Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 63
  1. #16

    Подразбиране

    Момичета, просто не трябва да бързаме!
    Първо - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ - още много малко форумки са погледнали тази тема. Напр. аз - месеци не съм надниквала в тема "Новини".
    Второ - събиране на повече идеи за тематиката. Може бе ще е добре да не се разпростираме много нашироко.
    Трето - събиране на повече предложения и гласуване.
    Четвърто - събиране на доброволци за ушиване на гоблени.

    Тъй като това няма да са малки гобленчета, а по-големи и внушителни творби, те отнемат много време. Поне на мен много повече от една година.

    ИЗВОД:
    Мераклиите за това начинание ще трябва да са много сериозни хора!

    С една дума, да започнем от ПЪРВО - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ и да видим, до къде ще стигнем!

  2. #17

  3. #18

    Подразбиране

    Съгласна съм с популяризирането на идеята на Таня.Моето предложение е така или иначе се организират срещи на форума.На следващата ,която е за съответния град,да се обсъди идеята за такава изложба.Най-много след около месец(ако срещите са веднъж месечно)една част от участниците във форума ще бъдат информирани.Другото ми предложение е(но това модераторите ще кажат дали е възможно) в най-посещаваните теми да бъде поставено съобщение за тази изложба.Надявам се ,че съм обяснила какво точно имам в предвид.

    лептир
    Миналото е история,бъдещето е мистерия,а днешният ден е дар!
    нашият сайт за красотички http://biju.e-pushcom.net/
    моят фейсбук профил https://www.facebook.com/profile.php?id=1155777079

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от TDK Виж мнение
    Момичета, просто не трябва да бързаме!
    Първо - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ - още много малко форумки са погледнали тази тема. Напр. аз - месеци не съм надниквала в тема "Новини".
    Второ - събиране на повече идеи за тематиката. Може бе ще е добре да не се разпростираме много нашироко.
    Трето - събиране на повече предложения и гласуване.
    Четвърто - събиране на доброволци за ушиване на гоблени.

    Тъй като това няма да са малки гобленчета, а по-големи и внушителни творби, те отнемат много време. Поне на мен много повече от една година.

    ИЗВОД:
    Мераклиите за това начинание ще трябва да са много сериозни хора!

    С една дума, да започнем от ПЪРВО - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ и да видим, до къде ще стигнем!

    Таня, мнението ми почти се покрива с твоето. Разликата е само в следното- първа ,втора и част от трета точка могат да се движат успоредно,за да не се губи време по организацията. Но ти си права,че макар и последна точка четвърта е най-важната-доброволци,защото става въпрос за сериозен труд . Освен ,ако не направим някакво колективно ушиване, т.е. по-големите гоблени да се шият от няколко човека. Така може би ще има и повече желаещи да се включат.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #20

    Подразбиране

    Скорпионче, не е достатъчно само да се пусне картинката през програмата.За това има само единични бодчета. След това суровата схема трябва да се дообработи,но не всеки го може това. И аз се опитвах да правя с програма,дори и след това поизчиствах,но трябва да го имаш усета,което си е природна даденост и за съжаление,не може да се научи,колкото и да се стараеш. За това говорим,че схемите трябва да се направят от професионалисти.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #21

    Подразбиране

    И аз съм за идеята ,но мисля че първо трябва да се набележат картинките и тогава да се види кой може да направи схемите.Много е важно схемите да са добри и лесни за шиене.Аз все още не съм решила какво бих ушила.Ще се поровя в интернет и ако намеря нещо ще пиша.Повечето ми гоблени са със схеми от интернет ,напатих се от купени гоблени и предпочитам ако се направят схеми тогава да шия нещо

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    skorpion,скоро ли ще пътувате до София или да се свържете с ф-мата да знаем как и на какви цени ще ни доставят гоблените.Ботев и Левски са графики,така че е достатъчно да ми предоставят схемите и да започвам,докато си подсигурим другите схеми.
    А защо да закупуваме комплектовките Не е ли достатъчно ,че ще шием? Според мен ,след като е за такава благородна кауза,фирмата или да предостави по един безплатен комплект или поне схемите на тези гоблени,които ще се шият. а ние ще си ги комплектоваме. Да си преценят,къде интересът им е е по-голям.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #23

    Подразбиране

    Анимони, я успокой малко топката .Вземи едно студено душче или най-добре се натопи в морето и охлади страстите Разбирам ентусиазма ти, но се върни малко назад по страниците и виж колко човека са проявили заинтересованост. Аз не мисля ,че 5-6 човека са достатъчни за такава грандиозна все пак по мащабите си идея. А както смятаме да ангажираме този и онзи, отговорността ни става по-голяма. Не можем толкова бързо да вземем решение, нали трябва да се избистри идеята. Миличка, ако толкова не можеш да издържиш почвай да шиеш,но моят съвет е поне да си избереш такъв модел,че спокойно да можеш да си го закачиш в дома,ако случайно нищо не стане с това,което сме намислили, и който ще ти напомня само за добрите намерения,които сме имали.
    И съгласи се,че не можем все пак изведнъж да захвърлим всичко,което сме решили да си шием планувано или не и да започнем нещо все още неясно.
    [image]http://s4.rimg.info/45f02bf529adf8b8188a1ba66722a035.gif[/image]
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    ОК. според мен с мълчание няма да стане,а както писа TDK/ако не греша/трябва да се популязира.Постепенно като се започне,като обсъждаме и показваме както в етапи кой докъде е стигнал още хора ще разберат и вероятно ще решат да се включат,но може и да греша.

    Не, не грешиш, права си! И трябва да поддържаме темата винаги актуална,за да я забележат и тези,които по-рядко влизат във форума.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  10. #25

    Подразбиране

    Аз също бях пропуснала тази тема.Значи,идеята е страхотна,но не бързайте.Аз бих помолила модераторите да изпратят емейл на регистрираните във форума с темата.Така всички ще я видят.Да се сложи и анкета,дали и колко доброволци ще има.И чак после може да се реши дали да се организра нещо такова.Аз също съм от доброволките.Харесват ми графиките и мадарският конник.Тъй като говорите за тема,може да се направи така:в зависимост от това колко доброволци ще се съберат ,да се ушие по една историческа забележителност от град,историческо време или историческа личност.Значи ако се избере само една от тези тема,търсят се снимки съответно само от тази тема и так не става объркване.По-добре е да се ориентираме към тема,към която има вече доста изработени гоблени.Иначе да се молиш на фирми.........

  11. #26

    Подразбиране

    Изчетох всички ..Простете ми нахалството , че ще си позволя да ввзема отношение , без да съм гобленар , но не се стърпях
    Идеята е НЕВЕРОЯТНА....СТРАХОТНА . Адмирации за което

    И май всички сте прави - трябва популяризиране.и систематизиране ...
    и време...много време..
    Мисля , че не е лошо творбите в експозицията да са по епохи... Тоест...например ...кът за Руско турската войа....за след Освождението....старобългарска хералдика....владетели.....и т.н.

    Ще е огромен труд , но мисля , че си заслужава

  12. #27

    Подразбиране

    ей момичета като ви чета и се сетих че гоблените са били символ на богатство преди векове и тези символи са останали по стените на италианското пресидентство http://www.governo.it/Presidenza/sto.../arazzi02.html
    Прекрасна идеиа , но маи пътя към проекта трябва да е дълъг колкото и пътя по изработването му.
    Аз за сега ниамам предложение, но ще мисля. Красива е идеята
    alunagalia@libero.it



  13. #28

    Подразбиране

    Нямам представа дали това може да е от полза , но открих сайтче със илюстрации и описание на старобългарскии символи..ето линка

    http://images.google.com/imgres?imgu...%3D1%26hl%3Dbg

  14. #29

    Подразбиране

    Здравейте момичета! Аз отскоро съм в този форум и за пръв път в тази тема. Много ми хареса идеята ви и с удоволствие ще се включа. Аз съм от Габрово, а тук има много исторически материал. Има и подходящи снимки ( напр. Етъра,Боженци,Рачо Ковача,Априловската гимназия с паметника на В.Априлов.Само да се организира изработката на схемите.

  15. #30

    Подразбиране Предложение

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от ralica56 Виж мнение
    Изчетох всички ..Простете ми нахалството , че ще си позволя да ввзема отношение , без да съм гобленар , но не се стърпях
    Идеята е НЕВЕРОЯТНА....СТРАХОТНА . Адмирации за което

    И май всички сте прави - трябва популяризиране.и систематизиране ...
    и време...много време..
    Мисля , че не е лошо творбите в експозицията да са по епохи... Тоест...например ...кът за Руско турската войа....за след Освождението....старобългарска хералдика....владетели.....и т.н.

    Ще е огромен труд , но мисля , че си заслужава
    Здравейте момичета и момчета!
    тъкмо си мислех да предложа и моята помощ.
    Да ви кажа честно малко плашите с толкова много идеи накуп. Мисля, че е добре да систематизираме нещата, за да се следи една основна идея. Подкрепям Ралица, но мисля, че ще е добре да го караме по историческа последователност.
    пример: от основаването на България през Средновековието, Възраждане и ново време.
    Това може да включва хора, местности, знамена и символи, паметници на културата, известни картини отразяващи съответния период и др.
    Но нека да съставим нещо като каталог по епохи (ако има достатъчно място във форума, където всеки може да качва предложение - за това имаме нужда от помощта на някой от администраторите) ще можем и да подредим съответните предложения.
    После си ги разпределяме и хващаме иглите!
    Какво ще кажете?

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •