Страница 51 от 54 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследенПоследен
Показване на 751 до 765 от 801
  1. #751

    Подразбиране цветя

    Момичета,забравих да попитам , някой от вас да отглежда глициния? Имам лилава / семена/ търся розовз и бяла.

  2. #752

    Подразбиране глициния

    Цитат Първоначално написано от moni2111 Виж мнение
    И аз да се похваля с цветето, което много харесвам. Нещо боледува, но все пак ме радва.
    Мони ето това е глициния
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #753

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelia Виж мнение
    Да така и правя,засядам и си шия!Много ми е приятно тази година.Отгледах много цветя тази пролет и дано парещото лятно слънце ги пощади и дълго ме радват! Ето още малко ...

    Поздравления за красотата която показваш. Така богато цъфналата петуния, как се постига? Имам същата, но не е така цъфнала.

  4. #754

    Подразбиране

    Мони, цветето ти се казва Пахистахис, аз също го имам от много години .Като го гледам твоето ..нищо му няма

    Аз тази пролет си купих Глициния- Черен дракон. Внос от Полша. По картинката би трябвало да цъфне тъмнолилава и кичеста. Насадила съм я в двора на майка ми,че мъжът ми едвам ми изтърпява сините увивни фунийки/ Ипомея/..задушавали му гроздето..Другата пролет се надявам да ми цъфне..
    Иначе сега ми цъфти пахистахиса, хибискусите-обикновен червен, Гатор Прайд и Маделин Шампион, днес ми цъфна банановата кичестата..
    Най -важното забравих да ви се похваля..от 8-9 години гледам Пасифлора Церулея..От 2 години я гледам вън на двора засадена,тази студена зима успя да презимува и сега е отрупана с цвят..завчера имаше цели 8 цвята отворени наведнъж...Трябва да взема да снимам! Който му е любопитно ,част от цветята ми ги има снимани в снимка .бг / в подписа ми..
    Поздрави!

  5. #755

    Подразбиране

    Момичета,имате много красиви цветя.А аз имам един въпрос-на скоро ми подариха едно цвете и си го пресадих в по-голяма саксия,но явно че пръстта която купих не е била много хубава,защото сега около цветето ми летят едни мушички-черни-приличат на винарки и излизат от пръстта.Опитвах да ги махна с черен чай,после сложих 5 кибритени клечки вътре но и така нямаше резултат.Кажете какво да направя за да се махнат тези мушички че се разпространиха и по другите ми цветя.
    neli0909@abv.bg
    Отрежеш ли крилете на жената,тя ще полети на метла!

  6. #756

    Подразбиране

    Нели, тези мушички обикновено се получават от преполиване.Опитай се малко да позасушиш цветето..И на мен ми се е случвало да попадна на почва ,която да задържа повече вода...

  7. #757

    Подразбиране

    neli0909, преди време имах такива мушици по цветята. При мен се появиха от течна тор. И аз пробвах с клечки кибрит и др. Накрая си купих хубава пръст и присадих цветята.

  8. #758

    Подразбиране

    leti_at,благодаря ти,ще го позасуша малко пък да видим,дано изчезнат.
    didy,на мен ми се появиха точно от тази хубава пръст.Аз винаги си купувам пръст за цветята но сега ми се случи за пръв път.Благодаря ви момичета!
    neli0909@abv.bg
    Отрежеш ли крилете на жената,тя ще полети на метла!

  9. #759

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от neli0909 Виж мнение
    leti_at,благодаря ти,ще го позасуша малко пък да видим,дано изчезнат.
    didy,на мен ми се появиха точно от тази хубава пръст.Аз винаги си купувам пръст за цветята но сега ми се случи за пръв път.Благодаря ви момичета!
    Да споделя моят опит,разреди малко ракия с вода и полей,всичко умира,еееееее растението не умира,така имах и аз този проблем но след като полях всичко е ок
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

  10. #760

    Подразбиране

    Опитай и полей с много слаб-розов разтвор на калиев перманганат.Като разтваряш ,ще го направиш розов.Може да подейства.

  11. #761

    Подразбиране

    този разтвор е много добър,но да не е около корена-може да стане беля.А мушичките са напаст и трудно се изчистват.

  12. #762

    Подразбиране

    Много ви благодаря момичета,тези хитринки не ги знаех.Но наистина са голяма напаст тези мушички.Сестра ми ми направи един разтвор и като си напръсках цветята веднага изчезнаха тези гадинки,но чат-пат отново виждам по някоя да хвърчи.Днес ще взема отново да ги пръсна и да ги ликвидирам окончателно.Отново ви благодаря за отговорите
    neli0909@abv.bg
    Отрежеш ли крилете на жената,тя ще полети на метла!

  13. #763

  14. #764

    Подразбиране

    Казва се НУРЕЛЕ Д прави се на 1л.вода-10 капки
    а тук може да прочетете малко инфо за този препарат.Аз да си призная току що прочетох и то си пише че ефекта му след пръскане е до 14-20 дни.Много е ефективен.Ще почакам,може и сами да изчезнат.
    http://flowersnet.info/a319/%D0%9D%D...B%D0%95_%D0%94
    neli0909@abv.bg
    Отрежеш ли крилете на жената,тя ще полети на метла!

  15. #765

    Подразбиране т

    Реклама:
    Моля тези, които имат опит да ми кажат защо водната ми лилия не цъфти. Създаде си и поколение, но цвят няма.Сменям й водата всяка седмица. Ще й сложа хапчета анти-бебе, само да се прежаля и да вляза в аптеката-ще шашна персонала с възрастта си
    КЕЛЕБЕК

Страница 51 от 54 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •