Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30
  1. #1

    Подразбиране ГОБЛЕНИ ОТ "ИГОЛКИ"

    някои шил ли е по схема ot igolki.net . знаете ли дали се получават хубави гоблени . може ли да се шият с гобленов бод.Харесах си две картини.но не знам дали да рискувам .аз съм начинаеща.Моля помогнете.

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kati Виж мнение
    някои шил ли е по схема ot igolki.net . знаете ли дали се получават хубави гоблени . може ли да се шият с гобленов бод.Харесах си две картини.но не знам дали да рискувам .аз съм начинаеща.Моля помогнете.
    Още никой не е почнал май или поне аз не съм чула,я си харесай
    нещо от тук

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  3. #3

    Подразбиране

    Несъм чула някой да е шил нещо от там. Щом си начинаеща по добре недей. Не е ясно доколко са обработени снимките предварително преди да се пуснат през програмата. Все пак не се отказвай веднага ако много харесваш картинките. Прегледай схемите - виж дали има прекалено много единични бодчета - колкото са повече толкова по-трудно се шие. Виж дали като погледнеш схемата си личи какво ще шиеш. Погледни и цветовете, освен броя виж някой детайл от картинката (особенно ако има лице) и сравни по схемата с какви цветове конци е даден и дали са подходящи. Уший ниакакъв детайл да видиш как се получава.

  4. #4

    Подразбиране

    В момента шия малък флорален мотив по схема снета от там. Шия го с гобленов бод, защото повече ми харесва. За сега става много добре. Схемите са разбираеми. Дори съм си харесала един по - голям и се надявам да стане сполучлив. Но все пак си избери нещо с по малко цветове/ мое мнение/ Успешна работа!

  5. #5

    Подразбиране ГОБЛЕНИ ОТ "ИГОЛКИ"

    Здравейте! Интересно ми е да пускам картини в "иголки" и да правя схеми. Така изравям интересни за мен неща, от български или чужди художници и правя нещо, на което се радвам. Само че..........днес започвам да бродирам първото нещо, от създадените схеми и изпитвам страх, че труда ми ще отиде на вятъра. Знае ли някой в какво се състои и как се прави ръчна обработка на схемата? Има доста единични бодове, които ме дразнят и ще им отвея плявата. Но сигурно има още много неща , които трябва да се направят. Някой от вас има ли опит в тази насока? Защото картините са много красиви. Аз си падам по съвременни неща и издирих един куп съвременни български картини. Като ги гледам в иголки - то - стоят добре но........какво ще се получи?

  6. #6

    Подразбиране

    Няма как да разбереш преди да пробваш.Може би е по-добре да пробваш с нещо малко.Желая ти успех!И аз съм си подготвила няколко,но с pattern maker 4.Че и съм ги набримчила с поне по 50 цвята.Аз имам същите притеснения,но ще пробвам.Показвай като имаш напредък.С теб сме(поне за морална подкрепа).

    лептир
    Миналото е история,бъдещето е мистерия,а днешният ден е дар!
    нашият сайт за красотички http://biju.e-pushcom.net/
    моят фейсбук профил https://www.facebook.com/profile.php?id=1155777079

  7. #7

    Подразбиране

    И аз направих един портрет на моята дъщеря и смятам да го започна днес. Ако накрая нищо не се получи , поне ще спра да се питам как ли ще изглежда... Така че kozirog ,смело напред с теб съм в експеримента

  8. #8

    Подразбиране

    Ако искате да видите как ще изглежда гоблена натиснете върху картината в Иголки. Качеството е отвратително.
    Направете си схеми с Cross Stitch Professional, а ако е пейзаш може и с PCStitch. Ако е портрет най-добре е Pattern Maker, но доста обработка иска после. Трябва да се махнат цветовете с малко бодове, напр. по-малко от 400. Преди това е добре да се прехвърли в кафявата или сивата гама за да има по-малко цветове. След това се обработват очите- бялата част да се подчертае за да изпъква зеницата и около нея. Внимателно се изчистват единичните бодове, като се заменят със съседни цветове. Важно е лилавите и зелените оттенъци добре да се изчистят.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Ако искате да видите как ще изглежда гоблена натиснете върху картината в Иголки. Качеството е отвратително.
    Направете си схеми с Cross Stitch Professional, а ако е пейзаш може и с PCStitch. Ако е портрет най-добре е Pattern Maker, но доста обработка иска после. Трябва да се махнат цветовете с малко бодове, напр. по-малко от 400. Преди това е добре да се прехвърли в кафявата или сивата гама за да има по-малко цветове. След това се обработват очите- бялата част да се подчертае за да изпъква зеницата и около нея. Внимателно се изчистват единичните бодове, като се заменят със съседни цветове. Важно е лилавите и зелените оттенъци добре да се изчистят.
    Не винаги се получава добре, но този , който ще опитам изглежда добре .Лошото е , че не мога да сваля картинката, във вида в който ще изглежда като гоблен. Иначе, щях да я поместя тук. Обаче...........бях на път да разпоря ония 20-30 бодчета, с които започнах. Сега ще пердаша напред и ..каквото стане. Ще видим кой кого. А дано е успешен.

  10. #10

  11. #11

    Подразбиране

    ще чакаме да покажеш и аз имам един от иголки и се колебая дали да го почвам

  12. #12

    Подразбиране zdraveyte

    Kato si razglejdah sayta vidqh i viprosniq adres, za koyto pita Kati. Razgledah go i prekaleno mnogo mi haresaha shemite. no imam i nqkoi viprosi, poneje neznam ruski. Primerno; nitki 23 ottenkov. 300x119 stejkov. Sisto ima nqkakiv nomer na shema, tq za kakvo sluji? Predpolojih, ce tova sa broq na cvetovete i razmera, no ako e taka ne e li mnogo golqm? Ili se sie po drug nacin? Ako mojete otgoverete molq, poneje az sisto sim nacinaesta, izbiram mnogo trudno a tezi mi haresha mnogo..

  13. #13

    Подразбиране

    Направо провал е моят портрет от Иголки! Цветовете са много тъмни и още по-неприятно е, че са в зелена гама.Представете си лице в зелена гама!!!Не мога да кажа нищо за пейзажите , но портрети не стават с тази програма.Разочарованието ми е пълно ! Само загубих 2 дни и около 20 лева за конци

  14. #14

    Подразбиране

    НЕ СЕ ОТЧАИВАЙ
    конците ще ползваш за някои друг гоблен и повече няма да се захващаш с нищо от този сайт

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    И аз съм си свалила някой схеми,но все ги отлагам.Чакам резултат от теб,и може би тогава ще рискувам.Пробвай,без това не става.Успех!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •