Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 401
  1. #16

    Подразбиране

    МИДЕНА ЧОРБИЧКА

    1кг.черноморски миди с черупки,се поставят в тенджера,без вода,без сол!Похлупват се с капак и се задушават до разтварянето на мидите.Отдръпват се от котлона и като поизстинат се почистват от черупките.Естественният бульон,който са пуснали мидите се прецежда през много ситна цедка или парче марля.Сервират се по няколко ядки в купичка,заливат се с миденият бульон,добавя се мъничко масълце,черен пиперец и се поръсват с магданоз.Гарнират се с парче лимон.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране

    ЧЕРНИ МИДИ С ОРИЗ

    Един килограм и половина черноморски миди с черупките,300гр.ориз(бисерен),черен пипер,2-3 сръка магданоз,1глава по-голяма стар лук,половин кафена чашка олио.
    Отделят се половин килограм миди и се задушават без вода и без никакви подправки(както при мидената чорбичка).Когато са готови,се вземат ядките и се поставят в тенджера.Към тях се добавя нарязан на много ситно лукът.Наръсват се с четен пипер на вкус(не се слага сол)Прибавяме и почистеният ориз.В случая поливаме с прецеденият бульон,но не както си знаем една част ориз ,на три части течност,а слагаме,само две части бульон,защото сега вече трябва да прибавим добре почистените миди с черупките,които още са сурови и ще пуснат третата част бульон.Изсипваме и олиото.Ястието се готви на среден котлон,до попиването на всичката течност от ориза.Сервира се със ситно нарязан магданоз и парченце лимон.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #18

    Подразбиране

    fantaziq, рецептите ти изглеждат много вкусни! Радвам се, че ги споделяш с нас!

    Рецептата Черни миди с ориз ми е позната, много се зарадвах, че си я написала, защото на който съм я казала не я възприема сериозно , защото не знаят колко е вкусна!
    Аз я приготвям по следния начин / научих я от свекърва ми /:
    култивирани миди с черупките, по възможност да са по-едри мидите
    1 ч. ч. ориз
    малко олио
    2-3 стръка зелен лук
    черен пипер, пресен джоджен
    Мидите ги почиствам идеално /това е много важно/ предварително по следния начин: с ножче остъргвам много хубаво цялата черупка от тревички и др. подобни, съшо така отстрани на мидата се показва малка тревичка, която внимателно с ножчето се издърпва и така мидата вътре си остава чиста. След това измивам много хубаво мидите.
    Слагам ги в тенджера с незалепващо покритие, слагам ориза, нарязания лук, сол, черен пипер, пресния джоджен и 1,5 ч.ч. вода. Захлупва се с капака и се готви без да се бърка яденето на по-слаба степен около 30 мин. По този начин мидите се разтварят от топлината и сами са напълват с ориза, докато той набъбва. Ориза се овкусява много хубаво от това, че се слага всичко заедно. Сервира се топло и който желае използва някоя от мидените черупки за лъжичка.
    Има хора, които не са ми вярвали, че може да се готвят така мидите, но който е вкусил и обича миди, не се отказва от тази рецепта.

    fantaziq, това е моята рецепта, радвам се, че можах да я споделя с теб и всички тук във форума.
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  4. #19

    Подразбиране

    slaV и аз се радвам, че сподели друг вариант за приготвяне на ''Миди с ориз''. На мен мидите са ми сред най-любимите храни.
    Редактирано от fantaziq : 09.10.2013 в 15:38.

  5. #20

    Подразбиране

    Здравейте, не съм от морето , но обожавам вкуснотии с морски дарове. Моля споделете и други рецепти.

  6. #21

    Подразбиране

    Лелеееееееее като ти гледам страничката ми идва да дойда и да се настаня у вас

  7. #22

    Подразбиране Джиджи папа

    ДЖИДЖИ ПАПА НА СЛАМКА

    Или простичко казано пържени филийки.
    Разбиват се няколко яйца,нарязва се хляб на филийки.Сгорещява се олио.Всяка филийка се топва от двете страни в разбитото яйце и се пържи.
    Готовите филийки се нанизват на сламка,за по ефектно и се поднасят със сладко,мед, солени неща, салам,сирене,кашкавал или свежи домати,краставички и маруля.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #23

    Подразбиране

    А вместо сламка, не може ли да се забучат на солета, моля.Поне да се употреби по предназначение и тя.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  9. #24

    Подразбиране Реване с кафява захар и чай от Басра лимончета

    РЕВАНЕ С КАФЯВА ЗАХАР И ЧАЙ ОТ БАСРА ЛИМОНЧЕТА

    ЗА РЕВАНЕТО ПРОДУКТИТЕ СА:

    8 яйца
    6 сухи ванилийки
    захар на две места по 350 гр.(общо 700)
    400гр. брашно
    1/2кафена лъжичка сода
    1 кофичка кисело мляко
    Това количество е за най-голямата и дълбока тава на самата фурна
    Обикновено готвя на око,но сега се наложи,за да ви дам точна рецепта, да използвам домакинското си кантарче.

    ПРИГОТОВЛЕНИЕ:

    Разбиваме отделно белтъците с 1 лъжичка хладка вода до образуването на сняг.
    В друг съд разбиваме жълтъците с 350 гр.захар до получаването на по-голям обем и тяхното побеляване.Прибавяме разбърканото мляко,содата и пак бъркаме,после пресяваме брашното с половината ванилии и вече внимателно-на ръка,смесваме двете купи.
    Тавата я набрашняваме (не се слага никаква мазнина!)или постиламе готова маслена хартия(не мазна,а маслена)върху която внимателно изливаме сместа.
    Предварително сме подгряли фурната на 150 градуса.Поставяме нежно тавата ,ако е възможно да не е директно на дъното,но и по-ниско от средата на фурната.Не си позволяваме лукса да надничаме,за да не пуснем студен въздух,а може да проверим,дали реването е готово ,след 15 минути.Да не забравите,щом пъхнете сладкиша за печене-усилете фурната на 200 градуса.След като прецените,че реването е готово,го оставете да изстине.През това време си пригответе сиропа.

    За сиропа:
    1/2 литър вода се завира с останалите ванилийки и другата 350 грама захар(ако е кафява ,ще оцвети реването).Захарният сироп,още горещ го изливаме по малко върху студеното реване,което е надупчено с вилица и нарязано предварително на желаните фигури и положено при възможност в по-голяма тава,защото се надува(увеличава обема )след като поеме сиропа.

    Сервира се с топъл плодов или лимонов чай.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от fantaziq : 08.04.2011 в 15:39.

  10. #25

    Подразбиране

    Чакам карамелените виенски кифлички, моляяяя!

  11. #26

    Подразбиране

    Искам и моята жена да можеше така.
    Поздравявам те за снимките-така аранжирано ,на подходяща покривка и чиния дори и яйце на очи би изглеждало прекрасно
    Само рецептите с миди набързо скрулнах..хич не обичам
    Браво!+

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    Чакам карамелените виенски кифлички, моляяяя!
    Специално за теб,в събота ще приготвя една тава и със снимков материал ще сложа рецептата.А сега да взема да кача някои други неща,че отдавна не съм писала тук

    Ивчо,благодаря за добрите думи!
    Редактирано от fantaziq : 25.09.2013 в 12:22.

  13. #28

    Подразбиране

    Барабар Петко с жените ,но...
    Надявам се да не ми се разсърдиш за нахлуването в темата ти fantaziq
    Понеже съм завършил сладкарство и хлебарство мога да вметна нещо за реването,което и неа теб и на останалите ще е полезно.
    Само по себе си пандишпановото тесто не се нуждае от набухватели ,а най-точно се изчислява количеството така:

    Когато е за блатове ( и реване)
    1 яйце
    30гр. захар
    30гр брашно

    Когато е за платки (ако ще се ползва за руло)
    1 яйце
    35гр захар
    35 гр брашно

    Умножава се по броя яйца.
    Начина по ,който си описала приготвянето му е страхотен
    Най-важното е белтъците да се бият до гъст и плътен сняг и купата да се постави в хладилник докато се приготвят жълтъците ,а самото смесване става внимателно с ръка ,като към жълтъците се прибавят белтъците ( по-леки са)
    Пак се извинявам за намесата

  14. #29

    Подразбиране

    Съвети винаги са нужни,защото човек не може да знае всичко
    А аз обичам да импровизирам, дори собствените си рецепти не мога да спазвам, но все пак си ги пиша.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от fantaziq : 12.03.2013 в 00:25.

  15. #30

    Подразбиране ЯБЪЛКОВ ЩТРУДЕЛ

    Реклама:
    ЯБЪЛКОВ ЩРУДЕЛ

    Необходими продукти: 1 пакет кори за баница, една кафяна чашка олио-50гр, 150гр. орехи, 1кг.ябълки, кристална захар и пудра захар.

    Приготовление: Намазва се лекичко тавата с олио, настъргват се ябълките и орехите на едро ренде. Започва реденето. Взимаме два листа от корите и ги постиламе в тавата. После наръсваме с ябълка, орехи, една лъжица кристална захар и една лъжица олио. Това се повтаря докато свърши плънката и корите. Най-отгоре слагаме последните кори и ги намазваме с олио и наръсваме с кристална захар.
    Слагаме тавата в студена фурна и печен на 200 градуса. Когато щрудела се зачерви достатъчно го изваждаме и след като е изстинал можем да го нарежем на желаните фигури и да наръсим с пудра захар. Ако искаме може да го нарежем и докато е суров.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от fantaziq : 24.03.2015 в 16:24.

Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •