Страница 23 от 24 ПърваПърва ... 1321222324 ПоследенПоследен
Показване на 331 до 345 от 354
  1. #331

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Този гоблен се шие с кръстче, но въпросът е ти с какъв бод си шила, че и на мен ми стана интересно... пък и на разграфена панама... поне това виждам от снимката.
    На разграфена е, защото ми беше първият по-голям гоблен. Иначе бода е хиксче, но един вид на 3 реда...

  2. #332

    Подразбиране

    Гобленчето се е получило добре, но да си знаеш, че всичките модели са с кръстче и рядко и полукръст.До сега не съм срещала в нито една от разработките на Майкъл Пауер такъв вид "хиксчета" и в интерес на истината ми е доста интересно
    Добре е да се бродират на неразграфена панама, защото в моделите с полукръст може и да не покрие добре
    Това все пак е мое мнение.Всеки има право на избор
    Успех и в следващите
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  3. #333

    Подразбиране

    Ето тук, ако увеличиш достатъчно добре ще видиш бода, явно не само аз съм шила по този начин гоблена
    http://pics.livejournal.com/victoriy_556/pic/00068hh0

  4. #334

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetenceto Виж мнение
    Ето тук, ако увеличиш достатъчно добре ще видиш бода, явно не само аз съм шила по този начин гоблена
    http://pics.livejournal.com/victoriy_556/pic/00068hh0
    Още едно доуточнение: Бодът е full stitch
    Погледнах в официалната страница, където е указан като основен за серията...

  5. #335

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetenceto Виж мнение
    Ето тук, ако увеличиш достатъчно добре ще видиш бода, явно не само аз съм шила по този начин гоблена
    http://pics.livejournal.com/victoriy_556/pic/00068hh0
    Това, което показваш, е бод кръстче, но на по-ситна панама (примерно 28 каунт). Оригиналните гоблени на Майкъл Пауъл се предлагат на такава панама или 14 каунт (поне повечето от тях). Размерът на ушития гоблен е един и същ, само дето при едната панама се шие през нишка и е по-удобна ако в модела има половинки или четвъртинки бодове, както и при някои от контурите, за да не се цепи панамата. Разграфената българска панама е 22 каунт и за това ни е интересно как си шила, още повече като обясняваш, че е "хикс" през три реда.
    Гобленът ти е хубав. Само искаме да си изясним техниката ти на ушиване.

  6. #336

    Подразбиране

    Да, full stitch зачи кръст!!! Точно това, за което говоря! Полукръст е half stitch!

  7. #337

    Подразбиране

    И още - при този етап, който показваш, панамата е допълнително разграфена от колежката, която го шие, за да и е по-удобно. Това разграфяване е по желание. Аз, например, не го правя, защото се ориентирам достатъчно добре и на неразграфената панама. По принцип се прави със специален маркер, който е два вида - или изчезва сам след няколко дни, или пада при изпиране на гоблена.

  8. #338

    Подразбиране

    Не мога да не се похваля като горд собственик на две готови гръцки островчета.Снимките не са много добри. Благодаря още веднъж на Деница за помощта.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #339

    Подразбиране

    Честитооо!
    Много са сладки тези миниатюрки

  10. #340

  11. #341

    Подразбиране

    Прекрасни са!! ЧЕСТИТО!!!

  12. #342

    Подразбиране

    Момичета, имам спешна нужда от помощ. Уших Гръцкото село и стигнах до контурния бод. По указания прозорците се шият с бяло – две нишки, вратите с черно една нишка и всичко друго с черно две нишки. Разгледах готови, но никъде не видях бяло, а черно една и две нишки не мога да различа. Някой има ли идея?

  13. #343

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Благовеста Василева Виж мнение
    Момичета, имам спешна нужда от помощ. Уших Гръцкото село и стигнах до контурния бод. По указания прозорците се шият с бяло – две нишки, вратите с черно една нишка и всичко друго с черно две нишки. Разгледах готови, но никъде не видях бяло, а черно една и две нишки не мога да различа. Някой има ли идея?
    Указанието е стандартно, а не за конкретния гоблен. Ако имаш само един знак за контур в легендата, ший всичко с два ката черно.

  14. #344

    Подразбиране

    Малка поправка! В моите Тоскански дворове, сянката, която хвърла вратата е контур с един кат черно. Като знак на схемата не се различава от това, което е два ката. Да не би и твоят да е така, че сега не ми изниква как точно изглеждаше Гръцкото село.

  15. #345

    Подразбиране

    Реклама:
    Проверих в други схеми, но указанията са конкретни за всеки гоблен. Намерих етапи при рускините, но бяха стигнали до същото. Ще потърся още мнения. Благодаря.

Страница 23 от 24 ПърваПърва ... 1321222324 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •