Страница 46 от 54 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследенПоследен
Показване на 676 до 690 от 801
  1. #676

    Подразбиране

    Mina,благодаря за отговора.
    А по-често от обичайното ли да я торя?

  2. #677

    Подразбиране

    Не е нужно по-често - просто не забравяй.Препоръчват на 10 дни да се тори.И знаеш ли - тръгне ли да се размножава не можеш да я спреш.Аз вече два пъти отделям такива растения и се получава изБивка отдолу.тези вече не смея да отделям,ама те и цъфтят в момента.Не се страхувай,аз гледах едни филмчета как смело ги присаждат и им режат корените и се ужасих,но годините ми опит вече показват, че точно така трябва да се прави.

  3. #678

    Подразбиране 7

    Моля дайте ми съвет как да зазимя водната лилия.
    Редактирано от moni2111 : 15.12.2010 в 13:46.
    КЕЛЕБЕК

  4. #679

    Подразбиране

    Моми,в чичко Гугъл това открих :"Друго важно нещо при отглеждането на лилите е, че коренището не трябва да замръзва. Ако водоемът е достатъчно дълбок и не замръзва до дъното, лилиите не се вадят през зимата. Ако се източва водата му през зимата, е необходимо лилиите хубаво да се покрият със сухи листа, компост и др. за защита от зимния студ. Има и още една възможност - ако басейнът ви е много малък - изважда се саксията, оставя се да се отцеди и се поставя в плик, допълва се със сухи листа и се прибира в мазе, избено помещение или под стълбище, където е желателно температурите да са над нулата, но максимално ниски. Пликът не трябва да е плътно затворен отгоре. В края на април - началото на май можете да преместите лилията отново във водоема. Ако я пръскате с препарати срещу въшки или листогризещи насекоми, трябва да го правите само ако няма рибки в басейна. Препаратите за растителна защита са смъртоносни за рибите и земноводните. "
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  5. #680

    Подразбиране b

    Моля за помощ-подариха ми това растение. Знаете ли как се казва и как се гледа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    КЕЛЕБЕК

  6. #681

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от moni2111 Виж мнение
    Моля за помощ-подариха ми това растение. Знаете ли как се казва и как се гледа
    За съжаление не мога да кажа името му , но го отглеждам от миналата година.Грижите са като за другите ми кипариси.Не обича много слънце ,предпочита сянка,поливам умерено,расте добре и зимува на открито.

  7. #682

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от bubata Виж мнение
    да ви покажа някои от моите пасифлори, които ме радваха лятото
    Много моля за помощ.Имам си две пасифлори-червена и жълта на цвят - от изложението "Флора".Моля ви ,дайте ми съвети-веднага ли да ги пресадя,каква пръст и кога да ги изнеса?

  8. #683

    Подразбиране

    Честита пролет на всички!
    И да ви покажа моята цветна пролет.
    Орхидеята - подариха ми я миналата година. От тогава цъфти за втори път.

    Цикламата - подариха ми я за рожденият ми ден миналата година. Тази година ме радва с обилни цветове.

    Бегонията- разкошна е.

    И тя започна да ме радва със своя цвят,който срамежливо се крие зад листата. Ето го.

    Каланхоето - то си знае. Имам го от години, но не пропуска да ме поздрави за първа пролет.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #684

    Подразбиране

    моите красавици, много им се радвам цафтят за 2-ри ,а розовата за 3-ти път
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #685

    Подразбиране

    Как хубаво са ви цъфнали цветята! Орхидеите са разкошни просто!
    NIA, направо ти завиждам за цикламата, обожавам ги тези цветенца, но те не ме обичат. Загиват под моите грижи, а уж всичко правя както пише в книгите.
    radika@mail.bg

  11. #686

    Подразбиране

    Надя и Ния явно ги обичат цветята.Моята орхидея за две години цъфна само веднъж/без да броя цветовете с които ми я подариха/.Но на 1 януари на моя мъж баба му ми подари теменужка цялата в цвят и до днес е така и има още пъпки-явно си хареса отреденото и място на перваза.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  12. #687

    Подразбиране

    Момичета,за пръв път се включвам в темата,но като виждам какви красоти отглеждате може би ще ми дадете съвет.Имам пасифлора засадена от семка.Вече 2 години я отглеждам в саксия,много бързо расте,но само на листа-никаква надежда за цвят.Какво да направя за да цъфне.

  13. #688

    Подразбиране

    Честита цветна пролет!
    Малки лилави слънчица - моите минзухари...

    и жълтите ...

    и анемоне...се ококори
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  14. #689

  15. #690

    Подразбиране

    Реклама:
    Нели чудесни цветенца.А какво е това последното в синичко.Много е нежно.
    Аз май на двора и тази година нищо няма да мога да опазя от моя звяр.Тича навсякъде и тъпче като кон.

Страница 46 от 54 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •