Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследенПоследен
Показване на 586 до 600 от 801
  1. #586

    Подразбиране

    Не им мокря листата.Само ги накисвам,не ги пръскам с вода.Точно защото ме е страх да не изгние основата.Доста четох и сега ще пробвам да ги реанимирам с канела./само едната де,че ме е страх/.Да видим каква ще я свърша.Мисля,че от многото местене покрай ремонта вкъщи се стресираха.И всичката мръсотия от вар,киреч и т.н.
    Стискайте ми палци!Ако имате още идеи приемам.
    Благодаря за линковете YA-YA.И тях ще разгледам.

  2. #587

    Подразбиране

    Не съм специалист и за това не мога да давам съвети!
    Аз съм на принципа :Който оцелее при мен ,ще го бъде..!

    Но ми се струва ,че много ги "киснеш", държа моите само 15мин във водата!

  3. #588

    Подразбиране

    Аз също не мога да давам съвети,просто споделям опит.
    Моите ги държа във водата ,докато съвсем им позеленеят корените.Имало е случаи,в които съм ги забравяла във водата.Ами....нищо им няма.
    Някъде бях прочела:"Гледайте ги като троскот и те полудяват."Аз така и правя.Така че ,не им се притеснявай много - много.
    Можеш да прочетеш и в по-задните страници на тази тема,има доста мнения,може да са ти от полза.

  4. #589

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Да не би да им мокриш листата? Ако попадне вода в основата на листата,почват да жълтеят и гният.Пробвай да ги подхраниш с малко тор.
    Не обичат и силно слънце.Друго не ми идва наум.
    Цветоноса по принцип не се реже.Може да има заспали пъпки,които да се събудят и да цъфнат.Моите ги режа,когато съвсем изсъхнат,до основата.
    Можеш да погледнеш и тук:

    http://forum.flowersnet.info/viewtop...it=%D1%84%D0%B
    http://www.zadoma.com/forum/read.php...=2282&offset=0
    Тази инфо... е МНОГО ценна! БЛАГОДАРЯ!

  5. #590

    Подразбиране

    Много ценно даже!Имам бая полуживи цветя,а пък аз обичам да си ги захващам сама и си ги къткам после.Кеф ми е да се фукам-това си го захванах от еди-кой си и беше листенце,а сега...Орхидеята я окастрих,напудрих с канела и провесих да пресъхне.После ще видим какво ще стане.

  6. #591

    Подразбиране

    Момичета, моля за помощ. Миналата година майка ми си завъди банан. И уж вървеше добре, а сега гледам, че листата му почти са окапали, а тези които са останали са почнали да покафеняват по краищата . Ако някой е гледал банан да помогне със съвет - може ли да се спаси и как?

  7. #592

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Страхотни са ,Роси!
    Ама да питам,видях,че не са в прозрачни саксии,не им ли пречи
    А и цикасът е страхотен...
    Не е задължително да са в прозрачни саксии , аз мойте ги накисвам на две седмици , водата трябва да е 2/3 до саксията около час стоят накиснати , във водата слагам задължително тор за орхидеи , след като прецъфтят един месец не ги торя , и изкарват отново пъпки , моите стоят на южен прозорец и не ги местя освен в банята когато ги потапям , пръскам ги всеки ден в т.ч и цветовете. Единствените ми цветя и цикаса не смея да ги изнеса на терасата , която е северна .

  8. #593

    Подразбиране

    Да ви покажа новото ми кътче с копривки. Напоследък съм луднала по тях и преди малко ги оформих по този начин. Ще се радвам да споделите тънкости по отглеждането им, защото като гледам едната е взела да сдава багажа. Сега ще им търся по-светло място, за да си запазят цвета. Лек ден на всички!
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  9. #594

    Подразбиране

    Много са красиви.Преди време имах много видове като разцветки,после ги подарих Искат светлина и да не пресъхват.Моя приятелка ги гледа на източна тераса с много слънце-стават огромни храсти и с невероятни разцветки в зависимост от слънцеогряването.
    Успех в отглеждането им!

  10. #595

  11. #596

    Подразбиране

    Rosi,имам копривки и мога да ти кажа , че са едни от най -непретенциозните ми цветя.Искат само много светлина и вода.Аз ги поливам всеки ден.Миналото лято станаха огромни -около 1,5 м със страшно много разклонения.Почти ги оскубах, защото нямам място да ги съхранявам през зимата.Сега пак ги гледам и тръгват нагоре .Всеки ден растат.А още са на прозореца в кухнята, не съм ги изкарала на терасата.
    Кашпите са ти страхотни, но се опасявам , че след време ще им отеснеят
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  12. #597

    Подразбиране

    Вече градинката ми придобива някакъв вид.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #598

    Подразбиране

    Лили , браво за градинката! Маргаритите са прекрасни ,другите цветя също.
    И карамфилът е доста едър.При мен е сянка и цветовете са по-дребни.

  14. #599

    Подразбиране

    Лили ,имаш си разкошна градинка!Блазе ,ти!Отдавна си мечтая за такова местенце!

  15. #600

    Подразбиране

    Реклама:
    Фук- фук!

    Току що ми я подариха!




    не се вижда много добре ,но е жълто-зелена .
    Просто не се сдържах да не ви я покажа!

Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •