Показване на 1 до 15 от 401

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    ПЕЧЕНИ ЯБЪЛКИ

    За една тава са необходими килограм и половина абълки,желателно е да са от зелените сортове,тоест по-кисели и по-сочни.200гр.сурови орехови ядки,малко масло и захар колкото поемат,кората на един лимон.

    Ябълките се измиват ,срязват се по средата,почистват се от семенниците и се подреждат в тава.Във всяка ябълка,в дупчицата ,която се е получила от премахването на семенниците,се поставя по мъничко масло,запълва се със захар и се забучват по няколко цели орехови ядки.Накрая се наръсва със захат и около тях,за да се карамелизира.Така подготвените ябълки се пекат в предварително подгратя по-силна фурна,но не на най- силна,за да не изгорят.Щом преценим,че са готови ги сервираме по чиниите.В тавата наливаме кафена чашка с гореща вода.Използваме,че карамела е горещ и бързо разбъркваме,за да не се стегне.С този карамелен сос поливаме ябълките и наръсваме с останалият орех,който сме смлели и смесили с настърганата лимонова кора.Декорираме с канелени пръчици.
    Този десерт се сервира топъл и е много подходящ за зимните дни,както и за коледните празници!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Страхотно вкусни идеи!Благодаря ти! Украсени и сервирани с мнооого фантазия!

  3. #3

    Подразбиране

    Браво!!!Нахранвам се само с очите си!Искам още!!!

  4. #4

    Подразбиране


    Страхотни вкусотийки си приготвила!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря ви за добрите думи!
    Редактирано от fantaziq : 11.03.2013 в 23:22.

  6. #6

    Подразбиране

    Божей,аз чак сега загрях че темата ти е лична а си вместих една рецепта - надявам се не се сърдиш.
    На мен лично ми харесва това със снимането щото се виждат всички етапи по приготовлението и така сервирано е грехота да не си хапнеш.
    Готви ни още - страхотна си.

  7. #7

    Подразбиране

    [QUOTE=Юра;182566]Божей,аз чак сега загрях че темата ти е лична а си вместих една рецепта - надявам се не се сърдиш.
    На мен лично ми харесва това със снимането щото се виждат всички етапи по приготовлението и така сервирано е грехота да не си хапнеш.
    Готви ни още - страхотна си. [/QUO

    Темата е обществена и всеки може да си сложи рецепта, само заглавието обединява предлаганите от мен рецепти. Надявам се така да е по-удобно за вас и взаимно да се допълваме. Наясно съм, че всеки приготвя нещата по свой вкус и усет, но толкова много обичам да готвя, че тази ми страст се е превърнала в още едно хоби, освен гоблените, което пък ме подтикна да отворя тази тема за споделяне.
    Редактирано от fantaziq : 09.10.2013 в 14:33.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •