Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 88
  1. #31

    Подразбиране

    Аз на 4 годишна възраст се научих да плета синджир на една кука, в последствие си плетях дрехи на куклите и мотивчета на една кука, след което се заех с бродиране на възглавнички на герои от приказките и така до пети клас, когато започнах първия си гоблен. Как започна всичко ? - Майка ми тогава шиеше първия си гоблен " Омагьосания замък " и ми показа как се шие на фона. На мен ми хареса това занимание и на баба в гардероба открих гоблена " Котето музикант ", който й беше подарък, но не го беше започвала да го шие изобщо. Аз го взех и така започнах. Беше ми доста трудоемко, защото легендата беше на оризова хартия и малко окъсана. Но справих се доста успешно и така в последствие започнах с по-сериозните си творби
    Животът не се измерва с броя на вдишванията, които правиш, а с миговете, които спират дъха ти

  2. #32

    Подразбиране

    Спомням си че ходех на детска градина и сигурно съм била на около 5 годинки,когато събирах парцалчета за куклите и се мъчих да им правя дрехи.Сигурно са били доста нескопусни,но помня че бях забила една губерка в леглото и явно съм станал за нещо,но като седнах усетих ,че губерката ми се заби в задника и изревах на умряло.Баба веднага дотърча и я махна,като ми се скара че буча иглите къде ли не.Това ми е урок за цял живот!После се захвана да ме учи да плета и за втори клас спокойно,можех да плета на една и две куки.Заплетох си един шал от грозна кафява прежда,която ми бучеше на пръстите.В четвърти или пети клас,вече не си спомням с точност майка ме накара да ушия Старото мостче,ама аз не исках и не ми доставяше удоволствие.Но все пак под неин контрол го уших.После в седми клас започнах да се уча да кроя от майката на една приятелка и накрая завърших техникум по облекло.Минаха доста години и аз исках да си пошия някакво гобленче,но не съм се интересувала сериозно.Леля ми имаше огромен кашон с оригинални Вилерови комплектовки и аз много им се радвах,но тогава плетях каренца на една кука и не се хващах на гоблен.Но леля ми почина и аз от мъка по нея за да си спомням почнах да шия.Това стана преди вече четири години и така до сега.Но за съжаление,макар,че аз най-много от всичките роднини бях с нея и оценявах труда и,щом тя си отиде от този живот,видях алчността на снахите и ,и бях упреквана,че тя обичала само мен! За това не взех и конец за спомен,а съхраних топлината от нейните съвети,усмивката и,сръчността на ръцете и красотите,които тя твореше с такава лекота и удоволствие, в душата си!Никой не може да ми вземе спомените и прекрасните часове прекарани с нея!Много съм и благодарна,защото основно на нея дължа любовта си към ръкоделията и кулинарията! За мен тя беше повече от майка!

  3. #33

  4. #34

    Подразбиране

    И аз съм от закъснелите . Отрих тази магия когато бях на 37 г. в тежък за мен период. Но за мен се оказаха най-доброто хапче против стреса и натовареното ежедневие и така вече 6 години.

  5. #35

    Подразбиране

    Шия гоблени от 1997, тогава започнах да се уча на "Казанската икона". След това уших Сикстинската мадона, шила съм и няколко малки гоблена с цветя, сега завършвам Мадона де ла Седия. Мъча се и с гоблена "Св. Иван Рилски", там е голям зор.

  6. #36

    Подразбиране

    Аз започнах на 9-10...Само че много рядко шиех и сега пак се запалих.

  7. #37

    Подразбиране

    За момента ще се окаже че съм ветеранка ! Шия от 22 години а започнах на 16 благодарение на зълва ми. Сега предавам щафетата на моите 2 дъщери и голямата се справя вече по-добре и от мен , но малката ... Може и да завърши " Лунен ангел" когато се пенсионира...

  8. #38

    Подразбиране

    не твърдя, че съм ветеранка, но шия от 35 години

  9. #39

    Подразбиране

    БЯХ 5-6 КЛАС КОГАТО БАБА МИ МЕ НАУЧИ,И ШИЕХ МАЛКИ ЕДНИ ПИЛЕНЦА НА КЛОНЧЕ, БУКЕТЧЕТА , РОЗИ В ПАНЕР И Т.Н.
    ПЪРВИЯ ГОЛЯМ УШИХ В 8 СРЕЩУ 9 КЛАС БЯХ БОЛНА ОТ ХЕПАТИТ И ГО УШИХ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ,НОЩТА ОТ ГРЪЦКАТА МИТОЛОГИЯ

  10. #40

    Подразбиране привет

    Незная кой е ветеран и кой не е , но най - късно май съм започнала аз / за което така съжалявам /Толкова време съм пропуснала. Сега съм на 46, а благодарение на Ради започнах преди 2 години. Много години преди това сестра ми искаше да ме научи / а тя шие от доста години/ , а аз се заричах че никога няма да си вадя очите с такова нещо. Сега съжалявам за пропуснатото време

  11. #41

    Подразбиране

    Sega sim na 25. Zapocnah predi 3-4 meseca. Bqh vijdala gobleni i predi, no nay-mnogo se zapalih kogato vidqh 2 goblena zakaceni na stena v kistata na edna priqtelka. Golqmo izkustvo si e...

  12. #42

    Подразбиране

    Здравейте и от мен!
    Аз започнах на 11 години и вече 26 бродирам с голямо удоволствие, че чак понякога полудявам, когато нямам време за гоблем. Но истината е, че като бях около 20-25 годишна не се захващах много.

  13. #43

    Подразбиране

    А, и не помня вече на какво се учих, но като че ли бяха сезоните на Вилер, малките овални гобленчета.

  14. #44

    Подразбиране

    На 18 сама се научих по упътването на гоблена. Беше малък детски гоблен (Веселото слонче), който реших да ушия за бебето на моя приятелка.
    Стана супер

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз започнах преди 4г. (бях на 20),една приятелка ми показа и оттогава много се запалих,научих една друга приятелка и леля ми също,но те нещо се поспряха,а аз продължавам.

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •