Страница 32 от 54 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследенПоследен
Показване на 466 до 480 от 801
  1. #466

    Подразбиране За амарилиса

    Цитат Първоначално написано от wad5sf Виж мнение
    Не знаех, че има и декоративен нар. Всъщност май никога не бях виждала дърво-нар. Много красиво!

    А аз моля за съвет: как да накарам амарилиса ми да цъфне???
    Три години вече не успявам
    Дайте ми съвет моля
    Амарилиса не е капризен,само че за да цъфне луковицата трябва да е доста голяма.И аз имам доста луковици,но не всички цъфтят за съжаление.
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  2. #467

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kafqwoochka Виж мнение
    wad5sf,никога не съм имала амарилис,но виж тук,ще намериш отговора предполагам,темата е всеобхватна

    http://www.forum.flowersnet.info/vie...%D1%81#p359526
    Това което скоро коментираха,че ако е от семе,можел и 4 години да не цъфти...
    Но ти си прочети всичко на спокойствие!


    Да се фукна сега с моя напъпил Онцидиум:
    Благодаря ти - почвам да изучавам потайностите на амарилиса.

    Но тоз твоя красавец - Онцидиум определено ми звучи мъжки
    от кое семейство ли е? Никога не бях виждала! Страхотно е!

  3. #468

    Подразбиране

    За да цъфне амарилиса му трябват три години (от съвсем млада луковичка) и всяка година да се приспива.
    Поне това зная от моята свекърва. Тя има доста в къщи и всяка година цъфти. Аз скоро си поднових луковичките и ще чакам чак догодина да цъфне.

  4. #469

    Подразбиране

    Моите амарилиси цъфтят като луди-без да полагам особени грижи за тях...
    През зимата ги държа на студено ( в светло, неотопляемо помещение ) и мнооого рядко ги поливам..На пролет се спукват да цъфтят..Но, не мога да се порадвам на цветовете им,защото 4-годишният ми син веднага ги отмъкма да ги носи на госпожите в градината..това се случва и с лалетата и със зюмбюлите ми.. ..Тъжно ми е, но поощрявам това поведение, защото си казвам, че той просто е един малък кавалер, който след време без повод ще радва жените с цвете...
    Когато амарилисите се сгъстят прекалено, разделям новите луковици..Много непретенциозно цвете..Да отбележа,че моите амарилиси са си "нашенски", защото видях в Баумакс вносни с разноцветни цветове...те може и да са по-капризни..Успех!

    Кафявоочка, браво за онцидиума..моите фаленопсиси са само на листа..и съм много разочарована от тях...Направо ще се сдобия с трети..само и само да имам цвят вкъщи..Голяяяяма зарибявка и лудост са тези орхита...

  5. #470

    Подразбиране

    Искам да Ви покажа азалията която си отглеждам на работа. Кабинетът ми е северен и много се съмнявах, че ще оцелее там, но противно на всички очаквания цъфти вече втора година

  6. #471

    Подразбиране

    Азалията ти е прекрасна. Все така да и се радваш още дълги години. Определено това са доста капризни цветя, но твоята явно си е харесала мястото.

  7. #472

    Подразбиране

    Азалията е прекрасна!Моите вече няколко години виреят в приземен неотопляем етаж на северен прозорец и цъфтят почти непрекъснато.И на твоята азалия северът й харесва!

  8. #473

    Подразбиране

    Нарчето много ме впечатли.И аз съм любителка на цветя и такива нестандартни дръвчета.Моля собственика за малко повече информация!

  9. #474

    Подразбиране

    В днешния мрачен ден / поне при нас е такъв/ малко слънце и цветя

    URL=http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i153/0912/48/d5453642079e.jpg.html][/URL]

  10. #475

    Подразбиране

    ... и още малко
    URL=http://radikal.ru/F/i071.radikal.ru/0912/a8/a621552ba709.jpg.html][/URL]

  11. #476

    Подразбиране

    Доне от къде са тези приказни места.Тези бунгарца много ми харесаха.Якажи че да дойдем на лято.

  12. #477

    Подразбиране

    С голямо удоволствие разгледах и се насладих на красивите цветя,които отглеждате с толкова любов и от сърце ви поздравявам.

  13. #478

    Подразбиране

    Лили, тази лятна атмосфера е от Египет

  14. #479

    Подразбиране

    МОт няколко години си купувам красавици хризантеми,наслаждавам им се докато прецъфтят и...с любов ги засаждам в градинката пред блока.На есен стават кичести бумчета отрупани с цветове за радост на окото.И понеже е строго забранено да ти е хубаво(то по закон български трябва да ти е гадно)като се започне едно късане,чупене,газене и каквото гадно ви дойде на ум до тук с ентусиазма за красота.....Експеримента неуспешен!Победена ли съм?

  15. #480

    Подразбиране

    Реклама:
    не е само при вас токо - това си е типична българска черта - за съжаление.

Страница 32 от 54 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •