Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследенПоследен
Показване на 121 до 135 от 169

Тема: ТОРТИ

  1. #121

    Подразбиране

    Хайде и аз да се включа с някоя и друга снимка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #122

    Подразбиране

    Прекрасна е тази торта. Ще обясниш ли по-подробно как направи синьото езеро и лебедите?

  3. #123

    Подразбиране

    О, сладка хапка, не съм я правила аз за съжаление. Просто реших да покажа какви красоти съм намирала из Нета, както видях, че и други са правили.

  4. #124

    Подразбиране

    Ето още една подобна.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #125

    Подразбиране

    О, не си рекла, не си го направила .
    Айде, вече имаш и стимул...давай, пък после да обясниш как става!!!

  6. #126

    Подразбиране

    Ще се пробвам. Само дето нямам апарат да снимам, но само ще обясня после.

  7. #127

    Подразбиране

    Момичета точно преди 10 години, за 70-ят юбилей на баба ми правих една торта на два етажа, като вторият представляваше езеро. Уви нямам снимки от тогава, но гледах от една книга. Тази вечер ще поровя да намеря книгата и утре ще сканирам снимката на работа. Обещавам и да разкажа как я направих. Е не е чак толкова красива като оригинала или тези, които сте показали, но впечатлих родата.
    Всъщност тук искам да благодаря на Ванчето за рецептата на нейната торта със сметана ,кайсии и бисквити. Аз малко промених рецептата, понеже се оказа, че нямам компот с кайсии и ползвах 2 банана, сметаната бе от сухата на д-р Йоткер - 2бр и за всеки случай и 2 желатина на Биосет сложих. Бисквитите бяха от чаените. Получи се много добре и понеже носих на баба ми през уикенда, тя много я хареса - нали е мекичка

  8. #128

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Steny
    Всъщност тук искам да благодаря на Ванчето за рецептата на нейната торта със сметана ,кайсии и бисквити. Аз малко промених рецептата, понеже се оказа, че нямам компот с кайсии и ползвах 2 банана, сметаната бе от сухата на д-р Йоткер - 2бр и за всеки случай и 2 желатина на Биосет сложих. Бисквитите бяха от чаените. Получи се много добре и понеже носих на баба ми през уикенда, тя много я хареса - нали е мекичка
    И аз правих в неделя подобна, но вместо бисквити сложих едни изостанали шоколадови бишкоти. + сметаната,желатин, плод но от компот праскови и банани. То май само идеята остана. Много вкусна беше, щом я сложих във фризера в 12ч., а към 20 свърши. Добре, че имаше и крем-карамел да си дояждат

  9. #129

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Steny
    Момичета точно преди 10 години, за 70-ят юбилей на баба ми правих една торта на два етажа, като вторият представляваше езеро. Уви нямам снимки от тогава, но гледах от една книга. Тази вечер ще поровя да намеря книгата и утре ще сканирам снимката на работа. Обещавам и да разкажа как я направих.
    Очакваме с нетърпение! Досега не съм попадала на такива рецепти.

  10. #130

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Steny
    Всъщност тук искам да благодаря на Ванчето за рецептата на нейната торта със сметана ,кайсии и бисквити. Аз малко промених рецептата, понеже се оказа, че нямам компот с кайсии и ползвах 2 банана, сметаната бе от сухата на д-р Йоткер - 2бр и за всеки случай и 2 желатина на Биосет сложих. Бисквитите бяха от чаените. Получи се много добре и понеже носих на баба ми през уикенда, тя много я хареса - нали е мекичка
    Много се радвам,че ви е харесала.Още повече,че си е моя измишльотина.
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  11. #131

    Подразбиране

    , нямам думи...
    браво, страхотни торти...
    такова слуноотделяне получих, че чак ми се плаче, а и съм на диета

  12. #132

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sladka hapka
    Прекрасна е тази торта. Ще обясниш ли по-подробно как направи синьото езеро и лебедите?
    Е сега мога да споделя от опит - снощния, за тортата на дъщерята, която снимах, но сигурно другата седмица ще пусна (по технически причини, апаратчето е просто)
    Като месих тестото мершм.... пробно, защото саматата торта я заформих с готови цветя (много са евтини м/у другото) на гъстота го докарах, но се получи неопределен синьо-бежево-зеленикав цвят - това защото пръчките бяха четирицветни, а имаше синьо и жълто и зелено и розово. И не отделих по цветове, защото си беше просто проба. Та да знам какво съм "бъркала" реших да го опитам и се оказа, че на вкус е като езерото на една торта, която поръчвахме за един рожден ден пак на щерката. Онова езеро си беше хубаво синьо на цвят и на същия вкус на пудра захар. А като поръчвахме, момичето каза, че може да ни го направят от желатин или захарно покритие, но тъй като аз тогава изпитвах съмнение към желатина, избрахме захарното.

  13. #133

    Подразбиране

    Искам да питам, като стана дума за мастиката от маршмелоу - има ли начин да си я направи човек без микровълнова, защото аз не разполагам с такава?

  14. #134

    Подразбиране

    Момичета-да се похваля с новата си торта-Великденско яйце.
    торта яйце
    Всъщност то май излезна албума на целия ми великден.
    А защо не мога да публикувам снимки??
    Най-хубавите неща са невидими за очите!!

  15. #135

    Подразбиране Браво

    Реклама:
    Много ми хареса тортата!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •