Страница 22 от 24 ПърваПърва ... 122021222324 ПоследенПоследен
Показване на 316 до 330 от 354
  1. #316

  2. #317

    Подразбиране

    Благодаря, момичета
    Шия го на обикновена българска панама, мисля че се пада около 16-ти каунт, с конци DMC и малко Anchor (от каквото съм имала останало). По принцип трябва да се шие на Аида 14-ти каунт. Схемата е от едно английско списание, нашата съфорумка elnik го е споделила тук:

    http://www.goblenite.org/showpost.ph...0&postcount=33

  3. #318

    Подразбиране

    Моля да споделите опит!
    Шия една от Венециите на Майкъл Пауъл и в упътването пише, че контурният бод се шие с два ката конец. Чудя се, при този километричен контур, да не стане прекалено ако е с два ката.
    Та, въпросът ми е вие как го правите?

  4. #319

    Подразбиране

    Ший си смело, щом го дават с два ката значи се търси ефект.Когато има контур с два ката аз прекарвам конеца между двата ката направени вече -така не ми се насича контура, а става плавен, не става на дупки понеже е по дебело с двете нишки .Дано съм обяснила добре.Но нека кажат и тези ,които са шили на тази фирма все пак.

  5. #320

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Моля да споделите опит!
    Шия една от Венециите на Майкъл Пауъл и в упътването пише, че контурният бод се шие с два ката конец. Чудя се, при този километричен контур, да не стане прекалено ако е с два ката.
    Та, въпросът ми е вие как го правите?
    Ший го по схема - комбиниран е с 1 и 2 нишки и се получава великолепно!!!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  6. #321

    Подразбиране


    Ето гобленът. Шия оригинален комплект. Никаде няма указания за 1 и 2 нишки контур. В приложеното указание пише 2 нишки. Знакът за контура е един и в схемата и в легендата. Та за това се чудя да не стане много натрапчив.

  7. #322

    Подразбиране

    Много съм впечатлена от кривите къщички на Майкъл Паули. Намерих схемите на мини гръцки остров. Дали мога да получа схеми на венеcианските мостчета, тайната градина или книгроазделителчетата? С благодарносt.
    blaga_pv@abv.bg

  8. #323

    Подразбиране

    Хайде и тук да си сложа последното Майкълче и първо от трептиха.За оформлението ще мисля като избродирам и останалите
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  9. #324

    Подразбиране



    Да се похваля и аз с първия ушит Майкъл Пауъл.

    Светле, твоят е разкошен! Вкара ме в размисъл този триптих ли да започвам или Тосканските дворове...

  10. #325

    Подразбиране Mini Greek Iskand 2

    Готова съм с малкото гръцко островче. Изтипосвам го и тук:


    Отчитам си го като грешка, че го ших на 16 каунт панама. Контурът изглежда много дебел, а самият контурен бод върви през половинки и четвъртинки квадратчета, така че е голяма мъка на моменти. Съветът ми към тези, които искат да го шият е да си спазват указанията и да използват панама каунт 14.
    Редактирано от Nev : 30.08.2011 в 19:36.

  11. #326

    Подразбиране Tuscan Gardens

    Здравейте!
    Искам да покажа и аз какво съм направила
    Дано да ви хареса
    http://hand-made-cvetenceto.blogspot.com/

  12. #327

    Подразбиране

    Cvetenceto, гобленът ти е прекрасен, и приказен!
    Светла, и твоя е чуден!
    Гоблените на М. Пауъл са ми страшна слабост... И съжалявам че не мога да изредя и поздравя всички, реализирали тези вълшебните дизайни!
    Редактирано от hris12 : 23.11.2011 в 18:32.

  13. #328

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetenceto Виж мнение
    Здравейте!
    Искам да покажа и аз какво съм направила
    Дано да ви хареса
    http://hand-made-cvetenceto.blogspot.com/
    Пауълчето се е получило чудно! Само не мога да разбера с какъв бод е шито. На снимката изглежда един такъв... изправен. Не знам как да го кажа. Ни какъвто и да е, гобленчето е много свежо.

  14. #329

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    Пауълчето се е получило чудно! Само не мога да разбера с какъв бод е шито. На снимката изглежда един такъв... изправен. Не знам как да го кажа. Ни какъвто и да е, гобленчето е много свежо.
    За съжаление схемата не е пред мен, но мисля, че бода беше указан на нея...

  15. #330

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от cvetenceto Виж мнение
    За съжаление схемата не е пред мен, но мисля, че бода беше указан на нея...
    Този гоблен се шие с кръстче, но въпросът е ти с какъв бод си шила, че и на мен ми стана интересно... пък и на разграфена панама... поне това виждам от снимката.

Страница 22 от 24 ПърваПърва ... 122021222324 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •