Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 354
  1. #16

    Подразбиране

    Ето го моят малък остров ... току що го завърших
    Сега започвам да приготвям конците за Прозореца
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Denica : 05.03.2009 в 22:25.
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  2. #17

    Подразбиране

    Момичета , какъв ключ ползвате за Гръцкия прозорец. Аз прехвърлих от Анхор в ДМС , ама нещо не ми допадат нюансите .

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nvvs Виж мнение
    Момичета , какъв ключ ползвате за Гръцкия прозорец. Аз прехвърлих от Анхор в ДМС , ама нещо не ми допадат нюансите .
    Ако изчакаш до довечера ще ти изпратя моят списък - и аз съм ги прехвърлила и ги сравнявах с картинката
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetlina Виж мнение
    Ами сега преглеждах каталозите в интернет и видях че DMC 30666 и 30310 са някаква по-особена серия, т.е 666 и 310, но май в блестящ вариант (rayon)! Ще ги търся и в останалите магазини, при Юлия (Понеделничния пазар) ги нямаше, тя дори не можа да ги намери в каталога си. Другите два цвята Анхор не можах да ги преобразувам в DMC - М300 и А300. Предполагам, че това са блестящите мулинета на DMC, ако е така от тях имам налични!
    Това са или стари номерации или още не дошли в България!
    30310 - Е310 - черно ламе
    30666 - Е815 (било 5270) - червено ламе - има и едно по-светло от него, което не се намира почти по магазините, поради липсващ интерес, но аз си мисля, че е точно, което ти трябва, защото е по-светло от Е815!!!
    А за тези на Анхор - М300 и А300 - ще разбера в Петък!
    Дано ти бях полезна
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  5. #20

    Подразбиране

    Благодаря ти, Дени! Аз си напредвам, но още малко да пошия и ще пусна снимка, тези цветове ги оставям за най-накрая! Да ви попитам още нещо, контурния черен бод на два ката конец ли го шиете и квадратче по квадратче или примерно през две квадратчета по диагонал, където позволява!

  6. #21

    Подразбиране

    И аз така смятам да шия, то квадратче по квадратче си е жива мъка!

  7. #22

    Подразбиране

    Здравейте, момичета! Приемате ли нови членове в клуба на "краставите по М. Пауъл"?
    В момента шия това, с конци Анхор, на Аида 14:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #23

    Подразбиране

    Момичета, благодаря за топлото посрещане!
    Eто докъде съм го докарала
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #24

    Подразбиране

    Хей ама много заразно го давате!Тъкмо ми понамаляха започнатите гоблени и хооооп нова краста!От много време съм им хвърлила око на тези гобленчето но все още се чудя кое да захвана...а кога ще го довърша ... Според мама изглеждали като детска рисунка,но на мен много ми харесва жизнерадостта им!

  10. #25

    Подразбиране

    O,приятно съм изненаданаТези разчупени къщички са оформили цяло селце,от красиви по-красиви.Момичета пишете кой на каква панама шие ,с какъв бод ,какъв е размера в готов вид,че и аз им се каняно още не съм се спряла на модел /при този голям избор/

  11. #26

    Подразбиране

    Присъединявам се към sonq! Май сме много на клона, които ви гледаме и ви се радваме и нямаме търпение да си довършим започнатото, за да се включим активно към вашия клуб с някоя разчупена къщичка или градинка

  12. #27

    Подразбиране

    За съжаление днес не съм пипнала иглата, цял ден съм заета и се прибрах в къщи капнала!
    Иначе панамата е 14 ct, конците ми са DMC, в оригинал са Анхор, но не продаваха на метър и не ми се купуваха цели чиленца, някои от конците са по 1 или 2 метра, просто не си струваше и използвах таблиците за преобразуване! Успех на всички в шиенето, като сме повече хора, става все по-интересно!

  13. #28

    Подразбиране

    Аз панамата я избирам на принципа "от копче- балтон" Предварително изчислявам какъв размер би се получил при дадения модел; и тъй като съм ориентирана засега към мини-серията- най-често 70х70 бода- предпочитам Аида 14. Размерът става 12,7х12,7 см. А аз на по-големичко налитам
    Не ме питайте само как разбрах че размерът има значение
    Denica, а защо не харесваш Анхор?

  14. #29

    Подразбиране

    да покажа до къде е и моя прозорец
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Mного ми харесва прозореца nvvs. Ще стане страхотен гоблен!
    И аз някой ден ще се включа в тази тема. Знам и точно с какво, но все още е на изчакване.
    Знаете ли, че на сайта на Майкъл Пауел има състезание всеки месец да познаеш детайл от гоблен. Аз редовно участвам, но не печеля. Пробвайте и вие.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •