Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 63
  1. #1

    Подразбиране Хайде да си направим историческо-гобленарски музей

    Днес видях гоблените на skorpion с хановете и ми хрумна една идея.Всяка от нас,която иска да ушие по един гоблен с историческа личност,местност,сцена.Само че трябва тези от нас които разбират от правене на схеми по снимки да предоставят схемите.И след като бъдат ушити ще действаме за музея.Може да бъде пътуваща изложба,която да се предоставя на историческите музеи във всеки град.Въпроса е да се организираме за създаването на схемите,да се уговорим коя кой гоблен да ушие,а мястото /музеите/ където да се показват ще се организира по-бързо.Поне така си мисля.Пишете какво мислите за идеята ми и да се организираме.Можем да създадем нещо,което не съм чула да го има някъде-да сме първите.

  2. #2

    Подразбиране

    Хубава идея, но ще трябва доста път да извърви,докато стане реалност. Но в най-лошия вареант ще си направим поне по едно гобленче-уникат. Мисля,че за ушиването ще се намерят повече желаещи,отколкото за разработването на схемата.
    Но пък има вече и доста такива гоблени в темата България, а и доста от тях са ушити.
    Аз подкрепям тази идея. Бих ушила Мадарския конник,ако има кой да разработи схемата.Казвам разработи, а не да се пусне само през програмата или в "Иголки".
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    Имаме много забележителности,но кой ще направи схемите?Но иначе ми допада идеята.Но много стени ще трябва да разбием.Има ли гоблен за Шипка?

  4. #4

    Подразбиране

    Приветствам тази прекрасна идея!

  5. #5

    Подразбиране

    Идеята е много добра!

    Проблемът ще е с разработването на гоблените по картинки!

    Може би като първи етап - да се поровим и да намерим картини, по които да се разработят гоблените.

    А защо не и да направим нещо като конкурс - с гласуване!

    От утре ще започна да се ровя!

  6. #6

    Подразбиране

    И на мен ми допада идеята и бих ушила Самарското знаме

  7. #7

    Подразбиране

    Идеята е страхотна.Поздравявам ви!Въпросът е какво точно ще включва като тематика.Дали забележителности,личности и знамена или ще се прибавят и картини с определени събития в историята на България.

    лептир
    Миналото е история,бъдещето е мистерия,а днешният ден е дар!
    нашият сайт за красотички http://biju.e-pushcom.net/
    моят фейсбук профил https://www.facebook.com/profile.php?id=1155777079

  8. #8

    Подразбиране

    Какво ще кажете за това?Това са опълченците на Шипка и веднага го видях на гоблен,ако го направят.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Много хаотично се хвърляме в избора . ТДК е права като казва добре да обмислим тематиката - по картини отразяващи дадено събитие /сцена/ от историята ни , обекти представящи страната ни, лица свързани с историята ни и т.н. Пък и достатъчно желаещи трябва да има за благотворителност.Все пак става въпрос за ушиването на не малки по размер гоблени. Да не изпаднем в ситуация да се съберат десетина гоблена само и то коренно различни по тематика. Май наистина трябва да си направим предложенията и да се подложи на гласуване първо тематиката.
    Опълченците на Шипка е добър избор. Също добър би било и двореца в Балчик с ботаническата градина, Кулите на баба Вида /там Скорпиончето да действа/,крепостта Царевец. Като се прибавят и вече разработените Етъра, Трявна,Мелник,Несебър,Стария Пловдив , Рилския манастир, Ботевата чета - мисля,че ще се получи приличен кът в бъдещия музей.
    Но ето -само до тук,ако всичко се реализира са нужни 11 доброволци за бродиране. Да не говорим за останалите -знамена,гербове,или нещо друго. Поне аз за сега не виждам толкова желаещи за участие.
    И още нещо - нека да помислим и по този въпрос - гоблените ,които тепърва ще се разработват да са такива,че да пораждат желание и у други хора да поискат да си ги ушият . Май за много неща трябва да се помисли
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  10. #10

    Подразбиране

    Направих си труда да намеря малко качествени снимки.Да ме извини автора на някои от тях,че ги показвам,но ако изберем да правим гоблени по тях ще му поискаме специално съгласието му.Дано да ни го даде.
    Ето: Асеновата крепост
    Баба Вида
    Мадарски конник
    Родопи
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #11

    Подразбиране

    Царевец - поне една от тях
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #12

    Подразбиране

    Балчик двореца
    Боженци
    Велико търново
    Копривщица
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #13

    Подразбиране

    Белоградчик -първа и втора снимки
    Казанлъшката гробница -стенописи
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #14

    Подразбиране

    Покрития мост в Ловеч - 2 снимки
    Калиакра - 2 снимки
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Бихме могли да добавим и маската на ТЕРЕС, и Панагюрското златно съкровище.
    Оооох, много е трудно да се създаде някаква систематичност.Трябва някой по-компетентен в това отношение да направи нещо като план как би трябвало да изглежда една такава експозиция. Въртят ми се различни варианти,но не бих могла да се справя както трябва с това
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •