Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 401
  1. #61

    Подразбиране

    Днес с моето голямо момченце направихме десерта с кайсии.Стана много влусен децата много го харесаха.Десерта е много лесен и бърз за приготвяне,много ти благодаря
    Редактирано от jivi : 30.05.2010 в 17:16.

  2. #62

    Подразбиране

    Колкото и да е невероятно , дори аз се справих!


    Благодаря ,ти Славяна!

  3. #63

    Подразбиране

    Аз имам една идея относно този прекрасен сладкиш -другия път когато го правя ще сложа ядките между кайсиите и карамела.Не се пече много дълго за да изгорят и си мисля,че ще се получи вие какво мислите
    За съжаление не мога да ви покажа снимка защото се местим в нова квартира след 2 дни и апаратчето ми е там,но обещавам да ви покажа какво съм направила
    Редактирано от jivi : 30.05.2010 в 21:41.

  4. #64

    Подразбиране

    Направих снимка с камерата на компа,не се получи много добре ама само с такава техника разполагам

  5. #65

    Подразбиране МАРИНОВАНА РИБА -ЧЕРНОКОП

    МАРИНОВАНА РИБА-ЧЕРНОКОП

    Приготовление:
    Рецептата е изпълнима с различна риба,като например скумрия,паламуд,сафрид,но аз съм предпочела дребен чернокоп.
    Почистваме добре 5 кг. риба и я поставяме за 48 часа в морска сол,като гледаме да е покрита отвсякъде,за да може да се осоли равномерно.
    Cлед изтеклите часове я измиваме обилно с чешмяна вода и я оставяме в нея за 30 минути.
    Следващата стъпка е потапянето на чернокопа в 2 литра оцет,за още 12 часа.
    Най -накрая я отцеждаме и подсушаваме.

    Марината:

    Изпържваме 500 грама олио и за да не го прегорим поставяме коричка хляб,когато тя е готова,махаме олиото от котлона.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го оставяме да изстине.
    Започваме нареждането на рибата в буркани,като редуваме ред риба,ред подправки-ЧЕРЕН ПИПЕР, БАХАР, ДАФИНОВ ЛИСТ.Най-накрая заливаме с изстуденото олио,запечaтваме и оставяме на хладно и тъмно място.У дома я косумираме след един месец,но може да се яде и веднага.



    Редактирано от fantaziq : 23.02.2011 в 21:42.

  6. #66

    Подразбиране КОЛЕДНИ КИФЛИЧКИ

    КОЛЕДНИ КИФЛИЧКИ

    Необходими продукти:

    Тесто:
    1чаена чаша прясно мляко
    1/2 чаена чаша олио
    1 яйце
    мая
    брашно, колкото поеме до леко жилаво тесто

    Плънка:
    2 яйца и сирене за гъста смес

    За намазване :
    жълтък и ким

    Пиготовление:
    Омесваме тестото от посочените продукти.
    Pазделяме го на 8 топки.Разточваме ги в кръг.
    Ра3ря3ваме всеки кръг на 12 радиални парчета(може и на по -малко).Поставяме от плънката в основата на триъгълника и започваме да навиваме,каkто съм показала на снимките.Поставяме готовите кифлички в леко намаслена тава или върху хартия за печене.Намазваме всяка кифличка с жълтък и поръсваме с КИМ.
    Печем в предварително загрята фурна на 200 градуса и си ги наглеждаме,за да не изгорят.





    Редактирано от fantaziq : 21.12.2010 в 12:19.

  7. #67

    Подразбиране

    КОЛЕДНИ КИФЛИЧКИ

    Тази рецепта се предава в нашето семейство от свекърва на снаха,вече няколко поколения.Надявам се и аз някой ден да мога да я предам на моите снахи.

    Ето ги и готовички:

  8. #68

    Подразбиране

    ти ли ги прави за партито? бяха много вкусни
    сега ще "препиша"рецептата и ще ги пробвам по празниците


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  9. #69

    Подразбиране

    Еха,че вкусотииииии
    Аз правя същите кифлички но за плънка слагам мармалад,стават много вкусни.
    А маринована риба много обичам,но за мое съжаление тука няма как да си направя,,,освен да те поканя на гости

  10. #70

    Подразбиране ПИТА СЛЪНЦЕ

    За да не отварям нова тема пиша тук и съм сигурна ,че "собственичката" няма да има нищо против.
    брашно-1кг/но аз слагам докато спре да лепне и да е мекичко тестото-не съм го теглила/
    4яйца/1жълтък отделям за намазване/
    1кофичка кисело мляко
    350мл топла водичка
    1ч.л сол
    захар/ако реша да правя кифлички със сладко слагам малко повечко/
    кубче мая
    1с.л маргарин
    олио при измесването.
    Готовото тесто разделям на 4 топки.Като втасат малко ги разточвам и нареждам листите/правоъгълни/ като ги намазвам хубаво с маргарин.Навивам на стегнато руло и режа кръгове/дебели3-4см/ които нареждам с разреза нагоре,за да може при печенето да се поразтворят.Между листите може да се нарони и сирене.Оставя се хубаво да втаса.намазва се с жълтък ,разбит с маргарин/олио/ и се пече до готовност.За да ми стане по-висока питката обикалям стените на тавата с фолио с исканата височина.Когато е готова още гореща я намазвам с маргарин за да е по лъскава.Става много вкусна и от Коледа насам я правя вече 5-6 пъти
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  11. #71

    Подразбиране

    кифличките са страхотни,вече ги правих 4 пъти-благодаря ти
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

  12. #72

    Подразбиране НОВОГОДИШНА БАКЛАВА

    НОВОГОДИШНА БАКЛАВА С ШАМ ФЪСТЪК И ОРЕХИ

    Необходими продукти:

    1 пакет готови кори
    200гр сурови почистени орехи
    200гр изчистен и леко запечен шам фъстък
    канела за поръсване на вкус
    1 чаена чаша разтопено краве масло

    За сиропа:

    половин килограм захар
    2чаени чаши вода

    Приготовляние:

    Разстиламе корите и си наръсваме плънката от орехи и канела.Навиваме на руло като хващаме около 3 листа.Поставяме в тава .После навиваме с плънка от шам фъстък и канела.Пак поставяме в тавата.Така редиме докато ни свършат продуктите.Вече наредената баклава се наряазва и се залива със сгорещеното краве масло.Поставя се във фурнатаи се пече на 200 градуса.Щом се зачерви отгоре ,баклавата се изважда и трябва да изстине.През това време може да сварим сиропа от захар и вода,а за по-добър аромат добавяме и малко лимонов прясно изцеден сок.След като готовата баклава е престояла задължително една нощ,чак тогава се полива със сиропа.




  13. #73

    Подразбиране НОВОГОДИШНА БАКЛАВА

    НОВОГОДИШНА БАКЛАВА С ШАМ ФЪСТЪК И ОРЕХИ



  14. #74

    Подразбиране

    Ох,че ми се дояде.Но нещо като гледам колко ти е голяма тавата ме съмнява че един пакет кори ще ти стигнат.Аз по два листа вземам за руло и ми стават 10-ина рула,а твоите са повече и с по 3 листа.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  15. #75

    Подразбиране ПЪЛНЕНА ТИКВА С ПЛОДОВЕ ЗА БЪДНИ ВЕЧЕР

    Реклама:
    ПЪЛНЕНА ТИКВА С ПЛОДОВЕ ЗА БЪДНИ ВЕЧЕР

    Изчистваме една средно голяма тиква "кестенка" от семките,като изрязваме капачето с дръжката и я запазваме цяла.Напълваме я с орехови и лешникови сурови ядки,добре изцедени плодове праскова от компот,гъсто сладко от череши или каквото вие имате у дома.Печем докато тиквата покафевее и се сниши .Сервираме като добавим сурови ябълки нарязани на полумесеци,наръсваме със скълцани сухи смокини,ядки -орехи,лешници,бадеми и поливаме с по-рядката част на сладкото от череши.Добре е да си декорирате за по-голям уют масата със свещ заобиколена с клонки канела,така аромата ще се подсили и празничното настроение също.

Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •