Връщам се отново към тази тема, за да споделя на мен какво ми се случи.Бях споделила,че ще си сменям рамката на Хитлерова зима, която ми е много скъпа заради сантиментален момент. Като го разглобих, се разочаровах, но малко. Бях подготвена за изненади. Целият гоблен беше накован за рамката с поне 100 малки гвоздейчета ( на всеки сантиметър-гвоздейче) Добре.че майсторът беше сложил дебел картон, та е спасил гоблена от ръжда от гвоздеите. После отгоре останалия плат, който се подгъва беше толкова щедро намазан с някакво снежнобяло лепило, че беше станал като рамка и се наложи да скъсам картона, за да го извадя. И гоблена си остана така сгънат. Последва няколкочасово накисване в студена, топла, гореща и не знам още каква вода. Ей, това лепило няма намокряне. След дълготрайно пране с всякакви препарани, каквито се сетите, резултатът е налице- една малка дупка на гоблена ( вероятно от неточно попадение с гвоздей) и няколко пришки по пръстите ми ( от търкането на лепилото). Довечера ще го нося за нова рамка. Е, малко ме е срам заради дупката, ама дано майсторът е печен да я избегне. Нали това е майсторлъка на предишния му колега. Не се наложи да се разделям с любимия си гоблен, то може да ушия нов, но ще е друг сантименталния момент.