Показване на 1 до 15 от 401

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    fantaziq, рецептите ти изглеждат много вкусни! Радвам се, че ги споделяш с нас!

    Рецептата Черни миди с ориз ми е позната, много се зарадвах, че си я написала, защото на който съм я казала не я възприема сериозно , защото не знаят колко е вкусна!
    Аз я приготвям по следния начин / научих я от свекърва ми /:
    култивирани миди с черупките, по възможност да са по-едри мидите
    1 ч. ч. ориз
    малко олио
    2-3 стръка зелен лук
    черен пипер, пресен джоджен
    Мидите ги почиствам идеално /това е много важно/ предварително по следния начин: с ножче остъргвам много хубаво цялата черупка от тревички и др. подобни, съшо така отстрани на мидата се показва малка тревичка, която внимателно с ножчето се издърпва и така мидата вътре си остава чиста. След това измивам много хубаво мидите.
    Слагам ги в тенджера с незалепващо покритие, слагам ориза, нарязания лук, сол, черен пипер, пресния джоджен и 1,5 ч.ч. вода. Захлупва се с капака и се готви без да се бърка яденето на по-слаба степен около 30 мин. По този начин мидите се разтварят от топлината и сами са напълват с ориза, докато той набъбва. Ориза се овкусява много хубаво от това, че се слага всичко заедно. Сервира се топло и който желае използва някоя от мидените черупки за лъжичка.
    Има хора, които не са ми вярвали, че може да се готвят така мидите, но който е вкусил и обича миди, не се отказва от тази рецепта.

    fantaziq, това е моята рецепта, радвам се, че можах да я споделя с теб и всички тук във форума.
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    slaV и аз се радвам, че сподели друг вариант за приготвяне на ''Миди с ориз''. На мен мидите са ми сред най-любимите храни.
    Редактирано от fantaziq : 09.10.2013 в 14:38.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •