Страница 14 от 45 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследенПоследен
Показване на 196 до 210 от 801

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    имам си подарък - прекрасна бяла орхидея от мили приятелки , който ме изненадаха много


    и още едно цъфнало каменно цвете


  2. #2

    Подразбиране

    Много са красиви. А такава разцветка на каменното цвете виждам за първи път.

    Не съм чела цялата тема и не знам, доколко се оправяш с растенията, но тези дръжки (прецъфтелите), както и всички бъдещи такива, веднага ги отрежи максимално ниско, зарови ги в саксия, все едно, че имат корени. Те ще живеят доста време и верочтно до есента ще са изсъхнали, но ако не изхвърлиш саксията - догодина е почти сигурно, че в тази саксия ще порасне каменно цвете.
    Казвам го това, защото ми писна от легенди и неработещи съвети, как се размножава каменно цвете (че наесен се късало растението да спи, че ново растение ставало само от прецъфтяло стъбло, от пожълтели листа, че луковицата се режела като картоф, че се изравяла луковицата за зимата и т.н)

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря за съвета, размножавам ги много успешно , те се вкореняват лесно имам няколко разветки.Стават и от листо потопено във вода.
    Редактирано от zdrave : 03.06.2009 в 22:17.

  4. #4

    Подразбиране

    И аз да се поизфукам малко (чак сега я открих тази тема)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Post

    Много красоти сте показалиЗдраве,да ти е честита новата придобивкаЦвети и твойте цветенца са старнотни

  6. #6

    Подразбиране

    Момичета, и на двете цветята ви са прекрасни. Особенно орхидеите ви са прелестни.

  7. #7

    Подразбиране

    Много красоти сте показали момичета!!!
    Да се похваля и аз- отново.Цъфна и любимият ми цвят от кралските моловки и малко по- общ план на цъфналите красоти.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  8. #8

    Подразбиране

    Пепи, много са ти хубави цветята

  9. #9

    Подразбиране

    Здраве, имаш чудесна орхидея!Толкова красива и нежна!
    Пепи ,много красота има в моловките.Аз съм им голям фен!
    За всички цветари-гобленари

  10. #10

    Подразбиране

    Ех, ех!Красотата си е красота!Браво на стопанките на цветята!Момичета как ги гледате тия цветя ,че така цъфтят.Аз все ги моря купените цветя.С другите проблеми нямам, но от магазините не мога и не мога да ги стопанисвам?!
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  11. #11

    Подразбиране

    Момичета, преди години имах огромен прозорец пълен със сентполии...отглеждах ги почти 15 години и ще ви споделя няколко хитринки за тях...които много ще ви помогнат в отглеждането им...
    1. Поливат се само отдолу..в чинийката, за да не загниват лисата им.
    2. Виреят най-добре на източен прозорец
    3. Не ги оставяйте да натрупат много листна маса,че спират да цъфтят...или отстранявайте излишните листа...или разсаждайте новите розетки ,които се появяват.
    4. Цветята захванати от листа растат и цъфтят по-бавно ,отколкото тези захванати чрез пресаждане от розетка..
    5.Ако сентполията ви е заспала и не иска да цъфне, дори когато сте отстранили излишната листна маса...бучнете в пръстта едно противозачатъчно хапче( от най-евтините..каквото и да е...) Гарантирам ви ,че до 2 седмици цветето ви ще се отрупа с цвят и дъъъълго ще ви радва..Колкото и смешно да звучи...е вярно...изпробвала съм го!

    Рачко, твоите сентполии са страхотни...и моите бяха такива...имах най-различни цветове, и кичести, и двуцветни..
    В сегашният ми дом нямам такова цвете...но винаги като ги видя много им се радвам...Успех в отглеждането!

  12. #12

    Подразбиране

    Момичета ето я и мойта градинка. Още е много рехава, но сега за първа година я засях. А съм и съвсем начинаеща градинарка. Надявам се догодина вече да е по-богата.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=389601

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vemite Виж мнение
    Момичета ето я и мойта градинка. Още е много рехава, но сега за първа година я засях. А съм и съвсем начинаеща градинарка. Надявам се догодина вече да е по-богата.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=389601
    Разкошни саПросторно и красиво е.Отива им едно изкуствено езерце с водни лилийки

  14. #14

    Подразбиране в

    Моят нар-джудже цъфти ли цъфти, но.. не връзва
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    КЕЛЕБЕК

  15. #15

Страница 14 от 45 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •