Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 49

Тема: Диети

  1. #1

    Подразбиране Диети

    Петдневна диета
    1 ден: от 2 до 5 кофички кисело мляко и 2 литра минерална вода.
    2 ден: 1 кг. зеленчуци и 2 литра минерална вода.
    3 ден: 1 кг. плодове и 2 литра минерална вода.
    4 ден: едно варено пиле без кожата и без сол и 2 литра минерална вода.
    5 ден: 500 гр. обезсолено сирене или извара и 2 литра минерална вода.

  2. #2

    Подразбиране

    Диета със супа при свръхтегло
    от д-р Ралица Стоева
    Предлагаме ви алкализиращ хранителен режим за хранене при свръхтегло. Базира се зеленчукова супа , приемана 7 дни по схема.

    Продукти за супата:
    2 глави кромид лук; 2 глави праз лук; 1 глава целина; 2-3 моркова;1 зелка;1 алабаш /гулия или червено цвекло/; 1 буркан стерилизирани домати; 2-3 чушки; 2 сухи зеленчукови булъончета. Готви се без застройка, без картофи и без фиде. За цялото количество от 5 литра се добавят само 2 суп.лъж. олио. Овкусителите са магданоз, копър,чер пипер и.т.н./по желание/.

    Режим на хранене:

    1.Ден: До обяд 1 вид плод /без значение на количеството и чай с мед. На обяд се приема супа- без значение на количеството. После през 2 часа се редуват плодът и супата до 19 часа. Не се приемат банани!

    2.Ден: Започва се със зеленчук /1 вид/ като закуска. На обяд се приема супа. После следва редуване през два часа на зеленчук, супа, зеленчук…до 19 часа. /Зеленчуците могат да бъдат всички видове зеле , домати, ряпа, алабаш, цвекло, моркови, домати или чушки/.

    3.Ден: За закуска се консумира един вид плод. После през 2 часа се приема супа, после зеленчук, после плод и.т.н.до 19 ч.

    4.Ден: Закуска 1 банан. Подкрепилна закуска – още 1 банан. Обяд- супа. После следва 1 чаша мляко. След това- супа и пак мляко/общото количество на млякото е ½ литър за деня до 19 ч/.

    5.Ден: Започва се със закуска с домати /може консервирани в суров вид/. Обяд – супа. После през 2 часа се приема до 19 ч общо 500 г постно месо / пилешко, пуешко, телешко без кожи и видима тлъстина/. Общото количество на доматите за деня е 1 кг.

    6.Ден: Отново закуската са домати. После следва редуване на супа и 500 г риба/ Хек, мерлуза,бяла риба/ или нетлъсто месо от вид по избор. Общото количество на доматите пак е 1 кг. Супата е без ограничение в количест вото.

    7.Ден: Закуската е зеленчук от горепосочените видове. После се приема супа, задушен ориз /300 г дневно количество/ и .т.н. през 2 часа до 19 ч.

    - Минимум 1.5 л течности на ден.
    - Два пъти седмично по 1 табл. Фурантрил/Дехидратин Нео -по схема.
    - 20 мин някакъв двигателен режим по желание : Ходене с бърз ход пеш;
    - каране на колело в легнало положение, писане на цифри с крака;
    - гимнастика на бричовете; въртеливи движения на шията и кръста и др.

  3. #3

    Подразбиране

    Djemma a kakva e supata i s kolko se otslabva ot tezi dieti
    smiatam 4e dvete sa razli4ni .

  4. #4

    Подразбиране

    Поправих пропуска за продуктите на супата. А с колко се отслабва незнам. То по принцип всичко е индивидуално. Понеже обещах на alys да пусна такава тема , си спазвам обещанието.

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Аз имам много диети, но нито една не съм изпробвала от тия , които са за намаляване на теглото. От април месец съм на диета № 5, тя е щадяща черния дроб и жлъчката. За нея мога да кажа, че е много хубава и ми помага. Освен това многооо добре ми действа гладът. Ама много добре. Преди месец, когато бях в болница не ми даваха да ям 5 дена, след тези 5 дена бях като новородено) Така се чувствах поне. А иначе диетите за отслабване не са подходящи за мен, защото обикновено в тях има точно това, което не мога да ям.

  7. #7

    Подразбиране

    Джемма, пишеш за диета №5. Какво имаш предвид - пореден номер в някоя книжка или нещо друго?

  8. #8

  9. #9

    Подразбиране

    Това е един режим на хранене,от който са доволни много мои познати.Не е диета, а начин на хранене.Видяла съм,че дава добри резултати, но аз самата не съм го използвала

    Списък с храни подходящи при НВД/ Ниско Въглехидратна Диета/
    Всички видове месо, риба, субпродукти (дроб и дробчета разбира се), бекон, без колбаси (може само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
    При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със сметана, зехтин, масло, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).
    Всички млечни (мляко, сирена), без топените и вносни неща (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогинезирани мазнини)...Хубави варианти са: изкиснато краве или овче бяло сирене, фета, катък, моцарела, кашкавал, чедар и гауда.
    Яйца, приготвени по всякакъв начин.
    Мазнини: масло, зехтин и сметана. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други мазнини от недоказан произход. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Като добавка към храната може да включите ленено олио.
    Зеленчуци: всички, за които се сетите, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби....
    Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Употребявайте варива (боб, леща)в умерени количества, като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. не употребявайте соя и производните и продукти.
    Плодове: максимум до 2 по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони всеки ден). Във времето около тренировка може да си позволите повече плодове.
    Избягвайте банани, грозде, диня.
    Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни плодове.
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

  10. #10

    Подразбиране

    alys, диетите в диетологията и в хигиената на хранене са номерирани, всеки номер е за различни заболявания. Ако по-подробно те интересува мога да ти дам информация за всяка (има и за затлъсряване-№ 8
    Всъщност ето какво намерих сега по гугъл:
    http://ollo.norna.ru/DIR00/4298.htm

  11. #11

    Подразбиране

    Джемма и Наталка, благодаря ви
    Още не съм прочела всичко, но определено е много полезно.

  12. #12

  13. #13

    Подразбиране

    Ако това ще е единствения ти "грях" при спазването на какъвто и да е хранителен режим, не мисля , че ще е фатално.
    Стига разбира се да не изпиваш по 1л мляко с кафето :wink:
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Защо пък да си пречат? При мен лошото е , че кафето го пия без захар, така си го обичм, не мога да го пия със захар, но с мляко ли е- не мога без захар, абсурд. Затова не го пия с мляко

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •