Показване на 1 до 11 от 11

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Намесник(тутманик)

    Заглавието на темата е намесник,защото рецептата я имам от една позната от Бургас.Там така го наричат и аз така си му казвам:Намесника на леля Радка.

    Продукти:
    1 пакетче мая
    2яйца
    сирене
    брашно
    1 пакет масло
    олио
    сол

    Приготвяне:
    Маята се разтваря във 500мл хладка вода.В тава или купа се сипва брашно,слага се 2-3 щипки сол и се сипва разтворената мая.Започва да се меси,като постепенно се сипва от брашното.Трябва да се получи меко тесто.Оставя се да втаса.
    Маслото се разтапя и в него се налива още толкова олио(да са 50:50).
    Яйцата се разбиват,натрошава се вътре в тях и сирене.
    От втасалото тесто се откъсва топка.Тази топка държите над купата с маслото.Започвате да разстилате с пръсти,като единия край на тестото трябва да е потопен в маслото.Така дърпате да се получи нещо като кора,и едновременно постоянно въртите тази кора,така,че част от нея да е винаги потопена в маслото.След като кората достигне дебелина около 0,5 см,я слагате върху плот,слагате от плънката и навивате на руло,после рулото се усуква и се навива в тава.Отгоре се изсипва останалота масло.
    Да втаса.Пече се в силно загрята фурна.

    Ето го и намесника:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Много вкусно изглежда, и продуктите не са много, а маята е прясна нали, не суха?

  3. #3

    Подразбиране

    Скарлет, няма да остане незабелязан и апетитният ти тутманик :wink:
    Абе вие шиете ли изобщо или си седите в кухнята? Не, че е моя работа, де, ама да попитам.

  4. #4

    Подразбиране

    До сега го правех все с прясна мая,днес за първи път използвах суха и няма никаква разлика.

  5. #5

    Подразбиране

    alys,аз обикновенно шия през седмицата.В събота и неделя главно се занимавам с кулинария.
    Любимото ми време за шиене е,сутрин като стана,правя си кафе и шия и гоблен.

  6. #6

    Подразбиране

    Скарлет, аз се пошегувах. Но наистина не бих могла да комбинирам гоблените с кулинарията, а за такова седмично разпределение не бях помисляла.

  7. #7

    Подразбиране тутманик

    Предлагам ви една лесна рецепта за тутманик:
    1ч.чаша и половина лимонада/сода/
    4с.лъжици олио
    половин пакетче мая
    1 чаена лъжица сол
    брашно колкото поеме
    за плънката: 3 яйца;150гр.масло/за предпочитане немско"butter"/ ;300-400гр.сирене

    Меси се не много твърдо тесто. Веднага се разделя на три равни топки,които се разточват тънко така че да се получи продълговата форма.Намазва се литото с масло и се нанася плънката от яйца и сирене.Навивасе на руло и се реже на равномерни парчета /6 или 7см./Подмазва се тавата с малко повече олио и се поставят парчетата като се гледа края на охлювите да екъм дъното на тавата,за да не се развият.Оставя се да втаса и се пече.

  8. #8

    Подразбиране

    Rosiza, може ли малко да поясниш подреждането. След като се нарежат, парчетата как се слагат - с отрязаната страна нагоре или ... :? Малко ме обърка това, че краят на "охлювите" трябва да е отдолу.

  9. #9

    Подразбиране

    Имам впредвид края на рулото което навиваш да е отдолу,а срязаните крайща странично.

  10. #10

    Подразбиране

    strahoten e namesnika.blagodaria ti skarlet decata i maza ostanaxa vazhiteni[IMG]kiss[/IMG]

  11. #11

    Подразбиране

    albenka30,радвам се,че сте харесали намесника!!!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •