Страница 6 от 27 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 401
  1. #76

    Подразбиране СУПА ОТ СУРОВА НАДЕНИЦА

    СУПА ОТ СУРОВА НАДЕНИЦА

    НЕОХОДИМИ ПРОДУКТИ

    Взимаме 5 големи наденици от суровите.Нарязваме ги на хапки.
    Обелваме и нарязваме на едри кубчета 4 средно големи картофа.
    Почистваме 3 големи моркова и ги режем на шайби.
    Обелваме една едра глава лук и я запазваме цяла.
    Добавяме и 2 цели домата без да ги белим ,като им изчистваме само зеленото пънче.
    Нарязваме си на ситно няколко стръка целина.Да не забравим и сол на вкус,както и смлян черен пипер около половин кафена лъжичка.

    ПРИГОТОВЛЕНИЕ

    Сваряваме всичко без целината,като от време на време си отпенваме бульона.Щом преценим,че е полуготова,изваждаме лука(аз го изхвърлям) и добавяме наситнената целина.
    Супата е подходяща за студените зимни дни.

  2. #77

    Подразбиране ДЪЛГИ БАНИЦИ

    ДЪЛГИ БАНИЦИ

    Плънка:

    3 яйца
    1 купичка брашно
    1 бакпулвер
    1 кофичка кисело мляко
    натрошено сирене на вкус
    олио за намазване

    Приготовление:

    Използваме кори на сач или от обикновенните взимаме по 2 листа.
    Полагаме плънката,като я разнасяме равномерно по корите и ги свиваме на руло.
    Внимателно поставяме в леко намаслената тава и отгоре намазваме баницата с мъничко плънка.
    На всяко парче се запечатват краищата му,като се подгъват отдолу.
    Използвам тавата на фурната и бройка на всеки член от семейството.
    Докато печем постоянно намазваме отгоре парчетата със смес от олио и масло,за да не изсъхва.
    Пъче се в предварително загрята фурна на постоянните 200 градуса.Щом е готова се завива докато изстине и така се сервира с обичайното кисело мляко.


  3. #78

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    Ох,че ми се дояде.Но нещо като гледам колко ти е голяма тавата ме съмнява че един пакет кори ще ти стигнат.Аз по два листа вземам за руло и ми стават 10-ина рула,а твоите са повече и с по 3 листа.
    Нормално е за Нова година тавата ми да е голяма,както и рецептата двойна.Всеки може да намали продуктите или да ги увеличи според хората за които готви.

  4. #79

    Подразбиране ПЪЛНЕНИ МОРКОВИ

    ПЪЛНЕНИ МОРКОВИ

    Необходими продукти:

    4 големи моркова около 20см
    100 гр.мляно месо
    1 глава стар лук
    50 гр. ориз
    2 стръка целина
    1 чаена лъжичка сладко къри
    половин чаена лъжичка сол или на вкус
    на върха на лъжицата черен пипер
    на върха на лъжицата сладък смлян бахар

    Приготовление:

    Много внимателно с остър нож и въртеливо движение издълбаваме морковите.За да се издълбаят до край ги подрязваме в острата част и дълбаем от двете страни.Отделяме вътрешноста на морковите.Смесваме всичко останало и пълним.
    Подреждаме в плитка тава.Поливаме с малко олио,чаша вода и печем на 250 градуса,като от време на време обръщаме морковите,за да се запекат равномерно,както и да се напои плънката с водата от тавата,ако е необходимо добавяме още водичка.
    През това време смесваме остатъка от пълнежа с издълбаното от морковите и го задушаваме на тиган с олио.От вече готовите моркови си взимаме останалата течност и с малко брашно сгъстяваме до получаването на сос.
    Сервираме морковите върху канапе от задушена плънка и поливаме със соса.



  5. #80

    Подразбиране

    Лелее,че си се развихрила.Всичко изглежда много вкусно.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  6. #81

    Подразбиране

    Фанти, имай милост!Обед е, а аз съм станала като самоходна египетска пирамида .
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  7. #82

    Подразбиране ПЪЛНЕН ЛУК

    ПЪЛНЕН ЛУК

    Необходими продукти:

    10 големи глави стар лук
    1 морков
    половин връзка магданоз
    на върха на лъжицата смлян черен пипер
    на върха на лъжицата смлян сладък бахар
    300 грама смляно месо(свинско ,пилешко или агнешко)
    сол на вкус

    Приготовление:

    Почистваме лука от люспите и го издълбаваме нежно с малко ножче,за да не се разпадне.Трябва да си оставим поне три бели люспи.
    Не е необходимо лукът да има дъно.
    Накълцваме на ситно издълбаната част от лука,наситняваме магданоза,настъргваме моркова и смесваме всичко с подправките.
    Пълним лука.Подреждаме в плитка тава,поливаме с малко олио и добавяме няколко лъжички вода,за да има изпарения докато се готви.
    Печем на 220 градуса и обръщаме ,за да се запече и от двете страни.
    Сервираме върху сос ,който сме приготвили от 1 лъжичка настърган на ситно морков,половин лъжичка сладко къри,1 лъжичка брашно,1 чаена чаша вода,сол на вкус и черен пипер.



  8. #83

    Подразбиране

    Меле каква си фурияМного се радвам ,че разгледах темата на пълен стомах сега ми потекоха лигите представям си ако бях гладнаВинаги ми е било много любопитно с какво ново ще ни изненадаш и с голям интерес следя темата

  9. #84

    Подразбиране РЕТРО КЕКС - УЧИЛИЩНА СТОЛОВА

    РЕТРО КЕКС - УЧИЛИЩНА СТОЛОВА

    Необходими продукти:

    1 и половина чаена чаша кисело мляко
    1 и половина чаена чаша захар
    половин чаена чаша олио
    1 изравнена чаена лъжица канела
    1 чаена чаша нарязани на едро сурови орехи
    половин лъжичка хлебна сода и едно пакетче бакпулвер
    3 чаени чаши брашно

    Приготовление:

    Всичко това се смесва и се изсипва в тава с маслена хартия,ако нямате такава в набрашнена тава.
    Поставя се в студена фурна и вече може да се пече на 220 градуса.
    Проверяваме дали е готов с клечка за зъби.Знаете,че ако е суров клечката излиза с тесто,ако обаче е готов излиза с трошици.
    Оставаме кекса да изстине,нарязваме на ромбове и поръсваме обилно с пудра захар.


  10. #85

    Подразбиране ПАНИРАНИ САНДВИЧИ - ИЗНЕНАДА

    ПАНИРАНИ САНДВИЧИ - ИЗНЕНАДА

    Необходими продукти:

    1 цял ненарязан хляб
    6 яйца
    олио за пържене

    За изненадата:

    сирене+шарена сол
    кашкавал+шпеков салам
    шунка+сирене
    филе+кашкавам
    и каквито комбинации ви харесват,стига продуктите да не са с висока влажност,защото хляба,ще стане на каша.

    Приготовление:

    Тези сандвичи се приготвят на принципа на Джиджипапа,тоест:
    Отрязваме двата края на хляба.
    Останалата част я разделяме на дебели филии.
    На всяка филия правим разрез,само от долната страна,за да се получи джоб.
    Поставяме във всеки джоб желаната комбинация,например филе с кашкавал.
    Потапяме в разбитите яйца пакетчето и го пържим в по-дълбока и добре загрята мазнина.
    Обръщаме от двете страни,за да не суровеят сандвичите.
    Накрая си изпържваме и крайшниците,които са за допълнително на по-гладните.Готовите ги оставяме на сaлфетка за да се изцеди излишната мазнина.
    Сервираме по желание като разрежем един,а другите оставяме цели,за да има нотка на изненада.Така всеки следващ е с различен пълнеж и изненадата се поддържа до последният паниран сандвич.


    Редактирано от fantaziq : 18.04.2011 в 18:18.

  11. #86

    Подразбиране ПАНИРАНИ САНДВИЧИ - ИЗНЕНАДА

    ПАНИРАНИ САНДВИЧИ - ИЗНЕНАДА


  12. #87

    Подразбиране СЛАДКИ ЧАШКИ

    СЛАДКИ ЧАШКИ

    Необходими продукти:

    4 пакета чаени бисквити
    250 гр краве масло
    4 сухи ванилии
    голям шоколад по ваш избор
    2 лъжици прясно мляко

    Приготовление на сладките:

    Използваме блендер или хаванче,за да натрошим на брашно бисквитите.
    Добавяме ванилиите и размекнатото на стайна температура масло.Разбъркваме до пълното им смесване.
    За формичка използваме миниатюрна чашка за ракия,шот или от кукленски сервиз.
    Да си представим,че сме на плажа и правим кофички,принципът е същият.
    Напълваме чашката със заготовката,като силно пресоваме с чукалото на хаванчето.
    Обръщаме и освобождаваме с няколко почуквания върху гладка повърхност.Ако имате затруднение,може да си помогнете с върха на ножа,но внимавайте ,да не разпаднете съдържанието.
    След като сме приготвили всичките чашки,ги поставяме за известно време във фризера или камерата на хладилника.
    Това е необходимо,поради трошливостта на десерта.
    През това време може да си приготвим кувертюра с който ще залеем сладките чашки.

    Приготовление на шоколадовата поливка:

    На водна баня разтапяме един шоколад,като към него добавяме една лъжичка от кравето масло,която сме заделили предварително.Идеята е да използваме блясъка на маслото.Добавяме и двете лъжички прясно мляко,като внимаваме да не разредим прекалено шоколада.Консистенцията ,която трябва да постигнем е когато може да полеем сладката и почти веднага кувертюра да се стяга.
    Отново ги слагаме във фризера до тяхното сервиране.
    Подходящи са за след обедно кафе и чашка домашен ликьор с приятелки на сладки приказки.



  13. #88

  14. #89

  15. #90

    Подразбиране Квасен, бял хляб с шарена сол

    Реклама:
    Квасен,бял хляб с шарена сол

    рецепта:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от fantaziq : 26.01.2013 в 14:24.

Страница 6 от 27 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •