Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Показване на 46 до 60 от 63

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    И на мен ми допада идеята и бих ушила Самарското знаме

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Скорпионче, не е достатъчно само да се пусне картинката през програмата.За това има само единични бодчета. След това суровата схема трябва да се дообработи,но не всеки го може това. И аз се опитвах да правя с програма,дори и след това поизчиствах,но трябва да го имаш усета,което си е природна даденост и за съжаление,не може да се научи,колкото и да се стараеш. За това говорим,че схемите трябва да се направят от професионалисти.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Подразбиране

    И аз съм за идеята ,но мисля че първо трябва да се набележат картинките и тогава да се види кой може да направи схемите.Много е важно схемите да са добри и лесни за шиене.Аз все още не съм решила какво бих ушила.Ще се поровя в интернет и ако намеря нещо ще пиша.Повечето ми гоблени са със схеми от интернет ,напатих се от купени гоблени и предпочитам ако се направят схеми тогава да шия нещо

  5. #5

    Подразбиране

    Анимони, я успокой малко топката .Вземи едно студено душче или най-добре се натопи в морето и охлади страстите Разбирам ентусиазма ти, но се върни малко назад по страниците и виж колко човека са проявили заинтересованост. Аз не мисля ,че 5-6 човека са достатъчни за такава грандиозна все пак по мащабите си идея. А както смятаме да ангажираме този и онзи, отговорността ни става по-голяма. Не можем толкова бързо да вземем решение, нали трябва да се избистри идеята. Миличка, ако толкова не можеш да издържиш почвай да шиеш,но моят съвет е поне да си избереш такъв модел,че спокойно да можеш да си го закачиш в дома,ако случайно нищо не стане с това,което сме намислили, и който ще ти напомня само за добрите намерения,които сме имали.
    И съгласи се,че не можем все пак изведнъж да захвърлим всичко,което сме решили да си шием планувано или не и да започнем нещо все още неясно.
    [image]http://s4.rimg.info/45f02bf529adf8b8188a1ba66722a035.gif[/image]
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #6

    Подразбиране

    ей момичета като ви чета и се сетих че гоблените са били символ на богатство преди векове и тези символи са останали по стените на италианското пресидентство http://www.governo.it/Presidenza/sto.../arazzi02.html
    Прекрасна идеиа , но маи пътя към проекта трябва да е дълъг колкото и пътя по изработването му.
    Аз за сега ниамам предложение, но ще мисля. Красива е идеята
    alunagalia@libero.it



  7. #7

    Подразбиране

    Нямам представа дали това може да е от полза , но открих сайтче със илюстрации и описание на старобългарскии символи..ето линка

    http://images.google.com/imgres?imgu...%3D1%26hl%3Dbg

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от skorpion Виж мнение
    Аз съм готова с надписа от Омуртаговата колона и ще направя скоро 1 от хановете като начало.Разбирам идеята като музейна сбирка
    защо не ни покожеш Омуртаговата колона? аз бих искала да я ушия за подарък. можеш ли да ми я пратиш на iva_koti@abv.bg

  9. #9

    Подразбиране

    Ето човек,който не остава само с добрите си намерения, а направо действа. И докато се наканим,кое, как, какво - аз също ще направя нещо,на което вече има готова схема. Иска ми се да ушия Аспарух,ако скорпиончето ми изпрати схемите . Макар че пак започвам да умувам кой ще отговаря за тази музейна сбирка,къде ще се води на отчет и контрол и всички подобни въпроси от организационен характер. За това ми се иска да направя Аспарух,че ако недай Боже всичко пропадне,поне да го подаря на внуците си. Все пак са половин българи .
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  10. #10

    Подразбиране

    Вече имам схемата на Етъра. Skorpion ми я изпрати. Остава да си набавя конците и започвам . Освен това много ми харесва снимката. Дано се получи, че това е едно от любимите ми места.

  11. #11

    Подразбиране браво

    момичета бях пропуснала тази тема , но сега я разгледах и бих се включила и аз в изработката на исторически гоблен, само кажете според вас какъв да бъде , къде да му направят схема и да го комплектоват, нека да бъдат готови и ушити пък организацията за самите изложби ще се договаря по- късно , когато има какво да се показва

  12. #12

    Подразбиране

    Срем ме е, но чак днес видях темата. Изчетох я цялата и не разбрах има ли някакъв отчет, кой какво ще шие. Аз също бих се включила на драго сърце и като "кореняк" Панагюрка ще ви покажа нещо. Приветствам идеята и имам огромното желание да се включа, но нека някой да направи списък кой какво ще шие, за да мога да си избера какво да започна.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране

    Тази идея за Златното съкровище Роси 22 още миналата година я подхвана. Дори разработи схемата на амфората и я уши с мъниста. Ето я.
    http://goblenite.org/attachment.php?...3&d=1220165009
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #14

    Подразбиране

    Списанието с Етъра е при мен, а Етъра е наполовина ушит. Може да се види във Вашите творби, но сега не мога да го завърша, защото се готвя за Осми март и трябва да ушия няколко подаръци. След това ще го продължа.

Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •