Показване на 1 до 15 от 361

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Много ми харесва една игра, която се играе на руските форуми и се казва "Второе дыхание". Това е нещо като втори шанс за гоблените, които са започнати и след това захвърлени в шкафа, тъй като шиенето им по една или друга причина не върви. В играта се събират определен брой участници и те показват докъде е ушит гоблена. (Може да се почне и нов гоблен.). След това се определя норма, напр. 300, 500, 1000 бода на седмица. В края на седмицата всеки се отчита, като показва стара и нова снимка на гоблена.
    Играта е много приятна! Аз се включих в две такива и останах изненадана от мерака, който ми дойде да шия. Лесно се шие в приятна компания от хора с твоите интереси.
    Ако пропуснеш две седмици без да предупредиш за сериозна причина отпадаш. Въпреки това играта се ползва с много голяма популярност и винаги бързо се събират хора. Когато гобленът бъде ушит се започва нов и т.н.


    Пропуснах да кажа, че
    1 кръстче = 2 полукръстчета = 2 бода петит поинт (гобленов бод) = 4 бекстича (бод зад игла, контурен бод)
    Например, ако нормата е 300 кръстчета,това означава, че който шие с гобленов бод трябва да ушие 600 бода, което е квадратче и половина за цяла седмица, т. е. 1-2 часа работа. През останалото време си шие каквото иска.
    250-300 кръстчета е най-ниската норма и най-харесваната. Има и по 1000 кръстчета на седмица. Най-високата норма, която съм виждала е 3000 кръстчета. Аз предлагам да почнем с най - ниската норма. Нормата се шие задължително. По-малко не може. За сметка на това обаче може да се надвишава многократно.

    Най-подходящият ден да се започне играта е вторник, за да може събота и неделя да се шие, а в понеделник да се показват отчетите.
    Начало на играта: вторник 20 май 00:00:00 часа
    Край на първи етап: понеделник 26 май до 12:00:00 часа
    Ден за отчет: понеделник


    Заповядайте момичета, има още свободни места!

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  2. #2

    Подразбиране

    Копнах от първия пост да си решим колко ще ни е нормата да си представим гоблените и Манка да ни почва с отчетите.ако искате може да започнем на 1.6,2014.за да сме подготвени.
    1 кръстче = 2 полукръстчета = 2 бода петит поинт (гобленов бод) = 4 бекстича (бод зад игла, контурен бод)
    Например, ако нормата е 300 кръстчета,това означава, че който шие с гобленов бод трябва да ушие 600 бода, което е квадратче и половина за цяла седмица, т. е. 1-2 часа работа. През останалото време си шие каквото иска.
    250-300 кръстчета е най-ниската норма и най-харесваната. Има и по 1000 кръстчета на седмица. Най-високата норма, която съм виждала е 3000 кръстчета. Аз предлагам да почнем с най - ниската норма. Нормата се шие задължително. По-малко не може. За сметка на това обаче може да се надвишава многократно.

    И да допълня 300 кръстчета са повече от добре на седмица според мен.Моляти се Манка да ни направиш теми за да ни контролираш /за да не се разлигавя пак и да не довърша поредния гоблен/....
    Мисля да се включа със зимния на ДМЦ а може и с робина който седи една година горкия .....незнам за сега ....
    Редактирано от abi1004 : 13.06.2014 в 13:39.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •