Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 27 от 27
  1. #16

    Подразбиране

    Салата "Загадка"
    250 гр сух хляб и 2 варени яйца се настъргват на средно ренде, прибавя се нарязан зелен лук, магданоз, сол, майонеза или олио.

  2. #17

    Подразбиране

    Новогодишен пастет
    500 г телешко месо
    400 г свинско месо
    500 г дроб
    200 г сметана
    сол
    черен пипер
    Всичко се смила в кухмемския комбайн на фина смес.Изсипва се в продълговата форма за кекс (козунак).Поставя се в по-голям съд с вода(водна баня) и се пече 1.5 часа при 160 гр. Ако е необходимо се долива вода в по-големия съд. Като изстине се обръща в табличка, украсява се и се слага цял на масата. Реже се на парчета.

  3. #18

    Подразбиране

    Кашкавалено руло
    500 гр кашкавал се наряава на парчета, слага се в плик за печене и се потапя в гореща вода, като се разтопи се разточва на платка направо в плика, разрязва се плика или върху набрашнена дъска за рязане.Върху кашкавала се разстила плънка от запържени лук и гъби, смесени с картофено пюре. Завива се на руло, увива се във фолио и се оставя в хладилника да се стегне.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #19

    Подразбиране

    Пилешки късчета а ла Happy
    200 г пилешко месо от бутче
    30 г мариновани гъби
    30 г кашкавал
    80 мл вода
    12 мл соев сос
    2 с. л. олио
    брашно за овалване
    картофено пюре за гарнитура
    Начин на приготвяне:
    1.Месото (обезкостено и почистено от кожата) се нарязва на късчета и те се овалват в брашното. След това се поставят в голяма цедка и се изтръсква излишното брашно. Запържват се в добре загрятото олио до златисто.
    2.Гъбите се нарязват на филийки и се изсипват в тигана при месото.
    3.Налива се водата и соевия сос. Тиганът се захлупва и се оставя месото да се задуши 2-3 минути.
    4.Късчетата се сервират гарнирани с картофено пюре. До като са топли отгоре се настъргва кашкавала.
    Една тънкост за пилешките меса-за да не стават сухи когато са от бяло месо.Варху им се изтисква сока на 1 лимон и престояват така поне 1h.И след това се приготвят по начин които си искате.Аз ги правя на скара и са невероятно сочни.

  5. #20

    Подразбиране

    Djemma, ти си направо велика!
    Определено пак ще се възползвам.
    Само че от толкова много страхотни предложения е много трудно да се избере едно или две.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #21

  7. #22

    Подразбиране

    Страхотни предложения, Djemma

  8. #23

    Подразбиране

    Нямам думи! Безкрайни благодарности,Джема! Ти си невероятна!!!Захващам се с приготовленията.Ще смая гостите.Имам само един въпрос относно зеленчуковато торта.Желатина между всеки пласт ли се слага или последен върху всички етажи И още нещо- понеже не съм много опитна в кухнята- желатина само в хладка вода ли се разтваря или да си спазвам описанието върху самото покетче?!?!Там пише че след това се затопля на водна баня..... :? Не съм работила с желатин,така че....ще съм ви много благодарна ако помогнете отново!
    Още веднъж- благодаря !

  9. #24

    Подразбиране

    Да,след всеки пласт се полива майонеза,за може да се желира и да се държи без да се разваля. А желатинът се накисва първо във студена вода. Аз ти препоръчван на доктор Йоткер- българския не го одобрявам-боклук е, неми ставаха тортите 2 пъти с българския- не желира добре. Та на д-р Йоткер, набъбва много бързо, почти моментално. След като набъбне,ако е сухо, доливап малко вода и го слагап на котлона , бъркаш докато се разтворят зрънцата на желатина,но без да завира ! Обикновено трябва да е на водна баня, но аз не го слагам,защото бързо се разтваря, преди да е завряла сместа. Като изстине се прибавя към желатина. А не се допуска завиране,защото желатинът се разрушава от високата температура и губи желиращите си свойства. Агар-агарът е устойчив,но за домашно ползване няма от къде да се вземе.Успех!

  10. #25

    Подразбиране

    Агар-агар и др. подобни съсътавки при мен се продават в аптеката.
    Цена като на евтино злато, но ги има.

    ...............

  11. #26

    Подразбиране

    Djemma, аз моята торта я правих с български желатин и се получи. Сега пак съм взела български, но не е същия и май започвам да се притеснявам :? , май ще ходя да търся на доктор Йоткер, че да не се изложа точно на Нова Година.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #27

    Подразбиране

    Реклама:
    Не че и българския не върши работа, но обикновено с това количество,което пише в рецептата неми се желира, ъака че слагам 1-2 пак. повече ако е български, но последно време,откакто има на д-р Йоткер и в нашия град ползвам само него.Същото важи и за бакпулвера-българският ми харесваше, докато неопитах на д-р Йоткер.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •