Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 401

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    ПИЛЕ СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ И СЛАДКО КИСЕЛ СОС ПО КИТАЙСКИ
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Ще си го направя в диетичен вариант - само месото и зеленчуците! И пак ще е вкусно!!!!!!!!!!
    Благодаря!

  3. #3

    Подразбиране

    обожавам китайска кухня,а предложената от теб рецепта ми изглежда доста апетитна със сигурност ще пробвам рецептата.
    а КАРАМЕЛЕНИ ВИЕНСКИ КИФЛИЧКИ съм ги правила и мога да кажа ,4е са много вкусни.благодаря ,4е споделяш с нас кулинарните си умения

  4. #4

    Подразбиране

    Здравей Фантазия .... имим само един въпрос относно пирог с месо..... и така след като разделим корите на 4 части това значи около 3 листа на една част .... та ми стана интересно тия 3 листа един върху друг ли ги нареждаме в тавичка после каймичката и накрая кашкавалчето и т.н. ? Дали съм разбрала правилно Иначе рецептата е страхотна

  5. #5

    Подразбиране

    Кристи, веднага ти отговарям на въпроса. Хващам директно няколко листа , както си преценя, но не повече от три-четири и нищо не слагам по между им. Отгоре си наръсвам каймичката и върху нея кашкавала. Тази последователност дава възможност при печенето , на кашкавала като се топи , да полива всичко под него. Корите така или иначе се напояват с отделената мазнинка. Ако нещо те притеснява, можеш да ми драснеш на лични и ще ти пиша надълго и на широко.

  6. #6

    Подразбиране

    За първи път чувам за сарми с листа от липа. Благодаря за идеята. На лятоще пробвам задължително. И веднага си копвам и рецептата за кифли с кренвирш ( както сигурно сте забелязали от моята тема манджи не че не готвя, но сладкарските и тестени изделия са ми афинитета ).

  7. #7

    Подразбиране СОДЕНА ПИТА

    СОДЕНАТА ПИТА НА БАБА МИ АНАСТАСИЯ

    Необходими продукти:
    1кг брашно+1шепа брашно
    2 бурканчета кисело мляко
    1 кафена чашка вода
    2 яйца
    1 кафена лъжичка сол
    1 равна лъжичка сода бикарбонат
    1 кафена лъжичка оцет
    3 кафени лъжички олио

    Приготовление:

    Брашното се изсипва в удобна дълбока купа .
    Добавя се солта, содата,разбъркваме и се прави кладенче по средата.
    Разбиваме яйцата и добавяме водичката към тях,както и киселото мляко.
    Изсипваме в кладенчето и започваме да месим.
    След като сме разбъркали тестото го поливаме с оцета и олиото,продължаваме да месим,докато тестото започне да лепне по ръцете.
    Тогава добавяме шепата брашно и доомесваме.
    Приготвяме предварително загрята до 220 градуса фурна,полагаме тестото в тавичка ,набрашнена или с покритие от масленна хартия.
    Правим срез върху питката,но не я нарязваме!
    Срезовете може да са под формата на кръст или звезда.
    Печем и проверяваме от време на време с дървено шишче или клечка.
    Содената пита е готова,когато след като сме направили поредното бучване и клечката е излязла с трохи,а не с тесто по себе си.

    Тъй като тази пита е характерна за отминали времена,подходящо е да се консумира със традиционни манджи.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от fantaziq : 13.04.2009 в 11:51.

  8. #8

    Подразбиране Картофена крем супа

    КАРТОФЕНА КРЕМ СУПА

    Обелваме,измиваме и нарязваме картофите.Поставяме ги в тенджерата,така,че да стигат до половината.Заливаме със студена вода ,посоляваме ,прибавяме лъжица краве масло и две олио.Наръсваме с черен пипер,може за аромат да се добави вегета.Похлупваме и варим.След като супата е готова ,пасираме.През това време нарязваме на малки кубчета няколко филии хляб и ги запържваме в олио,докато се превърнат на сухарчета.
    Сервираме горещата крем супа със ситно нарязан магданоз и сухарени хапки.

  9. #9

    Подразбиране

    Питката и тортата изглеждат много вкусно,моята майка прави подобна торта.Утре пътуваме за Българрия и кацаме в Бургас,но ще помоля пилота да ни свали нас в Варна и ти идваме на гости
    Редактирано от jivi : 24.05.2010 в 23:15.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jivi Виж мнение
    Питката и тортата изглеждат много вкусно,моята майка прави подобна топра.Утре пътуваме за Българрия и кацаме в Бургас,но ще помоля пилота да ни свали нас в Варна и ти идваме на гости
    Заповядай и без друго все се разминаваме,може би сега ни е писано да се видим и като по една случайност утре съм на летището обаче Варненското

  11. #11

    Подразбиране Мераклийски ориз

    МЕРАКЛИЙСКИ ОРИЗ

    2 чаши почистен ориз се сваряват с 6 чаши вода, 1 лъжица сол, 2 лъжици олио и няколко зърна черен пипер.В отделен съд запържваме до златисто гъби печурки около 200 грама .Пак в отделен съд,но на пара приготвяме пилешки леко посолени дробчета.След като всяко отделно ястие е готово,смесваме всичко в дълбок съд,като прибавяме ситно нарязан магданоз.Консумира се с бяло вино.

  12. #12

    Подразбиране Лесни локумки

    ЛЕСНИ ЛОКУМКИ

    1 пакет готови многолистни кори, 2 кутии обикновен локум,1 яйце, 1 лъжица олио, 2 лъжици кристална захар, 50 грама орехови ядки, пудра захар за наръсване

    Разрязваме многолистното тесто на квадратчета със страни около 5 см. Разпределяме локума на малки късчета по тестото, прибавяме от ореховите ядки и оформяме по желание локумките. Нареждаме ги в леко намаслена тава, намазваме ги отгоре с разбито цяло яйце и поръсваме с кристална захар.

    Печем в предварително загрята фурна на 220 градуса.Щом са готови, леко ги поръсваме с пудра захар.

    Подходящи са за чаша горчиво турско кафе.

  13. #13

    Подразбиране

    Боже, Слави, не мога да му устоя на това - тичам до супера за тесто и локум!

  14. #14

    Подразбиране

    ЕЕеееееее, каза и я направи. БРАВО на теб!

  15. #15

    Подразбиране

    Само се облизвам и преглъщам когато ти гарзглеждам страничката.
    Тази торта с кайсии ми изглежда много вкусна ,определено ще направя на децата да си хапнат...Благодаря ти ,че споделяш с нас рецептите на тези вкусотии

Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •