Страница 1 от 12 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 169

Тема: ТОРТИ

  1. #1

  2. #2

    Подразбиране

    Аз искам да пробват тази, не е сложха , а е много нежна
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране


    А рецептичка с указания!
    :wink:

  4. #4

    Подразбиране

    Нямам такава. Това е снимка от интернет.Но мисля, че се досещам как да стане. Поне украсата, а тортата втре може да е всякаква. Покритието и цветчетата идеално ще станат с мастика от маршмелоу. Това е нещо нато марципан от бонбони марщмелоу и пудра захар.

  5. #5

    Подразбиране

    Джемма, сигурно трябва формичка за цветчетата? Наистина е нежна и не изглежда трудна.
    Момичета, ще се радвам да споделите как се прави горният слой и розичките. Чела съм някъде, че може да се ползват едни бонбонки, но как точно, не знам. Разбира се, сега всеки се подготвя за празниците, но след тях може да коментираме :wink:

  6. #6

    Подразбиране ТОРТИ - кулинарни предизвикателства

    Снимка нямам, защото още не съм направила тортата, но ще напиша рецептата.
    Като работеща жена с малко свободно време правя неща които са лесни, бързи, дай-боже вкусни и ако може ефектни.

    ТОРТА ПАРФЕ
    Изпичам 3 блата или най често купувам готови /на "Роял" квадратни, които оформям на кръгли с големината на формата за торта/.
    Парфето правя така:
    3 яйца се разбиват с 1ч.ч. пудра захар до побеляване /ако захарта е кристална 3/4 ч.ч. на водна баня/.
    Използвам само пресни яйца
    3 пакетчета желатин /30 г/ се залива с вода да набъбне /водата да го покрие и малко повече/. В 1/2 ч.ч. вряла махната от огъня вода или сок от компот се сипва желатина да се разтопи. Като поизстине малко се изсипва в яйчената смес.
    Разбива се 1/2 литър сметана с 1/2 ч.ч. пудра захар. /Може да се използва и 2 пакетчета суха сметана, която се разбива по указанието на пликчето./Сметаната се изсипва към другата смес.
    Тортата правя така:
    Във формата за торта поставям първия блат, сиропирам го обикновено със сок от компот от кайсии, намазвам със сладко от ягоди,отгоре втория блат, пак се сиропира, може върху него натрошени целувки.Изсипва се парфето и отгоре се поставя третия блат които пак се сиропира. Оставям 1 нощ да се стегне в хладилника и на другия ден махам тортата и я украсявам със сметана /който както може/ и пак във хладилника.
    Това парфе ми стига за 2 торти с готови блатове.
    [/u]

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Аtinqnka, благодаря за рецептата - вече е в колекцията!

  9. #9

    Подразбиране

    Алис, ето моята торта за Стефановден!


  10. #10

    Подразбиране

    Ауу, страхотна торта!
    А снимката не върви ли и с рецептата? :wink:
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #11

    Подразбиране

    Стефани, прекрасна е!

    Добре дошла в клуба!

    Когато ти остане малко време, напиши и рецептичката! Ама много вкусно изглежда, страшен майстор си! А твоята кашкавалена питка вече е с едното краче тук - всъщност не знам чия е снимката, която поместих.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alys
    А твоята кашкавалена питка вече е с едното краче тук...
    Хм, май съм пропуснала нещо... :?
    Къде е тая питка?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  13. #13

    Подразбиране

    Алис, благодаря за милото посрещане, радвам се, че тортата ви харесва. И на вкус си я бива, но най-хубавото за мен е, че се прави сравнително бързо :wink:
    Ето рецептата:

    Орехова торта с шоколад

    Блат: 150 г масло, 150 г пудра захар, 5 яйца, 150 г смлени орехи, 0,5 ч.л. канела, щипка сол, 70 г смлени бишкоти, 1 ванилия
    Крем: 500 мл течна сметана за разбиване, 50 г пудра захар, 125 г смлени орехи, 3 с.л. ром
    Глазура: 150 г черен шоколад, 3 с.л. течна сметана

    Най-напред приготвяме блата. Омекналото масло, половината от захарта, жълтъците, орехите, канелата и солта разбиваме с миксер. Белтъците с другата половина от захарта разбиване на гъст сняг, добавяме бишкотите, ванилията и смесваме с масленото тесто. Тортена форма с подвижно дъно намазваме с мазнина и поръсваме с брашно. Сипваме тестото, заглаждаме и печем 30 мин. в предварително загрята до 175 С фурна. Оставяме блата да изстине и го разрязваме хоризонтално на 2 или 3 платки.
    От сметаната за крема отделяме 3 с.л. за глазурата. Останалото количество + захарта разбиваме на гъст крем, добавяме орехите и рома. С този крем слепваме платките.
    Глазурата се приготвя, като начупваме шоколада, добавяме отделената сметана и разтопяваме на водна баня. Покриваме тортата и украсяваме по желание.

    Това е оригиналната рецепта. Аз обаче не можах да се стърпя и поизмених малко нещата. Към разбитата сметана за крема добавих кофичка заквасена подсладена сметана и вместо орехи, ръснах 100 г стафиди, шепа сушени череши и шепа черен шоколад на парченца. Заквасената сметана и плодовете придадоха на крема едно усещане за свежест, което на мен много ми допадна.
    Блатът не се наду много и го разрязах само на две платки. Допълнително си изпекох бял блат от 3 яйца+3 с.л. захар+3 с.л. брашно и го сложих по средата на тортата. По време на сглобяването леко напръсках блатовете с прясно мляко, като малко повечко напоих пандишпана - така тортата стана сочна. Чудех се дали да сложа канела в тестото и затова намалих количеството й наполовина - стана добре, вкусът й не се натрапва.
    Това е рецептата, ако имате въпроси - аз съм тук :wink:

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря, Джемма, и твоите вкуснотийки са чудесни !

Страница 1 от 12 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •