Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 50
  1. #1

    Подразбиране Как държите гоблените си?

    Искам да ви попитам: Всички ли красоти, които имате ушити са ви в рамки и всичко ли ви е изложено?
    Ако е така колко са ви големи къщите, скъпи?
    Как държите ушитите си гоблени? Аз за сега успявам всичко да слагам в рамки и по стените, но проблемът ми е, че стилово съм накупила много различни неща...и ако един ден смогна да ги ушия всичките..те няма да вървят един до друг, а къщата ми е малка
    Освен да слагам малко един, после друг и така да си ги сменям..
    малко Гаргалчова работа, но...да се пошегуваме малко
    Освен да кажа на благоверния, че броят на гоблените изисква и нова къща
    Мои приятелки си ги държат ушити, изпрани и изгладени,увити на руло...ама аз пък искам всичко да ми е на показ...защото за сега количеството го позволява!

  2. #2

    Подразбиране

    До скоро нямах този проблем,защото гоблените ми бяха икони, портрети и пейзажи и всичките все от така наречените "стари гоблени".Но от както съм във форума уших доста и все различни. Само един от тях е сложен - имаше готова рамка, не беше голям и бързо му намерих място. Другите стоят на рула и чакат рамка. Когато успея да им ушия другарчета,ще правя разместване май
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    И аз всичко което завърша - рамкирам. Кое е на стена, кое по витрини, някои децата си вземат за тяхната стая. За сега нямам проблем - гоблените ми са малко на брой и малки по размер. За започнатите имам цяло входно антре с бели стени, но кога ли ще ги запълна с това никакво темпо на шиене.

  4. #4

    Подразбиране

    Девиза ми е: Всичко ушито - в рамка! ;-)

    В рамка, или го подарявам без, за да може по свой вкус и според интериора да си постави получателя
    Само един Дон Кихот чака ред (повече от година) .....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Всичко което съм ушила до сега (а то не е много) е на стените за да ме радва.
    А следващите 2-3 запланувани и те си имат предварително измислени места, дори са избирани според мястото на което ще бъдат(лелееееее какви планове правя от далеч)
    Според мен всичко ушито трябва да е в рамка и на някоя стена ,а като свършат свободните стени........

  6. #6

    Подразбиране

    Ако искате вярвайте ,но моите са в една найлонова чантичка някъде. Ама къде точно,след последното подреждане ми се губи , в кой точно шкаф.А в рамки не инвестирам от години,нито имам къде да ги закача,а и не ми се дават пари за рамки.Мен ме интересува самото шиене ,след това губя интерес към ушитото.Тези,които са в рамки дори не се сещам да ги погледна,а и сега се замислям,че не знам и колко ушити имам.

  7. #7

    Подразбиране

    Аз гледам всичко да рамкирам. Имам само един-два детски, които си чакат реда и една вилерова нощ си чака другарчето. Част са по стените в моя дом, част /по-голямата/ по стените в апартамента на моите родители и на вилата им, а малка част има в дома на родителите на съпруга ми. Е, има и няколко опаковани и качени върху един гардероб. И моите гоблени са различни по тематика, но гледам в една стая да са обвързани тематично и според обзавеждането.

  8. #8

    Подразбиране

    за сега и моите си чакат без рамки,само един имам в рамка

  9. #9

    Подразбиране

    Срам и позор нямам нито един гоблен с рамка всички са в една торба в гардероба.

  10. #10

    Подразбиране

    и аз да се включа.Имам в рамки и се старая да ги подбирам за стаята тематично.Има няколко в къщата на майка ми,някои са при брат ми,но повечето са в торби и прибрани.В началото ги перях ,гладех и навивах на руло.После ми казаха, че не е добре така и е по-правилно да ги прибирам непрани.Та така си почиват те от мен, аз от тях.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    и аз да се включа.Имам в рамки и се старая да ги подбирам за стаята тематично.Има няколко в къщата на майка ми,някои са при брат ми,но повечето са в торби и прибрани.В началото ги перях ,гладех и навивах на руло.После ми казаха, че не е добре така и е по-правилно да ги прибирам непрани.Та така си почиват те от мен, аз от тях.
    аз от личен опит стигнах до този извод може да ги изпера но не ги гладя.

  12. #12

    Подразбиране големи сладурки сте

    И аз да си кажа мнението, макар че сигурно имам най-малко избродирани гоблени, а от 23 години ме чака "Момичето на скалата" ушита само 1/8 от нея, също толкова години чака с непоръбена панама и неразрязани конци някаква къща до река. Нито един гоблен не ми е сложен в рамка, но са изпрани и изгладени, нищо им няма да стоят толкова години. Само не ги дръжте в найлонови торби. По-добре ги опаковайте в тензух, бархет или хасе в бял цвят. Не ги слагам в рамки, защото са ми изключително противни гипсовите, които навремето слагаха жените. За мен достойна за труда е дървена рамка - с изчистени линии или богата резба. И понеже са твърде скъпи... На дамата, която иска нова къща заради гоблените - дай,Боже, да я получи и да ни покани на нова къща и изложба на гоблените. Целувки на целия форум!

  13. #13

    Подразбиране

    Само два имам рамкирани и още няколко които чакат,изпрани, изгладени и в някакви платнени торбички от едно време. Но се надявам някой ден да ди изложа и тях...и тези дето съм запланувала!

  14. #14

    Smile

    Аз всичките си гоблени съм ги сложила в рамка и сега красят стените на дома ми и си ги гледам и им се радвам!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    И аз да споделя. Имам два гоблена на стената, няколко рамкирани, които съм подарила, а другите са в гардероба. Преди ги перях, преди да ги прибера, но сега ги прибирам непрани.
    А дай Боже на всеки голяма къща, където да си окачи всички ушити гоблени и да им се радва.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •