Страница 1 от 22 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 354

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране За любителите на Michael Powell - етапи и готови

    Поради нарастващия интерес към "разчупените" гоблени на Michael Powell, ето тема за етапи и готови модели, както и за всякакви въпроси и коментари
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Да си покажа първият опит Mini Venice Bridge - уших го буквално на един дъх ... Попаднах на много качествен пренабор с ДМЦ конци; ших на бяла панама, каунт 16. За моя радост нямаше френски възел, но съвсем скоро ми предстои да се "преборя" с един
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Denica : 05.03.2009 в 21:22.
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Ох, и аз съм си харесала едни, но кога ли ще им дойде реда .... да се разпиша в тази темичка?
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Ох, и аз съм си харесала едни, но кога ли ще им дойде реда .... да се разпиша в тази темичка?
    Не се чуди, ами хващай иглата!!! Не можеш да си представиш калко бързо и приятно се шият!!! Само контура идва малко в повече, но пък резултата е страхотен!!!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Carmela Biscuit Виж мнение
    Дени, страхотен е!
    Много ми харесват гобленчетата на Майкъл Пауъл и ще следя с голям интерес темата. Така се изкушавам да си ушия и аз нещо от него, особено от мини сериите - един Mini Greek Island и Mini Venice от каталога за 2007 г. много са ми легнали на сърцето...
    Давай!!! Ето етап от Mini Greek Island - това е избродирано за два дни!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Denica : 05.03.2009 в 21:24.
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  6. #6

    Подразбиране

    Denica, браво за тази темичка.!Тези гоблени са ми голяма слабост!
    Това са моите опити : шити са на бълг.панама ,гобленов бод с конци Анхор. Както се вижда спестила съм си малко от контурния бод .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    И в рамки

    Надявам се да има още последаватели!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Вярно ,че гоблените на Пауъл са много весели и пълни с настроение, но за момента не мисля да правя по -вече. Но нищо не се знае , тази тема ме провокира и се замислям дали да не направя Гръцкия прозорец
    така изглежда:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    И аз се присъединявам към темата, днес си купих конци DMC, 2 номера въобще не излязоха в каталога на магазина, но сега ще се поровя да им намеря аналог! Много ми хареса гамата, в която се очертава бъдещото гобленче, а ето и модела:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Ами сега преглеждах каталозите в интернет и видях че DMC 30666 и 30310 са някаква по-особена серия, т.е 666 и 310, но май в блестящ вариант (rayon)! Ще ги търся и в останалите магазини, при Юлия (Понеделничния пазар) ги нямаше, тя дори не можа да ги намери в каталога си. Другите два цвята Анхор не можах да ги преобразувам в DMC - М300 и А300. Предполагам, че това са блестящите мулинета на DMC, ако е така от тях имам налични!

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetlina Виж мнение
    Ами сега преглеждах каталозите в интернет и видях че DMC 30666 и 30310 са някаква по-особена серия, т.е 666 и 310, но май в блестящ вариант (rayon)! Ще ги търся и в останалите магазини, при Юлия (Понеделничния пазар) ги нямаше, тя дори не можа да ги намери в каталога си. Другите два цвята Анхор не можах да ги преобразувам в DMC - М300 и А300. Предполагам, че това са блестящите мулинета на DMC, ако е така от тях имам налични!
    DMC 30310 е rayon 801
    DMC 30666 е rayon 1017
    Другите и аз не ги намерих
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetlina Виж мнение
    Ами сега преглеждах каталозите в интернет и видях че DMC 30666 и 30310 са някаква по-особена серия, т.е 666 и 310, но май в блестящ вариант (rayon)! Ще ги търся и в останалите магазини, при Юлия (Понеделничния пазар) ги нямаше, тя дори не можа да ги намери в каталога си. Другите два цвята Анхор не можах да ги преобразувам в DMC - М300 и А300. Предполагам, че това са блестящите мулинета на DMC, ако е така от тях имам налични!
    Това са или стари номерации или още не дошли в България!
    30310 - Е310 - черно ламе
    30666 - Е815 (било 5270) - червено ламе - има и едно по-светло от него, което не се намира почти по магазините, поради липсващ интерес, но аз си мисля, че е точно, което ти трябва, защото е по-светло от Е815!!!
    А за тези на Анхор - М300 и А300 - ще разбера в Петък!
    Дано ти бях полезна
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря ти, Дени! Аз си напредвам, но още малко да пошия и ще пусна снимка, тези цветове ги оставям за най-накрая! Да ви попитам още нещо, контурния черен бод на два ката конец ли го шиете и квадратче по квадратче или примерно през две квадратчета по диагонал, където позволява!

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Denica Виж мнение
    Това са или стари номерации или още не дошли в България!
    30310 - Е310 - черно ламе
    30666 - Е815 (било 5270) - червено ламе - има и едно по-светло от него, което не се намира почти по магазините, поради липсващ интерес, но аз си мисля, че е точно, което ти трябва, защото е по-светло от Е815!!!
    А за тези на Анхор - М300 и А300 - ще разбера в Петък!
    Дано ти бях полезна
    Соня - това бяхме коментирали със Светлина преди време за същите цветове - 48 пост и преди това - но тя си ги поръча накрая ...
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  15. #15

    Подразбиране

    Слави шила съм го кръстчета, както си е по схема, и понеже се вижда само горния конец, изглежда като наобратен наклон! Ти няма ли да се включиш със започнато гобленче от Пауъл, набави ли си конци, ако имаш нужда от нещо, ще помагам, надявам се да дойдеш на срещата следващата неделя!
    Sonq за А300 и М300 използвах DMC ламе 5284, гледам че новият му номер е Е3852, а Аr 1017 и Аr 801 съответно Е321и Е310. Надявам се да съм ви била полезна, сега умувам кое от серията да му е другарче!

Страница 1 от 22 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •