Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследенПоследен
Показване на 136 до 150 от 169

Тема: ТОРТИ

  1. #136

    Подразбиране

    Лидия твоята торта Яйце е много атрактивна. Аплодисменти
    Самото яйце и зайчето са страхотни, и бих казала, че това е най-красивата Великденска торта, която съм виждала. Много ще се радвам, когато имаш възможност да пишеш как е направена самата торта и украсата.
    Желая на теб и цялото ти семейство прекрасен празник. Видях, че ти доста си се потрудила за да бъде незабравим.

  2. #137

    Подразбиране

    Стени-благодаря ти за искренното пожелание-за мен Великден мина-аз съм католичка.А това беше и първия Великден,за който трябваше да направя нещо аз-омъжена съм от 2 години,а миналата бях бременна та-наистина подходих с голям мерак-Благодаря ви,за което,наистина интусиазмът е заразителен!!!
    Ами тортата не е нищо трудно-зайчето е от бонбони Маршмелоуз.А яйцето-от типа сладък салам.Направих 3 смески-първата шоколадов крем оле рзмесен с 200 грама мляко ,половин масло,добавих орехи на вкус и едно пакетче бисквити-какаови.
    Втората смеска ванилия крем оле,орехи,мляко ,масло,ванилия,ванилови бисквити.
    3-та смес-какови бисквити,крем оле какао,мляко,масло,ром.
    Кремовете ги смесвам с млякото-наполовина на оказаното и после добавям размекнатотото масло,тази смес добавям към бисквитите-аз си го нагласявам така,че да може да се моделира с ръцете.
    Така поставям първата смес-най отдолу във формата на яйце,обаче сплескано отгоре.Слагам шоколад с масло -за крем,но вече постегнал,после слагам ваниловата смес-оформям като форма на яйце-съответно по малко-пак сплескано отгоре,пак шоколад, и накрая купула на яйцето от последната смес-дооформих с ръце и ето форма на яйце.Не е нужно да търсиш нещо ,което има яйцевидна форма,да пълниш,да стяга и т.н.Отгоре намазах с маслен крем и накрая го закрих с глазура от маршмелоуз.Дано го обясних малко по-разбираемо.вътре става като истински блатове.Бисквитите се размекват и кремът придава страхотен вкус.Хем лесно ,хем ефектно..Трябваше да има повече тревичка,ама ме домързя да стържа още.Трябваше да изрежа различни цветове кръгчета от бонбоните,и това всъщност да бъде украсата по яйцето,ама ...накрая го намазах с мед-от купешкия по магазините и го оцветих с една четка с оранжева боя-такава имах в наличност .накрая малко през пръсти процедирах.
    На всички ви пожелавам весело изкарване на празника.
    Най-хубавите неща са невидими за очите!!

  3. #138

    Подразбиране

    Браво, страхотна идея! Искам пак да питам - има ли начин да се правят фигурки от маршмелоуз без микровълнова фурна?

  4. #139

    Подразбиране

    Маринера-можеш да пробваш-загрей силно фурната и сложи два-гледай да набъбнат,а някъе бях чела,че и на котлона могат да се топят-аз обаче лично не съм пробвала
    Най-хубавите неща са невидими за очите!!

  5. #140

    Подразбиране

    Това е моята торта Сникерс:

    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  6. #141

    Подразбиране

    Ванче тортата е страхотна.
    Може ли рецептата?

  7. #142

    Подразбиране

    Ето рецептата за тортата http://forum.bg-mamma.com/index.php?...sg1512494#new] .Ползвах тази дадена от labrex.
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  8. #143

    Подразбиране

    моите великденски торти
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    наричана още bambinkamalinka

  9. #144

    Подразбиране

    Ти ли прави сама всичките фигурки?

  10. #145

    Подразбиране

    Marinera,сама ги правих ама голям зор видях,защото за пьрви пьт ми беше.
    То беше такова ходене от кухнята до компютьра в хола/от там бяха идеите/
    наричана още bambinkamalinka

  11. #146

    Подразбиране

    Vancheto,тортата изглежда много апетитно....
    bambina и твоята торта е супер

  12. #147

    Подразбиране

    Момичета тортите ви са страхотни!
    Сигурна съм, че опиталите ги още се облизват
    Bambina фигурките на тортата са невероятно сполучливи от какво ги прави?
    Още веднъж аплодисменти за тези сладки изкушения, които сте сътворили

  13. #148

    Подразбиране

    Steny,фигурките са от маршмелоу,но смятам следващия пьт да пробвам друго тесто за моделиране.Много трудно изсьхна маршмелото и кравичката и розовото зайче станаха плоски отзад.

    Тортите бяха много вкусни.Тази с езерцето е торта Сникерс,а другата е тортата с кондензирано мляко на Джема.Честно казано тортата на Джема се хареса повече и на нас и на гостите.
    Джема благодаря ти за рецептата!


    Благодаря за аплодисментите
    наричана още bambinkamalinka

  14. #149

    Подразбиране

    Бамбина, страхотно си се спарвила
    И аз за първи път опитах тази мастика от маршмелоу, обаче явно не го нацелих тестото , щоТ много бързо се втвърди и трудно се моделираше ... пък се чудех как да лепя отделните елементи ..
    И тези цветове как ги докара :? .. би ли показала бонбоните плс !
    Благодаря !

  15. #150

    Подразбиране

    Реклама:
    Morena,бонбоните свьршиха.Бяха от Метро вьв форма на зайчета и патета.
    Оцветявах с боя за сладки-червената и зелената са течни,купени от склад вьв Варна.Жьлтата и синята са на прах-изпросих си ги от една сладкарска работилница.
    наричана още bambinkamalinka

Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •