Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 17
  1. #1

    Подразбиране Пак дребни.......но соленки

    1 яйце
    1 с.л. сол
    1 с.л. захар
    180мл. разтопена мас

    6 с.л. кисело мляко,
    2 амониеви бикарбоната

    1 яйце за мазане, сирене и кашкавал за поръсване, сусам, ким или чубрица
    Брашно за твърдо тесто.

    Най-напред се разбъркват продуктите в синьо, добавят се тези в червено, след това брашното за твърдо тесто. Дели се на 2 и се точи кора, дебела 1/2см.
    Намазва се с разбитото яйце, поръсва се с някоя от подправките, а на едните аз ръснах и червен пипер-тези с чубрицата, настъргва се сирене или кашкавал, или и двете и се нарязва с къдраво ножче, а може и с обикновено. Пекат се в намазана с олио тава на около 220*С около 10-15 мин.

    Снимах ги, но детето балдисало от купони, хапна и веднага заспа. След празниците ще ги пусна и тук, но си изглеждат направо интересни, защото има и пръчици, и ромбчета, а са и къдравки :wink:

  2. #2

    Подразбиране

    Искам да ги опитам още сега,ама ще ги оставя за утре сутринта, само,че имам само 1 амонячна сода,затова ще сложа и сода за хляб.

  3. #3

    Подразбиране

    Амонячната сода добре ли се държи? Имам горчив спомен от едни "войнишки курабийки" - цялата къща миришеше на амоняк. Дали, пък, не е била стара содата ми? Оттогава на своя глава сменям амонячната сода със сода бикарбонат. Знам, че се губи хруквавият ефект, но като ме е страх ...

  4. #4

    Подразбиране

    Е, тя така си миреше, нали е амонячна. Ама само при висока температура, като изстинат нищо не мирише.

  5. #5

    Подразбиране

    Имате по едно от мене!

  6. #6

    Подразбиране

    Ето ги и соленките
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    пък аз още чакам Дечкото (дето пак излезе) да си дойде и да им качи снимката тук, но долу-горе такъв вид имат и моите

  8. #8

    Подразбиране

    Ама...чакай сега; детенце не излезе ли преди няколко дена? И ти още го чакаш??
    .................................................. .................................................. ...............

  9. #9

    Подразбиране

    Гранд пубер калпазанин!
    На 23.12. излязоха да празнуват от училище - празнуваха докъм 17ч., дойде си капнал, хапна и заспа с идеята да стане към 22ч. и да "оформи". Обаче таткото се обади да си приготвяме багажа, че след малко тръгваме за село (а щяхме рано-на другия ден да тръгваме) та събудих Дечкото и прибрах момето и тръгнахме. Тази сутрин си дойдохме, синковеца пак уговори среща с пуберите и е духнал от 11ч. и аз още си чакам, чакам,чакам :twisted:

  10. #10

    Подразбиране

    Pep-4o, нещо се обърках - защо трябваше да чакаш детенце? Нали снимките са готови? Ако чакаш някой да ти обърне внимание..., може да дойде другата Коледа...

  11. #11

    Подразбиране


    Е, и на мен ми се прирева. Ето какво става:
    Соленките изядени, но ги снимах на Дечкото на GSM-а. Нямаме дигитален фотоапарат.
    Дечкото ми е прехвърлял снимки с едно специално кабелче, (което ако не му бяхме купили и вече дали подаръка за Коледа, щях да го купя сега, за което още мисля,) което засега взема назаем от съседчето. Но то го дало на друго дете, което трябва да го върне и пр. и пр. И дано до Великден да успее да ми качи соленките, от които пък въобще не знам какво ще се види от телефонната снимка.
    С друг (не-дигитален) фотоапарат става ли? Някой знае ли? Дайте малко инфо

  12. #12

    Подразбиране

    рер-чо, извинявай ама какво е това Дечко? Име ли е - защо наричаш така детето си? На мен ми звучи обидно :?(като йордечка ) Не съм го чувала до сега. Пък в карайна сметка не е задължително да слагаш снимка като няма с какво да снимаш. С обикновен апарат също става, но първо се бавиш докато свърши лентата, второ докато ти ги направят снимките, трето с по-лошо качество са и четвърто ти трябва скенер.

  13. #13

    Подразбиране

    Е, ама аз се пошегувах за Коледата, не си струва да се тормозиш, Pep-4o. Ясно е, че обеща и искаш да изпълниш обещанието си, но причината да не го изпълниш е твърде основателна. Надявам се, че и другите са на подобно мнение.
    ************************
    Джемма, това, да наричаме децата с Дечко, Детенце, не е обидно. То е малко като закачка - те са младежи, високи по 1,70-1,80 м, но за нас са си деца и може би затова използваме тази малко нестандартна форма. По-скоро я употребяваме с голяма усмивка, но ни най-малкото с желание да обидим синовете си. (Не се стърпях да не адвокатствам, за което моля за извинение, ако ви се е сторило неуместно.)

  14. #14

    Подразбиране

    Дечко идва от Де4е, някак си се кръсти сам като беше малък, защото вместо Ники казваше Нити ("к" беше трудна буква, та до 5 годишен сменяше с "т") и понеже му се смееха, се нарече така, което си му остана галено от нас, въпреки , че е почти на 16 и е висок 185см.
    Това не пречи към дъщеря ни Жулиета, на почти 12,да се обръщаме с "Бебка", пак останало от батко и
    За никое от тях тези имена не е обидно, те са, както Алис писа, закачливи, и дечицата знаят по обръщението какво следва - конско, шегичка или сериозен разговор

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Просто никога не съм чувала това и ми се стори странно, благодаря за разясненията.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •