Показване на 1 до 15 от 401

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    кифличките са страхотни,вече ги правих 4 пъти-благодаря ти
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

  2. #2

    Подразбиране НОВОГОДИШНА БАКЛАВА

    НОВОГОДИШНА БАКЛАВА С ШАМ ФЪСТЪК И ОРЕХИ

    Необходими продукти:

    1 пакет готови кори
    200гр сурови почистени орехи
    200гр изчистен и леко запечен шам фъстък
    канела за поръсване на вкус
    1 чаена чаша разтопено краве масло

    За сиропа:

    половин килограм захар
    2чаени чаши вода

    Приготовляние:

    Разстиламе корите и си наръсваме плънката от орехи и канела.Навиваме на руло като хващаме около 3 листа.Поставяме в тава .После навиваме с плънка от шам фъстък и канела.Пак поставяме в тавата.Така редиме докато ни свършат продуктите.Вече наредената баклава се наряазва и се залива със сгорещеното краве масло.Поставя се във фурнатаи се пече на 200 градуса.Щом се зачерви отгоре ,баклавата се изважда и трябва да изстине.През това време може да сварим сиропа от захар и вода,а за по-добър аромат добавяме и малко лимонов прясно изцеден сок.След като готовата баклава е престояла задължително една нощ,чак тогава се полива със сиропа.




  3. #3

    Подразбиране НОВОГОДИШНА БАКЛАВА

    НОВОГОДИШНА БАКЛАВА С ШАМ ФЪСТЪК И ОРЕХИ



  4. #4

    Подразбиране ПЪЛНЕНА ТИКВА С ПЛОДОВЕ ЗА БЪДНИ ВЕЧЕР

    ПЪЛНЕНА ТИКВА С ПЛОДОВЕ ЗА БЪДНИ ВЕЧЕР

    Изчистваме една средно голяма тиква "кестенка" от семките,като изрязваме капачето с дръжката и я запазваме цяла.Напълваме я с орехови и лешникови сурови ядки,добре изцедени плодове праскова от компот,гъсто сладко от череши или каквото вие имате у дома.Печем докато тиквата покафевее и се сниши .Сервираме като добавим сурови ябълки нарязани на полумесеци,наръсваме със скълцани сухи смокини,ядки -орехи,лешници,бадеми и поливаме с по-рядката част на сладкото от череши.Добре е да си декорирате за по-голям уют масата със свещ заобиколена с клонки канела,така аромата ще се подсили и празничното настроение също.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •