Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 76
  1. #16

    Подразбиране



    А някой знае ли как да получа резидаво тониране? Харесах си този гоблен и се оказа, че се шие частично, което предполагам означава, че самата панама е цветна. Или може би се купува такава?!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране .

    Купи си текстилна боя от магазин за художници или от книжарница "Слънчогледите"-те ще ти обяснят как се работи с нея. Успех

  3. #18

    Подразбиране

    moni2111, благодаря. ще опитам

  4. #19

    Подразбиране

    момичета ето на какво попаднах докато ровех да намеря нещо за тонирането на панама
    ето резултата
    идеята е от ТУК взета
    и рецептата как става:
    Искам да споделя опитът си в оцветяването на канава с чай и калиев перманганат. Навлажнената канава се поръсва със сол (както се поръсва месо) и отгоре се полива със запарка на чай. Около 1-2 лъжички запарка за кибритена кутийка (размер за площ). Завивам канавата на тръбичка и я увивам-завързвам с бял конец. В тенджера (най-добре неръждавейка – емайлираната ще потъмнее) кипвате вода; да ври – слагам щипка лимонтузу /лимонена киселина/ в тенджерата и поставям вътре тръбичката от канава – трябва да бъде напълно покрита от водата. Варя на тих огън около час-два; колкото по-дълго се вари, толкова по-тъмен става цветът. Канавата се оставя да изстива заедно с водата. Даже Venish не изпира това боядисване. НО в никакъв случай не рисувайте, пишете, маркирайте и други по канавата с флумастери – по някакава причина цветът им си отмива заедно с основният цвят /фонът/. С калиев перманганат рисувам спокойно. Разтварям тъмен разствор от калиев перманганат и с тънка четка за акварел рисувам по влажната канава

  5. #20

    Подразбиране

    Момичета ето тук е резултата от тонирането който постигнах като спазвах рецептата от предния пост.Мисля че направих грешка с калиевия перманганат беше доста наситен разтвора но според мен резултата е задоволителен.(вече натрупвам опит)

  6. #21

    Подразбиране

    Чудесна е станала панамата!!!
    А чаят какъв е?Сигурно не всеки става.

  7. #22

    Подразбиране

    Черен насипен и допълнително съм шарила с калиев перманганат докато беше мокра панамата.

  8. #23

    Post

    Реших да пиша тук,за да не отварям нова тема.Уших ето тези врабчета и то с конци DMC,но какво ми беше рзаочарованието когато ги изпрах.Единият цвят от зеленото ми пусна и аз реших да тонирам панамата със зелено и кафяво.Как смятате дали е станало добре или да взема да го изхвърля?Снимката не е много хубава,а даже не е и изгладен.Моля, споделете какво да правя?
    Редактирано от eli1958 : 15.04.2009 в 21:54.

  9. #24

    Подразбиране

    Ели,наистина за първи път чувам ДМЦ да пуснат,да не би да си го прала с по-топла водичка?А би ли ми казала с какво си боядисала в резидаво ,аз точно такъв ефект исках да получа за една панама ,но не се получи.Излезе кафеникаво.

  10. #25

    Post

    Резидата се получи с боя за памучни тъкани,поне така ми каза продавачката в магазина.Аз нали много не разбирам езика,но реших да опитам и това се полъуи.Гобленът го изпрах със съвсем студена вода и сапун за ръчно пране.Но не го варих,а с памуче го тамповах ,както се боядисват яйца.

  11. #26

    Подразбиране

    Ясно,благодаря ти за отговора

  12. #27

    Подразбиране

    Според мен гобленчето се е получило много хубавичко така и ако му избереш рамка в такова зелено ще стои много хубаво!!! Има един друг вариант, но според мен е много трудоемък да ушиеш фон на целия гоблен

  13. #28

    Подразбиране

    Ели, на мен така ми харесваКато че ли си е такава панамата и е много ефектно
    А за конците искам да кажа - Богородицата, която шия е с ДМЦ.Когато започнах да я шия, първо хванах винено червен цвят. Обърках и разших и какво да видя - дупчиците на панамата оцветени. Трески ме тресат как ще го пера.
    Редактирано от vanina5860 : 03.04.2009 в 00:40.

  14. #29

    Подразбиране

    На мен много ми хареса как е станало.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от mimka Виж мнение
    На мен много ми хареса как е станало.

    И аз мисля така...от дефектът се е получил ефект..Аз даже бих го засилила...в смисъл както си го тонирала...тук-таме бих му сложила и по мъничко мъниста..ей, така за повече блясък
    Редактирано от leti_at : 02.04.2009 в 21:46.

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •