Irenka,силиконовите лепенки ги има във всички магазини за козметика.Те представляват цветя,листа,разни пеперудки и т.н......на едни правоъгълни картончета са.Като кажеш-за украса на нокти,те магазинерките знаят и ще ти ги покажат.

Сега за ноктопластиката:
Много съм доволна.Не ми е паднал нокът или какъвто и да било друг проблем,единственото нещо е,че и аз като теб съм не с едно,ами с две деца и домакинска работа у нас има и за китайците. Първо бях с по-дълги нокти(някъде в темата съм ги показала,френски маникюр с виненочервен лак),но много ги засрещах по мебели,врати...Помолих маникюристката и тя ми ги намали,все още съм с ноктопластика,но сега са по-къси и ми е моного удобно в момента.Паралелно с това си растат и моите нокти и следващия път като ходя на поддръжка(ходи се на всеки 15 дена),ще махнем изкуствените нокти,върху моите нокти ще нанася само от гела,който се слага при ноктопластиката и ще го изпичаме,така и моите нокти няма да имат чупене.Съветвам те и ти да се спреш на този вариант,ходи да ти слагат само гел и няма да имаш никакви проблеми с чупенето.