Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 63
  1. #31

    Подразбиране идеи

    Ако не сте се отказали още от идеята, бих искала да споделя с вас още няколко мои хрумвания.
    Можем да разделим картинките по групи:
    -исторически личности
    -исторически местности
    -исторически събития
    -исторически символи
    -фолклорни мотиви - носии, танци, обичаи
    -културно наследство - гробници, златни съкровища и др.
    -може да се ползват и предложенията за българските символи
    И тъй като идеята бе за благотворителна експозиция, не може ли да се организира накрая търг, на който да се предложат ушитите гоблени и средствата да се дарят на нуждаещи се (домове за деца, лечение на болни деца, домове за възрастни, и др)
    Искрено се надявам тази идея да се осъществи и ще се радвам да помогна с каквото мога!

  2. #32

    Подразбиране

    Аз мислех,че целта е да остане за поколенията и да се гледа в музеите,но което е твърде вероятно да не стане нищо,защото идеи много,но желаещи за шиене...?

  3. #33

    Подразбиране

    Ето човек,който не остава само с добрите си намерения, а направо действа. И докато се наканим,кое, как, какво - аз също ще направя нещо,на което вече има готова схема. Иска ми се да ушия Аспарух,ако скорпиончето ми изпрати схемите . Макар че пак започвам да умувам кой ще отговаря за тази музейна сбирка,къде ще се води на отчет и контрол и всички подобни въпроси от организационен характер. За това ми се иска да направя Аспарух,че ако недай Боже всичко пропадне,поне да го подаря на внуците си. Все пак са половин българи .
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #34

    Подразбиране

    Здравейте момичета,
    явно започваме с хановете, така ли?
    Видях, че Росица Бакалова предлага хан Крум (http://goblenbg.hit.bg). Ако ще правим ханове, да си го поръчам и да го почвам?

  5. #35

    Подразбиране

    Здравейте момичета!Докато непрестанно следя развитието по темата, у мен възникнаха хяколко въпроса. Дали някой ще говори с представител на галерията и дали ще се съгласят с подобо начинание? Разгледах каталога на фирма Български гоблен и всичките гоблени много ми харесаха.Обаче как ще става поръчването и какви са цените? Освен това някой трябва да се заеме с разпределянето, за да не се получи дублиране на гоблените. Ако например се поръча по един брой от цялата колекция дали няма да се направи отстъпка от цените, а безплатната реклама на фирмата от нас. Аз лично с удоволствие ще ушия 2-3 гоблена.

  6. #36

    Подразбиране

    и на мен много ми допода идеята, но ми се иска да ушия нещо от Априлското въстание - може би Райна Княгиня със знамето

  7. #37

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от skorpion Виж мнение
    Аз съм готова с надписа от Омуртаговата колона и ще направя скоро 1 от хановете като начало.Разбирам идеята като музейна сбирка
    защо не ни покожеш Омуртаговата колона? аз бих искала да я ушия за подарък. можеш ли да ми я пратиш на iva_koti@abv.bg

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    napetia,skorpion е шила доста от хановете,затова ако искаш първо да я помолим в темата за България/ http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1968 /да качи схемите които има.Но ако искаш можеш направо да си го поръчаш.Аз имам малко да довършвам и после мисля да опитам с кирилицата,а след нея да си избера нещо от схемите ,които имам-Етъра,Пловдив...Друго,което се сещам е ,че въпросната фирма има графика на Паисий.Какво ще кажете да го ушия и под него да избродирам откъсче от "История славянобългарская".Знам че това,което избирам е по-лесно ,но с две деца ако подхвана нещо по голямо ще го шия с години
    Ами чудесно, ще чакам и ще следя темата за България.
    На мен лично идеята за Паисий много ми харесва!!

  9. #39

    Подразбиране

    Сега се сетих, че ми изпратиха схемата на "ПО жътва" на Майстора, мога да направя и нея, ако ви се вижда подходяща, може би попада в секция "Бит"

  10. #40

    Подразбиране

    Вече имам схемата на Етъра. Skorpion ми я изпрати. Остава да си набавя конците и започвам . Освен това много ми харесва снимката. Дано се получи, че това е едно от любимите ми места.

  11. #41

    Подразбиране ...

    Пу съм първа готова! За пореден път снимката ми е лоша, ама като сложа в рамка...ще видим!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от skorpion Виж мнение
    Пу съм първа готова! За пореден път снимката ми е лоша, ама като сложа в рамка...ще видим!
    Ех мила, как се натъжавам като чета тези думи написани от Омуртаг,но се чудя как да обясня на моя син като ме питаше кое е по-правилно кан или хан.Питах госпожата им вика хан(нали и така го учат),в нета пише кан,луда работа .Да се смееш или да плачеш.Иначе това което си направила е страхотно.Просто се размислих на глас.

  13. #43

    Подразбиране браво

    момичета бях пропуснала тази тема , но сега я разгледах и бих се включила и аз в изработката на исторически гоблен, само кажете според вас какъв да бъде , къде да му направят схема и да го комплектоват, нека да бъдат готови и ушити пък организацията за самите изложби ще се договаря по- късно , когато има какво да се показва

  14. #44

    Подразбиране

    Срем ме е, но чак днес видях темата. Изчетох я цялата и не разбрах има ли някакъв отчет, кой какво ще шие. Аз също бих се включила на драго сърце и като "кореняк" Панагюрка ще ви покажа нещо. Приветствам идеята и имам огромното желание да се включа, но нека някой да направи списък кой какво ще шие, за да мога да си избера какво да започна.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Тази идея за Златното съкровище Роси 22 още миналата година я подхвана. Дори разработи схемата на амфората и я уши с мъниста. Ето я.
    http://goblenite.org/attachment.php?...3&d=1220165009
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •