Показване на 1 до 10 от 10
  1. #1

    Подразбиране Гоблен за подарък извън Бг

    Не можах да измисля по-ориентировъчно заглавие ....
    Въпросът е следния - имам малък племенник, който живее в Америка. Сега са тук на гости и си заминават през август. Ушила съм му детско гобленче с килограми, ръст, дата на раждане и т.н. и искам да му го подаря за спомен. Но някъде прочетох, че не можели да се изнасят гоблени от България, без някакви специални докумети ?!
    Има ли такова нещо и какво трябва да направя по въпроса, да не им създам неприятности по границите с подаръка си?

  2. #2

    Подразбиране

    Не мисля, че ще има някакъв проблем - децата и внуците на моя приятелка живеят в Канада и на няколко пъти си вземаха от тук ушитото от баба, а и тя самата, когато им гостува им носи дори рамкирани гоблени.
    "Този, който е започнал нещо, наполовина го е свършил. Дръзни да бъдеш мъдър - започни" - Хораций

  3. #3

    Smile

    спокойно подарявай го, няма да има проблем

    ако се изнасят големи количества с цел продажба трябва да имат документи

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  4. #4

    Подразбиране

    Изпращам свойте бродирани подаръци във много държави във колети чрез поща.Минават митница без проблеми и получават адресати всички подаръци.Можеш да подаряваш спокойно.Възможно над 100 годишни имат историческа стойност и за тях трябва документи за износ от държава?

  5. #5

    Подразбиране

    Ехаааа, благодаря ви много .
    Добре че попитах, защото го ших с голям мерак и ми стана много криво като прочетох, че може би няма да могат да си го вземат.

    Зарадвахте ме много !!!

  6. #6

    Подразбиране

    Зори,няма да имат проблем за това.Спокойно могат да си го пренесат.Лично аз първият път когато ги пренасях ,по-големият(за който се притеснявах ) го приших към бяла тениска и така се получи като апликация ,а другите ги бях нагънала в едно пликче,дори имах и три в рамчици........

  7. #7

    Подразбиране

    Зори,не се притеснявай.Съвсем скоро моят племенник от Лондон ми беше на гости и си замина с поредния гоблен.А за Коледа редовно изпращам-никакъв проблем.

  8. #8

    Подразбиране

    Момичета, още веднъж много благодаря на всички ! радвам се много, че трудът ми не е отишъл напразно и след няколко дни гобленчето ще пътува в сака към дома !

    fuentemajor, това с пришиването към тениска ме разби! Идеята наистина е страхотна, ако имаше наистина вероятност някой да се заяде .

  9. #9

    Подразбиране

    Зори, малко късно прочетох твоите вълнения по този въпрос , но ако още не си решила проблема си ,ще ти кажа че няма да имат спънка със сигурност. Аз чак в Австралия пращах рамкиран по пощатаи го получиха и сега приготви друг за снаха си .

  10. #10

    Post

    Реклама:
    Аз пращах в Израел,в рамка.Е не беше голям,но нямаше проблем.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •