Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 63

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Изчетох всички ..Простете ми нахалството , че ще си позволя да ввзема отношение , без да съм гобленар , но не се стърпях
    Идеята е НЕВЕРОЯТНА....СТРАХОТНА . Адмирации за което

    И май всички сте прави - трябва популяризиране.и систематизиране ...
    и време...много време..
    Мисля , че не е лошо творбите в експозицията да са по епохи... Тоест...например ...кът за Руско турската войа....за след Освождението....старобългарска хералдика....владетели.....и т.н.

    Ще е огромен труд , но мисля , че си заслужава

  2. #2

    Подразбиране Предложение

    Цитат Първоначално написано от ralica56 Виж мнение
    Изчетох всички ..Простете ми нахалството , че ще си позволя да ввзема отношение , без да съм гобленар , но не се стърпях
    Идеята е НЕВЕРОЯТНА....СТРАХОТНА . Адмирации за което

    И май всички сте прави - трябва популяризиране.и систематизиране ...
    и време...много време..
    Мисля , че не е лошо творбите в експозицията да са по епохи... Тоест...например ...кът за Руско турската войа....за след Освождението....старобългарска хералдика....владетели.....и т.н.

    Ще е огромен труд , но мисля , че си заслужава
    Здравейте момичета и момчета!
    тъкмо си мислех да предложа и моята помощ.
    Да ви кажа честно малко плашите с толкова много идеи накуп. Мисля, че е добре да систематизираме нещата, за да се следи една основна идея. Подкрепям Ралица, но мисля, че ще е добре да го караме по историческа последователност.
    пример: от основаването на България през Средновековието, Възраждане и ново време.
    Това може да включва хора, местности, знамена и символи, паметници на културата, известни картини отразяващи съответния период и др.
    Но нека да съставим нещо като каталог по епохи (ако има достатъчно място във форума, където всеки може да качва предложение - за това имаме нужда от помощта на някой от администраторите) ще можем и да подредим съответните предложения.
    После си ги разпределяме и хващаме иглите!
    Какво ще кажете?

  3. #3

    Подразбиране

    Здравейте момичета! Аз отскоро съм в този форум и за пръв път в тази тема. Много ми хареса идеята ви и с удоволствие ще се включа. Аз съм от Габрово, а тук има много исторически материал. Има и подходящи снимки ( напр. Етъра,Боженци,Рачо Ковача,Априловската гимназия с паметника на В.Априлов.Само да се организира изработката на схемите.

  4. #4

    Подразбиране идеи

    Ако не сте се отказали още от идеята, бих искала да споделя с вас още няколко мои хрумвания.
    Можем да разделим картинките по групи:
    -исторически личности
    -исторически местности
    -исторически събития
    -исторически символи
    -фолклорни мотиви - носии, танци, обичаи
    -културно наследство - гробници, златни съкровища и др.
    -може да се ползват и предложенията за българските символи
    И тъй като идеята бе за благотворителна експозиция, не може ли да се организира накрая търг, на който да се предложат ушитите гоблени и средствата да се дарят на нуждаещи се (домове за деца, лечение на болни деца, домове за възрастни, и др)
    Искрено се надявам тази идея да се осъществи и ще се радвам да помогна с каквото мога!

  5. #5

    Подразбиране

    Аз мислех,че целта е да остане за поколенията и да се гледа в музеите,но което е твърде вероятно да не стане нищо,защото идеи много,но желаещи за шиене...?

  6. #6

    Подразбиране

    Здравейте момичета!Докато непрестанно следя развитието по темата, у мен възникнаха хяколко въпроса. Дали някой ще говори с представител на галерията и дали ще се съгласят с подобо начинание? Разгледах каталога на фирма Български гоблен и всичките гоблени много ми харесаха.Обаче как ще става поръчването и какви са цените? Освен това някой трябва да се заеме с разпределянето, за да не се получи дублиране на гоблените. Ако например се поръча по един брой от цялата колекция дали няма да се направи отстъпка от цените, а безплатната реклама на фирмата от нас. Аз лично с удоволствие ще ушия 2-3 гоблена.

  7. #7

    Подразбиране

    Здравейте момичета,
    явно започваме с хановете, така ли?
    Видях, че Росица Бакалова предлага хан Крум (http://goblenbg.hit.bg). Ако ще правим ханове, да си го поръчам и да го почвам?

  8. #8

    Подразбиране

    и на мен много ми допода идеята, но ми се иска да ушия нещо от Априлското въстание - може би Райна Княгиня със знамето

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    napetia,skorpion е шила доста от хановете,затова ако искаш първо да я помолим в темата за България/ http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1968 /да качи схемите които има.Но ако искаш можеш направо да си го поръчаш.Аз имам малко да довършвам и после мисля да опитам с кирилицата,а след нея да си избера нещо от схемите ,които имам-Етъра,Пловдив...Друго,което се сещам е ,че въпросната фирма има графика на Паисий.Какво ще кажете да го ушия и под него да избродирам откъсче от "История славянобългарская".Знам че това,което избирам е по-лесно ,но с две деца ако подхвана нещо по голямо ще го шия с години
    Ами чудесно, ще чакам и ще следя темата за България.
    На мен лично идеята за Паисий много ми харесва!!

  10. #10

    Подразбиране

    Сега се сетих, че ми изпратиха схемата на "ПО жътва" на Майстора, мога да направя и нея, ако ви се вижда подходяща, може би попада в секция "Бит"

  11. #11

    Подразбиране ...

    Пу съм първа готова! За пореден път снимката ми е лоша, ама като сложа в рамка...ще видим!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от skorpion Виж мнение
    Пу съм първа готова! За пореден път снимката ми е лоша, ама като сложа в рамка...ще видим!
    Ех мила, как се натъжавам като чета тези думи написани от Омуртаг,но се чудя как да обясня на моя син като ме питаше кое е по-правилно кан или хан.Питах госпожата им вика хан(нали и така го учат),в нета пише кан,луда работа .Да се смееш или да плачеш.Иначе това което си направила е страхотно.Просто се размислих на глас.

  13. #13

    Подразбиране

    Все минавам набързо и сега се сетих-давайте да продължим идеята или да я обсъдим на предстоящата Втора нац. среща!
    Аз съм готова с един Аспарух!
    Ще направя и една Баба Вида
    ако трябва още нещо ще разработя, но дайте да направим нещо полезно и хубаво
    И надписа от омуртаговата колона забравих- и той!
    Редактирано от skorpion : 26.08.2009 в 08:24.

  14. #14

    Подразбиране

    И аз съм готова да се включа

  15. #15

    Подразбиране

    Тази тема е събрала малко прах, но аз с уудоволствие бих ушила Калиакра, естествено...

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •