Показване на 1 до 12 от 12

Hybrid View

  1. #1

    Question Ariadna или Puppets

    Аз шия едва третия си гоблен. Искам да попитам кои конци от двете марки Ariadna и Puppets са за предпочитане.

  2. #2

    Подразбиране

    ДМС или Анхор при всички случаи е най-добрия вариант

    Ариадна не са лоши като качество, но цветовата им гама е много бедна

    Пъпетс са евтиния и нискокачествен вариант на Анхор. Конецът може да изтънее и да се скъса, ако шиеш с по-дълги конци. Цветове иначе има достатъчно.

    Лично при мен, когато продавачката в магазина ми каза, че щом веднъж съм шила с ДМС трудно ще ги сменя с евтините, си замълчах и ми се видя странно, но.... сега ги заменям само с Анхор или Мадейра и то, когато оригиналната комплектовка е с някоя от тези марки

  3. #3

    Подразбиране

    Аз в момента шия с Пъпетс и съм много доволна, на мен досега конец не ми се е късал и има по-добра покривност от Ариадна. Искам да подчертая, че съм шила и с DMC и Anhor и не виждам защо трябва да плащам повече. Скоро ще ви покажа гоблена, който шия. Той е готова комплектовка, вече какви са конците в магазините по отношение на качество не знам. Шила съм и с Ариадна и с Venus, така че имам опит.

  4. #4

    Подразбиране

    Личното ми мнение е Пъпетс вместо Ариадна, напоследък си купувам и Любица. Но пак зависи при кои ще открия цвета който търся.

  5. #5

    Подразбиране

    Според мен Ариадна са с повече блясък и по-ярки цветове .Puppets пък са по-пастелни и с не толкова блясък.И двете марки са на половината цена на ДМЦ

  6. #6

    Подразбиране

    Лично аз предпочитам да шия с ДМС и Анхор, но като ми липсва някой цвят го заменям с нещо подходящо от по-евтините конци. Доволна съм от качеството и на Пъпетс, и на Ариадна, а използвам също български и Любица. Но цветовата гама на тези четири вида конци не ме удовлетворява, затова не ги ползвам и както основни.

  7. #7

    Подразбиране

    Аз лично нямам кой знае какъв опит, защото шия гоблени от около три години, но забелязвам че Puppets вече не се късат и "прекарани през кърпичка напоена с омекотител" не са никак лоши за цената, за която се продават. Според мен са по-добри от Ариадна.

  8. #8

    Подразбиране

    Аз отдавна съм приключила с избора на марка конци - ДМС .Толкова труд и толкова взиране са необходими за да се получи готовия гоблен че не искам да използвам други заместители - не си заслужава просто. Колко да икономисаш ?!?

  9. #9

    Подразбиране

    В момента шия с Ариадна , но съм шил със почти всички марки , но ако пред теб стои въпроса с коя от двете марки да шиеш - с Ариадна е моето мнение , по - добри са като качество . Доста мислех преди да поръчам гоблена с Ариадна , но сега вече се замислям какво още да си комплектовам с Ариадна - много ми харесаха . А за ДМЦ - то просто няма друго мнение , макар че напоследък и там започнаха да има разлика в нюансите , е - незнаем откъде го внасят - ама нейсе . Успех !
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  10. #10

    Подразбиране

    Всичките ми гоблени са с Puppets и съм доволна.Сега съм си харесала едно моделче от Галерия бродерия и мисля да го комплектовам със Ариадна.

  11. #11

    Подразбиране

    Ариадна са плътни и с хубав блясък.Покритието е отлично!Те, определено са за предпочитане пред Пъпетс!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •