Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Smile Кулинарното творчество на rebostobg

    Момичета, готвя с удоволствие,стига само някой да се наеме да чисти след мен Покрай тези продължителни празници понатрумахме доста калории,но си обещаваме да ги изгорим,нали?Предлагам ви рецепта на сладка баница,която много се харесва на всички,които я опитат.
    Сладка баница с локум:
    Продукти: 1пак.точени кори, 3 кутии локум, 3 яйца, 2 ч.ч. захар, 1 ч.ч. кисело мляко, 1 ч.ч. олио, 1 ч.ч. брашно,2 ч.ч.вода, 2 ванилии, 1 бакпулвер.
    Плънка: В подходящ съд разбъркваме 3 яйца, 1ч.ч. кис.мляко, 1ч.ч.олио,1ч.ч. захар, 1 ч.ч.брашно и 1 бакпулвер.
    Сироп: Слагаме на котлона да поварят 2-3 мин. 2 ч.ч. вода, 1ч.ч. захар с 2 ванилии.
    Кубчетата локум нарязваме на малки квадратчета.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (75.8 KB, 23 показвания)
    • Тип на файла: jpg 2.jpg‎ (96.3 KB, 32 показвания)

  2. #2

    Подразбиране

    Подреждаме квадратчетата локум в редичка,слагаме от плънката и завиваме по 2 кори,откъм страната на локума,но и горната част подгъваме веднъж,за да не изтече плънката.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 3.jpg‎ (49.6 KB, 24 показвания)
    • Тип на файла: jpg 4.jpg‎ (47.0 KB, 21 показвания)

  3. #3

    Подразбиране

    Нареждаме рулцата в намаслена тава и изпичаме в предварително загрята фурна до порозовяване.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 5.jpg‎ (42.2 KB, 13 показвания)
    • Тип на файла: jpg 6.jpg‎ (60.6 KB, 16 показвания)

  4. #4

    Подразбиране

    Като изстине баницата я нарязваме и заливаме с горещия сироп. Ето го и резултатът.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Браво и на теб! Вие с Фантазия ще ме отървете от проблема с мисленето, за мен ще остане само приготвянето .

  6. #6

    Подразбиране

    Баницата наистина е страхотна. Моята майка прави същата и е просто Божествена.

  7. #7

    Подразбиране

    Браво и на теб за темичката!
    както Диди каза - по-трудната работа ще я вършите вие във форума! Чакам с нетърпение още 2-3 колежки кулинарки да не се червят скрито в храстите, ами да си отворят и те теми - и тогава ! О! Тогава ще си имам идея за всеки ден от седмицата! Пък и що не вземете наистина да го направите - дайте по едно примерно меню
    Имаш големи благодарности от моя страна специално за тази баница, защото аз обожавам сладкото / то си ми и личи, де/ Аз правя подобна баница, но не я заливам / не си падам по меките работи /, а я поръсвам отгоре със захар и масълце да се карамелизира малко .
    Давай други специалитети ...

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря ви, момичета! Направо ме вдъхновихте за "творчество"в тази насока,дано само да не е за сметка на гоблените и натрупаните калории Вчера тъкмо се чудех какво да правя с останалите от Великден курабии и ми хрумна идеята да направя "Великденска торта".Защо "Великденска" ли,ами защото е от курабии.
    Великденска торта
    Продукти:
    курабии (количеството им зависи от съда,в който ще се подредят на 2 етажа), 1 л. прясно мляко, 1 банан (може и др.плодове или конфитюр), 1 чаша сок от компот,нишесте (пр. крем-ванилия), 250 гр.захар,шоколадови пръчици.
    Първият ред курабии поръсих с половината сок от компот. От млякото и нишестето сварих крем(според инструкцията на упаковката) и с половината (още докато е горещ),намазах първият ред.Отгоре подредих нарязания банан.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (82.2 KB, 27 показвания)
    • Тип на файла: jpg 2.jpg‎ (69.9 KB, 36 показвания)

  9. #9

    Подразбиране

    Подредих и вторият ред курабии,поръсих ги с останалата половина от компота.Разпределих и останалият крем,като в малка част от него сложих и какао.Украсих с шоколадовите пръчици и готово! След това в хладилника за неопределено време.Хубаво е тортата повечко да престои,за да поемат добре курабиите,но нямаха този късмет!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 3.jpg‎ (96.0 KB, 34 показвания)
    • Тип на файла: jpg 4.jpg‎ (60.2 KB, 43 показвания)

  10. #10

    Подразбиране

    Поздравявям те за личната ти вкусна темичка.
    Ще я посещавам с интерес.
    Не спирай да ни радваш с вкусотийки като тези , които си показала
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  11. #11

    Подразбиране

    Много ми е вкусно!По край тези теми ще взема да кача още килограми!Но давай-като сме я подкарали да върви!Ти слагай твоите вкуснотии,а аз ще показвам с какво си захранвам домочадието!Като гледам,покрай Джема,Скарлет,Сънито и другите ,съфорумците ни има да черпят идеи... ,но се надявам и да ДАВАТ!

  12. #12

    Подразбиране

    Днес, по рецепта на sunnyto http://goblenite.org/showthread.php?t=573&page=2 , за която много и благодаря , направих крем-карамел кекса. Стана много вкусен,само,че сгреших като го обърнах още горещ (както правя ,обикновенно,с другите кексове).Не очаквах,че крема ще остане отдолу и формата на кекса малко се поразвали,но...вкуса му-не.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (131.2 KB, 31 показвания)
    • Тип на файла: jpg 2.jpg‎ (56.3 KB, 31 показвания)

  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:
    докато ви четох вчера рецептите и на мен ми се прияде нещо сладичко и аз направих снощи тортата, но нямах време да я снимам ами то за снимка нищо не остана всичко се изяде
    благодаря ви момичета

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •