята, която е в капсулки. Но тази година ще си купя само червена, защото от миналия Великден имам останали доста други цветове. А иначе и аз ги правя като накапвам различни бои върху памук и после увивам в него небоядисано яйце /или пък боядисано само с един цвят, който остава основен/.

  7. #7

    Подразбиране

    Аз набирам къдрави листенца (гладки без мъхчета)и залепям го на яйцето и с парченце чорапогащник силно го стягам и го натопявам във боя и листенцето се отличава и е много красиво, също и с памук правя шаренки и накрая ги намазвам с малко олио за да са лъскави

  8. #8

    Подразбиране

    Яйцата стават много красиви и като се варят обвити с люспи от лук , а после се боядисват в желания цвят.Събирайте люспи от лук , обвийте всяко яйце с люспа и го завържете в стар чорапогащник, след което сварете.

  9. #9

    Подразбиране

    Ето нещичко и от мен:
    -след боядисване увивам около яйцата ламе в различни цветове, като го закрепвам със силикон или лак за нокти;
    -залепвам паети или листенца изрязани от различни по цвят хартии /може и самозалепващи/ и оформям цветя и листенца;
    -намазвам с лак за нокти и овалвам в кристална захар;

  10. #10

    Smile

    тази година и аз искам да направя красиви яйца,как се правят с желатин,някой знае ли

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от anito11 Виж мнение
    Ето нещичко и от мен:
    -след боядисване увивам около яйцата ламе в различни цветове, като го закрепвам със силикон или лак за нокти;
    -залепвам паети или листенца изрязани от различни по цвят хартии /може и самозалепващи/ и оформям цветя и листенца;
    -намазвам с лак за нокти и овалвам в кристална захар;
    Много интересна техника,непременно да покажеш готовите си яйца

  12. #12

    Подразбиране

    Боядисваш си яйцата в желания цвят и когато изсъхнат са готови за желатина.Разтваряш желатина по обичайния начин,но в малко количество вода-например едно пакетче в две супени лъжици вода.Взимаш едно памуче,топиш желатин и тампонираш по яйцето.Внимателно го слагаш да изсъхне в хладилника.Стават,като покрити с гумено покритие,лъскави и красиви,НО цапат доста и е желателно да ги държиш в ръцете си директно преди употреба,защото от телесната топлина,желатина отново се разтича.Иначе са много ефектни.Ако не ти се занимава вече има готови бои от този тип и не са скъпи(около левче и малко),Другия вариант е да разтвориш боята в малкото вода и да добавиш желатина.И двата метода са интересни,но цапащи!Аз ползвам повече втория вариант и си разтварям боя и желатин в една капачка.

  13. #13

    Подразбиране

    аз ги боядисвам с желатин но е голяма цапаница и така желатина се разтваря както е описано на пакетч ето, в отделни съдове разтварям боята с около 15-20 г. алкохол- водка, ракия ,за всеки цвят вземам по 1 тампонче за уши, всяко яйце потапям в топлия желатин и след това с тампонче от някой цвят правя правя ивичка ,тя се разлива след тава друг цвят и така стават много шарени

  14. #14

    Подразбиране

    Малко по-различно виждане за украса на яйцата,но е любопитно да се види.тук е начина на изработка-ползват се стоматологични борчета
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране Бронирани яйца

    Реклама:
    На тази Пасха моите боядисани яйца имат и бронежилетки от мъниста. Дрешките са подвижни и могат да се обличат на други яйца, когато титулярите бъдат победени и изядени.
    Повече информация в "Моите бродирани настроения".

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •