Показване на 1 до 8 от 8

Тема: Зимнина

  1. #1

    Подразбиране Зимнина

    Хайде да споделим какво проготвяме в буркани за зимата.Сезона започва и искам да изпробвам някоя нова рецепта.


  2. #2

    Подразбиране апетитка

    6кг.домати
    6кг. капия или камби
    0.500гр. чорбаджийски чушки
    2 чаени чаши захар
    2 чаени чаши оцет
    3 чаши олио/по малко/
    4 суп. лъжици едра сол-не пълни
    3 глави чесън; магданоз
    Начин на приготвяне- доматите се сгъстяват до пюре.Пиперът е изпечен избелен и нарязан на хапки.
    Маринатата се вари 10 мин.Слагат се пиперките в маринатата ври още 15 мин. След това се прибавя доматеното пюре чушките-нарязани и накрая чесъна.Магданоза се слага като се извади от печката
    ами това е бързо-лесно-вкусно.Надявам се да ви хареса

  3. #3

    Подразбиране пукани рибки

    Купувате си чушлета-рибки от пазара и връзка целина.Опуквате ги ,нарязвате целината,счуквате чесън и всичко обърквате.Пълните в компотени буркани,плътно,слагате суп.лъж. сол и 2 суп. лъж.захар,заливате до горе с оцет и затваряте с найлонова или друга капачка.Разклащате няколко пъти буркана.На следващият ден ,ако се налага доливате още оцет и в мазето.По този начин можете да приготвите всякакъв вид чушлета-люти,сладки,най-дребни и по-едри.Ако приготвяте люти увеличавате захарта с още една лъжица и може да нарежете и някое морковче.Повярвайте вкусни са и лесно за приготвяне

  4. #4

    Подразбиране

    Искам да ви попитам някой затварял ли е в буркани пържен патладжан с доматен сок и как се прави ?

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от GILDA Виж мнение
    Искам да ви попитам някой затварял ли е в буркани пържен патладжан с доматен сок и как се прави ?
    аз да си кажа не съм правила досега така ,но си мисля , че става много лесно.пържения патладжан нарязан на филиики естествено го нареждаш в бурканите с вече готовия доматен сок -ред патладжан заливаш с соса пак ред патладжан и така докато се напълни буркана.и след това затвараяш бурканите с капакчите и вариш около 5 мин колкото да дръпне капачката.а аз соса за патладжаните го правя с лук,чесън ,магданоз и подправки
    дано да съм ти била полезна

  6. #6

    Подразбиране

    не правите ли зимнина или темата не ви е интересна.Хайде дайте някоя друга рецепта.Живи благодаря ти,че сподели апетитката с нас!


  7. #7

    Подразбиране

    Маринован чесън

    0,500 кг.чесън,
    1 с.л ситно нарязан магданоз,
    0,5 пакетче черен пипер на зърна,
    2-3 дафинови листа ,
    за маринатата:
    100 мл оцет
    250 мл вода
    50 мл мед
    1 ч л сол

    Изчистваме чесъна от люспите и го разделяме на скилидки
    Смесваме всички продукти за маринатата в тенджерка и я слагаме на котлона. Добавяме чесъна и щом заври сместа махаме от котлона тенджерката.На дъното на буркана слагаме магданоза,черния пипер и натрошените дафинови листа.Отгоре добавяме чесъна с маринатата.Затваряме буркана и стерилизираме 5 минути.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  8. #8

    Подразбиране Лютеница с тиква

    Реклама:
    6кг.изчистена и обелена тиква Кестен се сварява и отцежда.В 0,5л.олио се изпържва тиквата.Прибавят се 2 буркана доматено пюре от0,800гр.сол,чесън,черен пипер,магданоз,кимион- на вкус.Ако някои от подправките са ви в повече- не ги слагайте!Обърква се добре,насипва се в буркани и се стерилизира 20минутиДобър апетит!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •