Извинявайте за намесата.От известно време следя тази тема и се чудя защо се намира в този раздел ,а не в мода и козметика.
Истински мазохизъм е да четеш и разглеждаш тук разните вкусотии и същевременно на първо място да гледаш тема за диета.И то диета за отслабване
Аз лично, ако бях на диета - на тези които предлагате имам предвид, всеки път бих изпитвала чувство за вина ,когато си записвам някоя вкусна рецепта.
Според мен най- големия виновник за напълняването е стреса.А тази тема си е стрес на квадрат
Мисля, че единствения разумен начин ,за да не напълняваме е да се храним разумно, а не да се лишаваме.Какво значи отказването на захар и мляко в кафето ,ако то е съпроводено с кока -кола или друго газирано безалкохолно или така наречените натурални сокове /които нито са натурални,нито са сокове/, както е обичайно да се пие в България?Или съвета да не пием мляко, ако вечер изпиваме по 2-3 аперитива?
Когато отказах цигарите аз направих именно това - отказах всякакви газирани напитки,ограничих алкохола - само червено вино и коктейл Блъди Мери, саламите/в тях има много скрити калории и излишни бих казала/ и смених белия хляб с черен ,пълнозърнест.
Всичко друго си остана по старому.И килограмите ми
И нека не ми казва някой "Ама аз само обичам да готвя- не опитвам готовото ястие"
Това е самозаблуда.И аз много пъти съм се улавяла ,че след готвене нямам апетит.И как да имам след като докато съм приготвяла ястието прилично съм се нахранила, опитвайки го