Страница 22 от 25 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследенПоследен
Показване на 316 до 330 от 361
  1. #316

    Подразбиране

    Аз се включвам, всичко ме устройва, тъкмо ще видя как се шие по квадратчета, а не по цветове, както съм шил винаги до сега. Дано да не ми е проблем. Само ако може да почна от идващия вторник, за да имам време да разпечатам гоблена и да си навия конците по местата им и за снимки за старта разбира се. Ако правилно съм разбрал всичко нормата ще е триста кръстчета за седмица така ли е? поправете ме ако греша, че някъде видях в началото 300 кръстчета (квадрат и половина, а това не са ли 3 квадрата всъщност нещо май съвсем се обърках ). На мен лично ми се вижда малко, но така ще имам време и за тайната си вечеря
    Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

  2. #317

    Подразбиране

    Може ли малко разяснение,че в тая жега не ми се връща доооста назад-какво значи 600 гобленарски бода за да преценя по силите ми ли е,че и аз боцкам доста отдавна Казанската,че и мерака ми отмина,но там е друг проблема-дразни ме това,че съм с Венус и с един цвят са няколко символа....

  3. #318

    Подразбиране

    Копнах от първия пост да си решим колко ще ни е нормата да си представим гоблените и Манка да ни почва с отчетите.ако искате може да започнем на 1.6,2014.за да сме подготвени.
    1 кръстче = 2 полукръстчета = 2 бода петит поинт (гобленов бод) = 4 бекстича (бод зад игла, контурен бод)
    Например, ако нормата е 300 кръстчета,това означава, че който шие с гобленов бод трябва да ушие 600 бода, което е квадратче и половина за цяла седмица, т. е. 1-2 часа работа. През останалото време си шие каквото иска.
    250-300 кръстчета е най-ниската норма и най-харесваната. Има и по 1000 кръстчета на седмица. Най-високата норма, която съм виждала е 3000 кръстчета. Аз предлагам да почнем с най - ниската норма. Нормата се шие задължително. По-малко не може. За сметка на това обаче може да се надвишава многократно.

    И да допълня 300 кръстчета са повече от добре на седмица според мен.Моляти се Манка да ни направиш теми за да ни контролираш /за да не се разлигавя пак и да не довърша поредния гоблен/....
    Мисля да се включа със зимния на ДМЦ а може и с робина който седи една година горкия .....незнам за сега ....
    Редактирано от abi1004 : 13.06.2014 в 13:39.

  4. #319

    Подразбиране

    Господи или аз съм тотален идиот или съм пълно куко, моля ви някой да ми разясни на една обикновена БГ разграфена панама (май се води 22 каунта, ако не греша) ако шия на всяка нишка все едно 1:1, 300 кръстчета не са ли 3 разграфени квадратчета?

    Е за такава панама иде реч

    http://www.8888bg.com/view_product.php?pid=253
    Редактирано от flame_froide : 13.06.2014 в 13:43.
    Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

  5. #320

    Подразбиране

    Това е добре-аз съм на бг панама 1към 4,значи 2 квадратчета горе-долу на седмица...мииии,може и аз да се навия,но какво значи от 1.6,че то мина отдавна тази дата..може би от 1.7?

  6. #321

    Подразбиране

    На 22 ct в едно квадратче са 400 бода независимо 1:1 или 1:4.Затова 1,5 кв. са 600 бода.Квадратчето е 20 х 20 нишки.При кръстчето панамата е 10 х 10 нишки и 3 кв. са пак 600 бода.Едно кръстче се прави с 2 бода.
    Редактирано от joana : 13.06.2014 в 14:16.

  7. #322

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от flame_froide Виж мнение
    Господи или аз съм тотален идиот или съм пълно куко, моля ви някой да ми разясни на една обикновена БГ разграфена панама (май се води 22 каунта, ако не греша) ако шия на всяка нишка все едно 1:1, 300 кръстчета не са ли 3 разграфени квадратчета?

    Е за такава панама иде реч

    http://www.8888bg.com/view_product.php?pid=253
    хахаха чакай човече че и аз се сбърках на бг панама 300 са по -малко от квадратче...... гобленов бод....

  8. #323

    Подразбиране

    хахаха айде сега задача с ПОВИШЕН ТРУДНОСТ, горе пише 300 кръстчета, това ми се струва е различно от 300 бода Да не е другата седмица аз да съм с ушит гоблен, а някой с 3-4 кръстчета хахахахах. Леле хора искрено ме разсмяхте, ако някой ме чуе как се хиля ще ме помисли за откачалка казвам ви не съм се смял така от детските ми години.
    Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

  9. #324

    Подразбиране

    хахаха майтап....явно така ще станат нещата аз със кръстчетата 300 бода вие с гобленовия бод 600..хахаха и пак не съм сигурна ....край хвана ме смешната болест и се хиля......

  10. #325

    Подразбиране

    Я да видя дали и мен не ме е хванала жегата - едно квадратче при бродерия на "Х" е 10х10 бода т.е 100, а при гобленов бод (бродиране 1:4) е 20х20 бода - 400 бода.Това ще рече, че тези които бродират с "х" трябва за определения срок да избродират 3 квадратчета, а другите 1.5 квадратче.Дали стана ясно?
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  11. #326

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Я да видя дали и мен не ме е хванала жегата - едно квадратче при бродерия на "Х" е 10х10 бода т.е 100, а при гобленов бод (бродиране 1:4) е 20х20 бода - 400 бода.Това ще рече, че тези които бродират с "х" трябва за определения срок да избродират 3 квадратчета, а другите 1.5 квадратче.Дали стана ясно?
    ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ УРА значи не съм бил пълен идиот. Едно време шефа ми викаши не е хубаво да знаеш прекалено много че виждаш и неща дето не е нужно да ги виждаш. И аз като най-невежия така ги смятам, ама реших да попитам Миро и той така ме забатачка, ако шиеш на такъв каунт на онакъв каунт на криво или направо, ако пък е отдясно наляво или от ляво надясно, ако е нагоре или пък надолу, че аз направо викам или аз съм тъп или трябва да си изхвърля всички дипломи. Светла Петрова много ти благодаря, че ме успокои, че не съм изкукуригал още
    Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

  12. #327

    Подразбиране

    Ясно стана най-после...но се и повеселихме !!1 Благодаря Светльонка за поясненията че както беше тръгнало .....

  13. #328

    Подразбиране

    Такаааа аз съм готов с подготовката на новия гоблен, остава в понеделник като ида на работа да снимам схемата, защото обичам да си пазя оригиналите. Как се случват нещата трябва да си отворя после тема във Вашите творби или ..... някой ще ми подскаже ли, за да пусна снимки от подготовката към началото?
    Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

  14. #329

    Подразбиране

    Определено имам нужда да разтоваря напрежението - тук са заформя весела групичка - може ли и аз да се пъхна? Имам една мадама на Вервако дето започнах с голям хъс но вече година и половина стои до някъде и не ми спори. Определено ще всея смут в религиозните ви редици - леко лъха на еротика моя модел
    Кръстче е - значи с норма 3 квадратчета.

    Аби за есенния робин ли става въпрос - сложна история беше той...

  15. #330

    Подразбиране

    Реклама:
    Същия Юра...още го дъвкам....отварам кутията вадя гоблена и започвам веднага да си намирам причини да не го шия....2 години така.....

Страница 22 от 25 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •