Страница 1 от 27 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 401
  1. #1

    Подразбиране Фантазиите на Фантазия

    Свински дроб по селски

    Около килограм и половина дроб се нарязва на филии с дебелина 1см.Овъргалват се в брашно и се запържват съвсем леко.Когато са готови се подреждат в по-дълбока тава.Нарязва се стар лук около 5 големи глави и 2-3 стръка пресен.Два средно големи моркова на дебели шайби,1 глава чесън на по-едри филийки и връзка магданоз.Всичко това се задушава в малко олио и щом лукът се оцъкли,се прибавя обилно количество доматен сок,така ,че да покрива всичко в тигана,добавя се сол на вкус(1 супена лъжица изравнена)и 1 супена лъжица захар,за да отнеме киселинността на доматите.За подправяне на ястието се добавят няколко зърна бахар(5-6)и половин кафена лъжичка смляно индийско орехче.След като закъкри се отнема от котлона и съдържанието се излива върху подготвенният дроб.Пече се в умерена фурна(200градуса)около половин час.Сервира се горещо по желание с люта чушка и много пресен магданоз!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Сърмички с листа от Липа

    Събират се листа от Липа,измиват се в подсолена вода.Не се попарват предварително,както при лозовите,защото са много крехки.
    За плънката:
    Ориз "Бисерен"около 350-400грама,малко по-малко от половин кафена чашка олио.Сол на вкус(около супена лъжичка).Черен пипер две-три щипки.Малко копър.Една връзка магданоз.Една връзка джоджен.Три стръка пресен лук.500 гр.кайма.Плънката се задушава на тиган под похлупак до омекване на зеленчуците.Взима се листо,слага се плънка и се навива по познатият ви начин.По дъното на тенджерата се поставят няколко листенца и върху тях започва нареждането на навитите сърмички,когато са подредени отново се слагат няколко листенца и се затискат с по-тежка порцеланова чиния. Поливат се с водичка.Три части вода на една част ориз.Варенето се осъществява на много тих огън,по точно котлончето на 3 степен и след завиране се намалява на 2 степен.Всеки си познава печката,за да прецени когато сърмите са вече готови.Сервират се с млечен сос от кисело мляко и копър.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    Поздравления за личната тема!!!!

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря fantaziq, че ми спестяваш мислене какво да приготвя. Сега вече знам - отварям твоята тема и хоп вземем си идея за вечеря.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Благодаря fantaziq, че ми спестяваш мислене какво да приготвя. Сега вече знам - отварям твоята тема и хоп вземем си идея за вечеря.
    Ама точно същото си го мислех и аз !!!!!!!!!
    Даже умувах къде има отворен магазин за карантия ...

  7. #7

    Подразбиране

    Мога да ви предложа и друга рецепта за пилешки дроб щом толкоз ви харесва карантията
    1 кг пилешки дроб, масло, кетчуп/универсален/,брашно,сол
    Пилешкия дроб се измива и посолява, всяко парченце се овалва хубаво в брашно. Нарежда се в намазнена тавичка на един ред. Отгоре се слагат парченца масло - количеството по преценка на домакинята - и се полива с кетчупа / той отнема горчивината на дроба/ . полива се с 1/2 чаена чаша вода и се пече на 200`. По желание малко преди да се извади може да се поръси с настърган кашкавал и да се запече за още 5 минути.

  8. #8

    Подразбиране

    ПИЛЕ С ГРАХ И КАРТОФИ

    1кг. пилешко филе
    400гр.замразен грах
    1кг.картофи
    1/2 кафена чашка олио
    две кубчета пилешки бульон
    8-10 стръкчета магданоз
    1/2 кафена лъжичка куркума

    Пилешкото филе се подрежда в тава и се наръсва с олио. В половин кафена чашка вода се разтваря едното кубче пилешки бульон и се залива съдържанието в тавичката. Пече се в умерена фурна на 200 градуса до побеляване на месото и се изважда. През това време, картофите се измиват хубаво и се сваряват в подсолена вода без да се белят. Щом са готови веднага шоково се изстудяват, за да се спре варенето им, тогава се обелват и нарязват на едри кубчета. Замразеният грах се задушава за кратко. Сготвените продукти се смесват в един общ съд и се заливат с отделената течност от пилешкото филе, като се добавя и второто кубче бульон и 1/2 кафена лъжичка куркума за цвят. Похлупваме и на тих огън задушаваме, докато се смесят вкусовете. Когато ястието е готово се сервира обилно поръсено с нарязан на ситно магданоз!
    Да ви е вкусно!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от fantaziq : 09.10.2013 в 15:14.

  9. #9

    Подразбиране

    ПЕЧЕНИ ЯБЪЛКИ

    За една тава са необходими килограм и половина абълки,желателно е да са от зелените сортове,тоест по-кисели и по-сочни.200гр.сурови орехови ядки,малко масло и захар колкото поемат,кората на един лимон.

    Ябълките се измиват ,срязват се по средата,почистват се от семенниците и се подреждат в тава.Във всяка ябълка,в дупчицата ,която се е получила от премахването на семенниците,се поставя по мъничко масло,запълва се със захар и се забучват по няколко цели орехови ядки.Накрая се наръсва със захат и около тях,за да се карамелизира.Така подготвените ябълки се пекат в предварително подгратя по-силна фурна,но не на най- силна,за да не изгорят.Щом преценим,че са готови ги сервираме по чиниите.В тавата наливаме кафена чашка с гореща вода.Използваме,че карамела е горещ и бързо разбъркваме,за да не се стегне.С този карамелен сос поливаме ябълките и наръсваме с останалият орех,който сме смлели и смесили с настърганата лимонова кора.Декорираме с канелени пръчици.
    Този десерт се сервира топъл и е много подходящ за зимните дни,както и за коледните празници!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Страхотно вкусни идеи!Благодаря ти! Украсени и сервирани с мнооого фантазия!

  11. #11

    Подразбиране

    Браво!!!Нахранвам се само с очите си!Искам още!!!

  12. #12

    Подразбиране


    Страхотни вкусотийки си приготвила!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря ви за добрите думи!
    Редактирано от fantaziq : 12.03.2013 в 00:22.

  14. #14

    Подразбиране

    Божей,аз чак сега загрях че темата ти е лична а си вместих една рецепта - надявам се не се сърдиш.
    На мен лично ми харесва това със снимането щото се виждат всички етапи по приготовлението и така сервирано е грехота да не си хапнеш.
    Готви ни още - страхотна си.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    [QUOTE=Юра;182566]Божей,аз чак сега загрях че темата ти е лична а си вместих една рецепта - надявам се не се сърдиш.
    На мен лично ми харесва това със снимането щото се виждат всички етапи по приготовлението и така сервирано е грехота да не си хапнеш.
    Готви ни още - страхотна си. [/QUO

    Темата е обществена и всеки може да си сложи рецепта, само заглавието обединява предлаганите от мен рецепти. Надявам се така да е по-удобно за вас и взаимно да се допълваме. Наясно съм, че всеки приготвя нещата по свой вкус и усет, но толкова много обичам да готвя, че тази ми страст се е превърнала в още едно хоби, освен гоблените, което пък ме подтикна да отворя тази тема за споделяне.
    Редактирано от fantaziq : 09.10.2013 в 15:33.

Страница 1 от 27 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •